Hel semesterbostad
Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning
Boendeklass: 3
Villa vid havet i Raymond
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning





Denna villa erbjuder ett fantastiskt läge, nära Sebago Lake. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat wi-fi och parkering. Boendet erbjuder kylskåp.
Hel bostad
5 sovrum2 badrumSovplats för 12
Populära bekvämligheter
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
- Kylskåp
Främsta bekvämligheter (1)
Främsta bekvämligheter (1)
- Nära stranden
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- 5 sovrum
- Kylskåp
- Kabel-/satellit-tv
- Trädgård
- Kaffe- och tebryggare
- Avgiftsfri parkering
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Sunset Haven Limit 8 3 Bedroom Cottage
Gray
Sunset Haven Limit 8 3 Bedroom Cottage
Gray
- Tvättmöjligheter
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
- Kylskåp
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

37 Crocket Road, Raymond, ME, 04071
I närheten
- Sebago Lake - 1 min till fots - 0.1 km
- beach near Panther Run - 13 min till fots - 1.1 km
- Jordan Bay - 1 min med bil - 0.4 km
- Rattlesnake Mountain Trail - 1 min med bil - 1.5 km
- beach near Greep Drive - 2 min med bil - 1.5 km
Ta sig runt
- Auburn, ME (LEW-Auburn - Lewiston Municipal) - 35 min med bil
- Portland, ME (PWM-Portland Intl. Jetport) - 42 min med bil
- Fryeburg, ME (FRY-Eastern Slopes Regional) - 53 min med bil
- Portland Transportation Center - 33 min med bil
- Freeport Station - 45 min med bil
Restauranger
- Starbucks - 8 min med bil
- McDonald's - 8 min med bil
- Dunkin' - 8 min med bil
- Dunkin' - 8 min med bil
- Applebee's Grill + Bar - 7 min med bil
Om boendet
Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning
- Denna villa erbjuder ett fantastiskt läge, nära Sebago Lake. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat wi-fi och parkering. Boendet erbjuder kylskåp.
Översikt
Boendets storlek
- Privat villa
Incheckning/utcheckning
- Incheckning börjar kl. 15.00
- Lägsta ålder för incheckning: 25 år
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
Incheckningsinstruktioner
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 5 dagar före ankomst.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 25 år
Barn
- Barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar behövs.
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
- Parkering borta från gatan finns på plats.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Strand
- Nära stranden
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Parkering på området, inte bara på gatan
Familjevänligt
- Barn bor gratis
Mat och dryck
- Kylskåp
- Ugn
- Brödrost
- Kaffe- och tebryggare
Sovrum
- 5 sovrum
Badrum
- 2 badrum
Utomhus
- Privat gård
- Eldstad
Tvätt
- Tvättmaskin och torktumlare
Komfort
- Takfläkt
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Anpassning/tillgänglighet
- Rökning förbjuden
Höjdpunkter i området
- Nära havet
Att göra
- Fiske i närheten
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Rökdetektor har installerats. (Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.)
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club och JCB International.
Kontantfria transaktioner erbjuds.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home
Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning Villa
Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning Raymond
Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning Villa Raymond
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna villa?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder denna villa parkering?
Ja, det finns gratis parkering. Det finns parkeringsplatser på sidogator.
Vilka tider har denna villa angett för in- och utcheckning?
Du kan checka in från 15.00. Utcheckning senast 10.00.
Vad finns det att göra på Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning och i närheten?
Under årets varmare månader kan du roa dig med aktiviteter i närheten osm fiske.
Har Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning några privata utomhusområden?
Ja, villan har privat gård.
Hur är området vid Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning?
Sebago Escape Limit 12 5 Bedroom Home by RedAwning ligger 1 minuters promenad från Sebago Lake och 18 minuters promenad från Jordan Bay.