B&B HOTEL Latina

Hotell med centralt läge i Latina

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Latina är B&B HOTEL Latina ett utmärkt alternativ.

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering tillgänglig
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (4)

  • Städning varje dag
  • Frukost tillgänglig
  • Reception öppen dygnet runt
  • Varuautomat

För familjer (5)

  • Privat badrum
  • Tv
  • Städning varje dag
  • Hiss
  • Avgiftsfri parkering i närheten
Det nuvarande priset är 514 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Superior dubbelrum

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Dubbelrum

10,0 av 10
Enastående
(4 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Trippelrum (Accessible)

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 4 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 4 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Double room

  • 18 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Via dei Volsini 28, Latina, LT, 04100

I närheten

  • Conservatorio di Musica - 3 min med bil - 2.9 km
  • ICOT - 8 min med bil - 7.6 km
  • Museo Storico Piana delle Orme - 8 min med bil - 4.7 km
  • Miami Beach Acquapark Village - 9 min med bil - 8.7 km
  • Latinafiori - 9 min med bil - 4.0 km

Ta sig runt

  • Ciampinos flygplats (CIA) - 75 min med bil
  • Sezze station - 19 min med bil
  • Latina station - 21 min med bil
  • Nettuno station - 25 min med bil

Restauranger

  • ‪Blu bar - ‬2 min med bil
  • ‪Pizzeria Posillipo - ‬12 min till fots
  • ‪Testa o Croce Pizzeria - ‬3 min med bil
  • ‪Pizzeria Miseria E Nobiltá - ‬18 min till fots
  • ‪Harry's Bar - ‬18 min till fots

Om boendet

B&B HOTEL Latina

  • När du planerar en resa till Latina är B&B HOTEL Latina ett utmärkt alternativ.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 75 rum
    • 4 våningar
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Snabb utcheckning tillgänglig
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Ingen avgift tas ut för barn (upp till 8 år) som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast katter och hundar)*
    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering 100 meter bort.
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Frukostbuffé (tilläggsavgift) dagligen 07.00–10.00

Resa med barn

  • Barn bor gratis

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Boendet och bekvämligheter

  • 1 byggnad
  • Byggdes 2000

Tillgänglighetsanpassning

  • Rullstolsanpassning
  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 91

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 22-tums LCD-tv
  • Kabel-tv
  • Streamingtjänster

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Schampo
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Frukostbuffé erbjuds mot en tilläggsavgift på EUR 10.50 för vuxna och EUR 5.50 för barn (ungefärliga priser).

Barn- och extrasängar

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på EUR 5 per husdjur, per natt.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Boendets registreringsnummer IT058091A14HJC3DH9
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Hotel Maggiora
Maggiora Hotel
Maggiora Hotel Latina
Maggiora Latina
B B HOTEL LATINA
B&B HOTEL Latina Hotel
B&B HOTEL Latina Latina
B&B HOTEL Latina Hotel Latina

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till B&B HOTEL Latina?

Ja, katter och hundar är välkomna. En avgift tas ut på EUR 5 per husdjur per natt. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder B&B HOTEL Latina parkering?

Nej, det finns tyvärr ingen gratis parkering i närheten.

Vilka tider har B&B HOTEL Latina angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 12.00. Expressutcheckning erbjuds.

Hur är området vid B&B HOTEL Latina?

På B&B HOTEL Latina bor du mitt i Latina. En av de populära attraktionerna är Ospedale Santa Maria Goretti, som ligger 3 minuter med bil härifrån.