Semesterboende
Michigan 2 Sun Lakes
Boendeklass: 3
Semesterboende i Chandler med eldstad och terrass
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Michigan 2 Sun Lakes





Denna semesterbostad ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Chandler Fashion Center. Gäster som vill träna har tillgång till utomhustennisbanor och kan ta en simtur i deras utomhuspool. Boendet erbjuder eldstad, terrass och lyxtoalettartiklar.
Hel bostad
2 sovrum2 badrumSovplats för 6
Populära bekvämligheter
- Pool
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Rökning förbjuden
Främsta bekvämligheter (4)
Främsta bekvämligheter (4)
- Utomhuspool
- Utomhustennisbana
- Luftkonditionering
- Utomhusgrill
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- 2 sovrum
- Privat badrum
- Terrass
- Badkar eller dusch
- Eldstad
- Grill(ar)
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Sonesta ES Suites Tempe
South Tempe
Sonesta ES Suites Tempe
South Tempe
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
7.8 av 10, Bra, 1 043 recensioner
7,8
Bra
1 043 recensioner
Priset är 771 kr
771 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Hyatt Place Tempe / Phoenix / University
Tempe
Hyatt Place Tempe / Phoenix / University
Tempe
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
9.2 av 10, Underbart, 1 215 recensioner
9,2
Underbart
1 215 recensioner
Priset är 1 006 kr
1 006 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Hyatt Place Phoenix / Downtown
Centrala Phoenix
Hyatt Place Phoenix / Downtown
Centrala Phoenix
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.0 av 10, Underbart, 2 624 recensioner
9,0
Underbart
2 624 recensioner
Priset är 1 087 kr
1 087 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Hyatt Place Tempe Phoenix Airport
Tempe
Hyatt Place Tempe Phoenix Airport
Tempe
- Pool
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Husdjursvänligt
9.0 av 10, Underbart, 1 161 recensioner
9,0
Underbart
1 161 recensioner
Priset är 967 kr
967 kr
inklusive skatter och avgifter
4 sep. – 5 sep.

Residence Inn Tempe Downtown/University
Downtown Tempe
Residence Inn Tempe Downtown/University
Downtown Tempe
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
9.4 av 10, Enastående, 1 000 recensioner
9,4
Enastående
1 000 recensioner
Priset är 1 357 kr
1 357 kr
inklusive skatter och avgifter
6 sep. – 7 sep.

Embassy Suites by Hilton Phoenix Biltmore
Camelback East
Embassy Suites by Hilton Phoenix Biltmore
Camelback East
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
8.0 av 10, Väldigt bra, 1 002 recensioner
8,0
Väldigt bra
1 002 recensioner
Priset är 1 403 kr
1 403 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Meridian CondoResorts
McCormick Ranch
Meridian CondoResorts
McCormick Ranch
- Pool
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
8.6 av 10, Fantastiskt, 928 recensioner
8,6
Fantastiskt
928 recensioner

DoubleTree Suites by Hilton Phoenix
Camelback East
DoubleTree Suites by Hilton Phoenix
Camelback East
- Pool
- Flygtransfer
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
8.4 av 10, Väldigt bra, 1 549 recensioner
8,4
Väldigt bra
1 549 recensioner
Priset är 962 kr
962 kr
inklusive skatter och avgifter
6 sep. – 7 sep.

The Asteria by Stylish Stays
Tempe
The Asteria by Stylish Stays
Tempe
- Pool
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
6.0 av 10, 2 recensioner
6,0
2 recensioner

Sunfit Dreams
US 60 Corridor
Sunfit Dreams
US 60 Corridor
- Pool
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

10125 E Michigan Ave, Chandler, AZ, 85248
I närheten
- IronOaks Fitness & Racquet Center - 3 min med bil - 1.9 km
- Bear Creek Golf Course - 4 min med bil - 3.1 km
- Ironwood Country Club - 5 min med bil - 3.1 km
- Zelma Basha Salmeri Gallery - 6 min med bil - 3.8 km
- Ocotillo Golf Resort - 7 min med bil - 4.5 km
Ta sig runt
- Chandler, AZ (CHD-Chandler Municipal) - 19 min med bil
- Sky Harbor International Airport (PHX) - 27 min med bil
- Mesa, AZ (AZA-Phoenix - Mesa Gateway) - 32 min med bil
- Mesa, AZ (MSC-Falcon Field Municipal) - 41 min med bil
- Maricopa Station - 25 min med bil
Restauranger
- Circle K - 4 min med bil
- McDonald's - 4 min med bil
- Sun Lakes Country Club - 4 min med bil
- Zesty Zeeks Pizza - 7 min med bil
- Kyle's Love Shack - 6 min med bil
Om boendet
Michigan 2 Sun Lakes
- Denna semesterbostad ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Chandler Fashion Center. Gäster som vill träna har tillgång till utomhustennisbanor och kan ta en simtur i deras utomhuspool. Boendet erbjuder eldstad, terrass och lyxtoalettartiklar.
Översikt
Boendets storlek
- Privat semesterboende
Incheckning/utcheckning
- Incheckning börjar kl. 16.00
- Kontaktfri incheckning erbjuds
- Lägsta ålder för incheckning: 25 år
- Utcheckningstiden är kl. 11.00
- Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 25 år
Barn
- Barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar behövs.
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
Parkering
- Begränsad parkering på plats.
Övrig information
- Rökfritt boende
- Inga svensexor eller möhippor
Hotellbekvämligheter
Pool/spa
- Utomhuspool
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Begränsad parkering på området
Familjevänligt
- Barn bor gratis
Sovrum
- 2 sovrum
- Sängkläder tillhandahålls
Badrum
- 2 badrum
- Badkar eller dusch
- Toalettpapper
- Lyxtoalettartiklar
- Handdukar tillhandahålls
Utrymmen
- Eldstad
Underhållning
- Biljardbord
Utomhus
- Terrass
- Grill
Komfort
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Anpassning/tillgänglighet
- Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Ingen hiss
- Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
- Rullstolsanpassat (begränsat)
- Rökning förbjuden
Att göra
- Utomhustennisbanor
- Tillgång till utomhuspool i närheten
Säkerhetsdetaljer
- Kolmonoxidvarnare har installerats. (Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.)
- Rökdetektor har installerats. (Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.)
- Brandsläckare
- Förbandslåda
Allmänt
- Unik inredning
- Unika möbler
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare och förbandslåda på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover och Diners Club.
Boendet rengörs av städpersonal.
Boendets registreringsnummer 21525296
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Michigan 2 Sun Lakes Chandler
Michigan 2 Sun Lakes Private vacation home
Michigan 2 Sun Lakes Private vacation home Chandler
Vanliga frågor och svar
Kan man avboka gratis på Michigan 2 Sun Lakes och få hela beloppet återbetalat?
Ja, Michigan 2 Sun Lakes erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.
Har denna semesterbostad någon pool?
Ja, det finns utomhuspool.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna semesterbostad?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder denna semesterbostad parkering?
Ja. Antalet parkeringsplatser kan vara begränsat.
Vilka tider har denna semesterbostad angett för in- och utcheckning?
Du kan checka in från 16.00. Utcheckning senast 11.00. Kontaktfri incheckning och utcheckning erbjuds.
Vad finns det att göra på Michigan 2 Sun Lakes och i närheten?
Öva upp din backhand på tennisbanorna. Ta en simtur i utomhuspoolen eller upptäck de andra bekvämligheterna som denna semesterbostad erbjuder, som tillgång till utomhuspool i närheten.
Har Michigan 2 Sun Lakes några privata utomhusområden?
Ja, detta boende har terrass.