Vila Inca

Boendeklass: 2
Pensionat i Alto Paraíso de Goiás med spa

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Alto Paraíso de Goiás är Vila Inca ett utmärkt alternativ. Gäster kan unna sig spatjänster på deras spa. Det finns även ett fitnesscenter och en trädgård.
VIP Access

Recensioner

9,8 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym

Främsta bekvämligheter (6)

  • Städning på begäran
  • Fullständigt spa
  • Fitnesscenter
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Picknickområde

Känn dig som hemma (6)

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme
  • Trädgård
  • Eldstad
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Hårtork
Det nuvarande priset är 1 081 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 5 av 5 rum

Svit Comfort - utsikt mot poolen

  • 22 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Comfort - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 22 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Comfort - utsikt mot poolen

  • 22 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Comfort - utsikt mot trädgården

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot trädgården
  • 22 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Stuga Deluxe - utsikt mot poolen

  • 90 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
GO-239, 469, Alto Paraíso de Goiás, GO, 73770-000

I närheten

  • Praça Boa Vista - 15 min till fots - 1.3 km
  • São Bento-vattenfallet - 12 min med bil - 12.3 km
  • Catarata dos Couros - 21 min med bil - 24.2 km
  • Poco Encantado - 21 min med bil - 24.2 km
  • Chapada dos Veadeiros nationalpark - 47 min med bil - 50.3 km

Restauranger

  • ‪Vila Toá Restaurante - ‬3 min med bil
  • ‪Maracangalha - ‬3 min till fots
  • ‪Café com Graça - ‬11 min till fots
  • ‪Vendinha 1961 - ‬10 min till fots
  • ‪Bali Pizza Bar - ‬6 min till fots

Om boendet

Vila Inca

  • När du planerar en resa till Alto Paraíso de Goiás är Vila Inca ett utmärkt alternativ. Gäster kan unna sig spatjänster på deras spa. Det finns även ett fitnesscenter och en trädgård.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 5 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 2 veckor före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – värden tar emot dig.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
    • Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
    • Om du planerar att ankomma efter 08.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Ett barn (upp till 5 år) bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
    • Föräldrar måste uppvisa barns födelseattest och id-kort med foto*
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast katter och hundar, max 2 per rum)*
    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på plats.
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Resa med barn

  • Barn bor gratis

Tjänster

  • Virtuell reception

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Picknickområde
  • Fitnesscenter
  • Fullständigt spa
  • Fritidsområde utomhus
  • Utomhusmöbler

Tillgänglighetsanpassning

  • Polerat golv på rum
  • Trägolv i rum

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning

Sov gott

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Bäddmadrass

Saker att uppskatta

  • Altan eller terrass
  • Innergård
  • Eldstad
  • Unika möbler och unik inredning
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Fräscha upp dig

  • Tvål
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Arbetsyta för laptop
  • Gratis wi-fi

Övrigt

  • På begäran

Bekvämligheter

Spa

Detta pensionat har ett fullständigt spa, Sauna, där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Spat är utrustat med en bastu och bubbelpool. Spat är öppet alla dagar.

Avgifter och policyer

Barn- och extrasängar

  • Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andra föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på BRL 50 per husdjur, per dag.

Pool, spa och gym (om tillämpligt)

  • Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 22.00.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Boendets registreringsnummer 54.755.805/0001-74
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Vila Inca?

Ja, katter och hundar är välkomna, dock högst 2 per rum. En avgift tas ut på BRL 50 per husdjur per dag. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder Vila Inca parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för Vila Inca.

Vilka tider har Vila Inca angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på Vila Inca och i närheten?

Vila Inca har fullständigt spa och fitnesscenter, samt picknickområde och trädgård.

Har Vila Inca några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har altan eller terrass och privat gård.

Hur är området vid Vila Inca?

Vila Inca ligger 16 minuters promenad från Praça Boa Vista.