ERMASS Athens

Hotell med fitnesscenter (öppet dygnet runt) nära Syntagmas torg

Välj datum för att se priser

ERMASS Athens har en takterrass och ligger en kvarts promenad från Ermou Street. Gäster kan koppla av i en ångbastu, träna på ett dygnet runt-öppet fitnesscenter eller stilla hungern på deras kafé. Syntagmas torg och Monastiraki loppmarknad ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Omonoia station tar det 4 minuter att gå och till Metaxourgeio station är det 8 minuter.
VIP Access

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym
  • Tvättmöjligheter
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning varje dag
  • Takterrass
  • Frukost tillgänglig
  • Fitnesscenter öppet dygnet runt
  • Ångbastu
  • Kafé
  • Business-service
  • Transport till/från kryssningsterminal
  • Transport till/från färjeterminal
  • Reception öppen dygnet runt
  • Kaffe i allmänt utrymme
  • Luftkonditionering

Känn dig som hemma (6)

  • Pentry
  • Privat badrum
  • Tv
  • Städning varje dag
  • Tvättmöjligheter
  • Mörkläggningsgardiner
Det nuvarande priset är 941 kr
inklusive skatter och avgifter
27 aug. – 28 aug.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Studio Classic - pentry

9,4 av 10
Enastående
(21 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Studio Deluxe - pentry

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Studio Superior - pentry

9,4 av 10
Enastående
(11 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Superior - utsikt mot staden

10,0 av 10
Enastående
(2 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
31 Chalkokondili, Athens, Athens, 10432

I närheten

  • Omonias torg - 2 min till fots - 0.2 km
  • Atens nationalarkeologiska museum - 8 min till fots - 0.8 km
  • Ermou Street - 12 min till fots - 1.0 km
  • Monastiraki loppmarknad - 13 min till fots - 1.2 km
  • Syntagmas torg - 17 min till fots - 1.5 km

Ta sig runt

  • Aten (ATH-Eleftherios Venizelos) - 45 min med bil
  • Moschato-Tavros Rouf station - 3 min med bil
  • Agioi Anargyroi station - 6 min med bil
  • Atens centralstation - 13 minuters promenad
  • Omonoia station - 4 minuters promenad
  • Metaxourgeio station - 8 minuters promenad
  • Victoria Station - 10 minuters promenad
  • Transport till/från färjeterminal
  • Transport till/från kryssningsterminal (tilläggsavgift)

Restauranger

  • ‪MOTIV - ‬7 min till fots
  • ‪Taf Coffee - ‬7 min till fots
  • ‪Καφεκοπτεία Λουμίδη - ‬5 min till fots
  • ‪Bread Factory - ‬9 min till fots
  • ‪Great Bageion Veneti - ‬5 min till fots

Om boendet

ERMASS Athens

  • ERMASS Athens har en takterrass och ligger en kvarts promenad från Ermou Street. Gäster kan koppla av i en ångbastu, träna på ett dygnet runt-öppet fitnesscenter eller stilla hungern på deras kafé. Syntagmas torg och Monastiraki loppmarknad ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Omonoia station tar det 4 minuter att gå och till Metaxourgeio station är det 8 minuter.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 80 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Boendet erbjuder transfer från kryssningsterminal och färjeterminal (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 72 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Gäster som kör till boendet ska kontakta boendet i förväg (för att t.ex. få vägbeskrivning).
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast katter och hundar)*
    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på plats.
DONE

Transfers

    • Transport till och från kryssningsterminal*
    • Transport till och från färjeterminal*
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Kontinental frukost (tilläggsavgift) dagligen 07.00–10.00
  • Kafé
  • Kaffe/te i allmänt utrymme
  • Snackbar/deli

Arbeta på resan

  • Business-service

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • Takterrass
  • Fitnesscenter (öppet dygnet runt)
  • Ångbastu
  • Tillgång till förvaringsskåp

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 43-tums tv
  • Digital-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning
  • Strykjärn/strykbräda (på begäran)

Sov gott

  • Mörkläggningsgardiner
  • Ljudisolerade rum
  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Pentry
  • Spishäll
  • Köksutrustning

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet
  • Guideböcker/rekommendationer
  • Kartor över lokalområdet

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • En skatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Andra undantag och avdrag kan förekomma. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Extra tillval

  • Kontinental frukost kostar EUR 12–14 per person (ungefärliga priser).

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på EUR 20 per boende (kan variera beroende på vistelsens längd).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club, JCB International och Union Pay.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 500, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Boendets registreringsnummer 802474381
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Ermass Modern Living Apartments Hotel
Ermass Modern Living Apartments Athens
Ermass Modern Living Apartments Hotel Athens

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på ERMASS Athens och få hela beloppet återbetalat?

Ja, ERMASS Athens erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till ERMASS Athens?

Ja, katter och hundar är välkomna. En avgift tas ut på EUR 20 per boende per vistelse. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder ERMASS Athens parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för ERMASS Athens.

Vilka tider har ERMASS Athens angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på ERMASS Athens och i närheten?

Här finns ett dygnet runt-öppet fitnesscenter, där du kan hålla igång träningsrutinen.

Har ERMASS Athens rum med kök eller pentry för självhushåll?

Ja, varje rum har ett pentry med spishäll, kylskåp och mikrovågsugn.

Hur är området vid ERMASS Athens?

ERMASS Athens ligger i Centrala Aten, 4 minuters promenad från Omonoia station och 18 minuters promenad från Syntagmas torg.