Lägenhetshotell

The Ironworks Aparthotel

Boendeklass: 2
Lägenhetshotell i Telford

Välj datum för att se priser

The Ironworks Aparthotel är ett utmärkt val för din vistelse i Telford. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat wi-fi och parkering.

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Mikrovågsugn

Främsta bekvämligheter (1)

  • 12 lägenheter

Känn dig som hemma (4)

  • Köksutrustning
  • Privat badrum
  • Avgiftsfri parkering
  • Hårtork
Det nuvarande priset är 1 469 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 10 av 10 rum

Standard dubbelrum - eget badrum (King/Twin(2/11))

  • 38 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Standard dubbelrum - tillgänglighetsanpassat - eget badrum (Standard(8))

  • 32 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Studio Standard - tillgänglighetsanpassat - privat badrum (Standard(1/6/7/9))

  • 42 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum - eget badrum (Deluxe(3/5))

  • 52 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Studio Superior - tillgänglighetsanpassat - privat badrum (Reynolds(4))

  • 86 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 1 kingsize-säng och 1 utdragssäng (enkel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Comfort - eget badrum - utsikt mot innergården (Wilkinson(10))

  • 89 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar och 1 utdragssäng (enkel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Superior - tillgänglighetsanpassat - eget badrum (Darby(12))

  • 92 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 1 enkelsäng och 1 utdragssäng (enkel) ELLER 3 enkelsängar och 1 utdragssäng (enkel)
  • Gratis wi-fi

Comfort dubbelrum eller tvåbäddsrum - eget badrum - utsikt mot innergården ((11))

  • 50 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum - eget badrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Standard dubbelrum - privat badrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
107 Trench Rd, Telford, England, TF2 7DP

I närheten

  • Oakengates Leisure Centre - 14 min till fots - 1.2 km
  • Telford Shopping Centre - 6 min med bil - 6.1 km
  • The International Centre - 8 min med bil - 6.7 km
  • Blists Hill - 17 min med bil - 13.5 km
  • Iron Bridge - 18 min med bil - 15.2 km

Ta sig runt

  • Birmingham Airport (BHX) - 70 min med bil
  • Oakengates Station - 7 min med bil
  • Telford Central Station - 9 min med bil
  • Telford Wellington Shropshire Station - 14 min med bil

Restauranger

  • ‪McDonald's - ‬3 min med bil
  • ‪Starbucks - ‬2 min med bil
  • ‪Oakengates Theatre - ‬3 min med bil
  • ‪KFC - ‬2 min med bil
  • ‪Golden City - ‬12 min till fots

Om boendet

The Ironworks Aparthotel

  • The Ironworks Aparthotel är ett utmärkt val för din vistelse i Telford. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat wi-fi och parkering.

Översikt

DONE

Boendets storlek

    • 12 lägenheter
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Snabb in-/utcheckning tillgängligt
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox inom 72 timmar före ankomst – privat ingång.
    • Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
PETS

Husdjur

    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.
    • Rullstolsanpassad parkering finns på plats

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Gratis wi-fi, med hastighet 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området, utan tak
  • Tillgång till rullstolsanpassad parkering

Mat och dryck

  • Mikrovågsugn
  • Köksutrustning

Badrum

  • Endast dusch
  • Hårtork
  • Handdukar tillhandahålls

Komfort

  • Uppvärmning

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ramp till huvudentrén
  • Ingen hiss
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rullstolsanpassat (begränsat)
  • Rullstolsanpassad parkering
  • 2 tillgänglighetsanpassade parkeringsplatser på plats
  • Rullstolsanpassad restaurang

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda
  • Restaurangguide

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 12 rum

Avgifter och policyer

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Discover.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

The Ironworks
The Ironworks Aparthotel Telford
The Ironworks Aparthotel Aparthotel
The Ironworks Aparthotel Aparthotel Telford

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på The Ironworks Aparthotel och få hela beloppet återbetalat?

Ja, The Ironworks Aparthotel erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Erbjuder The Ironworks Aparthotel parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har The Ironworks Aparthotel angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 10.00. Expressincheckning och expressutcheckning erbjuds.

Hur är området vid The Ironworks Aparthotel?

The Ironworks Aparthotel ligger 15 minuters promenad från Oakengates Leisure Centre.