HOTEL CROWNHILLS NARUTO

Boendeklass: 3
Hotell med centralt läge i Naruto

Välj datum för att se priser

HOTEL CROWNHILLS NARUTO ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Otsuka Art Museum. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukostbuffé dagligen mellan 06.30 och 08.30.

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättmöjligheter

Främsta bekvämligheter (5)

  • Städning på begäran
  • Varuautomat
  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring
  • Reception (öppen begränsade tider)

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Tvättmöjligheter
  • Luftkonditionering på rummet
  • Digital-tv
  • Avgiftsfri parkering
  • Hårtork

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 9 av 9 rum

Rum

  • 1 sovplats
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 1 sovplats
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 3 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Enkelrum - rökare

  • 11 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Enkelrum - icke-rökare

  • 11 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Dubbelrum - rökare

  • 14 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Dubbelrum - icke-rökare

  • 14 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum - rökare

  • 14 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum - icke-rökare

  • 14 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
51-1 Suberi Iwahama, Muyacho Okuwajima, Naruto, Tokushima, 772-0011

I närheten

  • Naruto Galle No Mori Art Museum - 3 min med bil - 2.2 km
  • Naruto University of Education - 4 min med bil - 3.5 km
  • Otsuka Art Museum - 6 min med bil - 7.9 km
  • Naruto Park - 7 min med bil - 8.2 km
  • Awa Odori Kaikan - 17 min med bil - 20.7 km

Ta sig runt

  • Tokushima (TKS) - 17 min med bil
  • Awa-Tomida station - 31 min med bil
  • Tokushima station - 33 min med bil
  • Tokushima Sako station - 34 min med bil

Restauranger

  • ‪コメダ珈琲店 鳴門店 - ‬6 min till fots
  • ‪餃子の王将 鳴門店 - ‬11 min till fots
  • ‪手打ちうどん たむら - ‬15 min till fots
  • ‪味処 あらし - ‬14 min till fots
  • ‪さかなばたけ - ‬15 min till fots

Om boendet

HOTEL CROWNHILLS NARUTO

  • HOTEL CROWNHILLS NARUTO ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Otsuka Art Museum. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukostbuffé dagligen mellan 06.30 och 08.30.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 80 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 06.00–00.00.
    • Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Gäster kan välja att antingen själva städa boendet före utcheckning, eller betala en extra städavgift vid utcheckning
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé dagligen 06.30–08.30

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • LCD-tv
  • Digital-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Klimatreglerad luftkonditionering och uppvärmning
  • Tofflor

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Kombinerad dusch/badkar
  • Schampo
  • Hårtork
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Övrigt

  • På begäran

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior på passen för samtliga gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International och Carte Blanche.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på HOTEL CROWNHILLS NARUTO och få hela beloppet återbetalat?

Ja, HOTEL CROWNHILLS NARUTO erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till HOTEL CROWNHILLS NARUTO?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder HOTEL CROWNHILLS NARUTO parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har HOTEL CROWNHILLS NARUTO angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 10.00.

Hur är området vid HOTEL CROWNHILLS NARUTO?

På HOTEL CROWNHILLS NARUTO bor du mitt i Naruto. En av de populära attraktionerna är Otsuka Art Museum, som ligger 7 minuter med bil härifrån.