Hel semesterbostad
Farmhouse in Kossen Near Kitzbuhel Alps
Boendeklass: 2.5
Semesterboende med balkong i Kössen
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Farmhouse in Kossen Near Kitzbuhel Alps





När du planerar en resa till Kössen är denna semesterbostad ett utmärkt alternativ. Dessutom har gäster tillgång till en terrass och en trädgård, och samtliga hem erbjuder tvättmaskin/torktumlare och balkonger.
Recensioner
7,07,0 av 10,
Bra
Hel bostad
4 sovrum2 badrumSovplats för 6
Populära bekvämligheter
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Rökning förbjuden
Främsta bekvämligheter (2)
Främsta bekvämligheter (2)
- Terrass
- Trädgård
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- 4 sovrum
- Spishäll
- Trädgård
- Terrass
- Tvättmaskin/torktumlare
- Avgiftsfri parkering
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Property in Kirchbichl
Kirchbichl
Property in Kirchbichl
Kirchbichl
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden

Dorfresort Kitzbühel by ALPS RESORTS
Reith bei Kitzbuehel
Dorfresort Kitzbühel by ALPS RESORTS
Reith bei Kitzbuehel
- Kök
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.4 av 10, Enastående, 9 recensioner
9,4
Enastående
9 recensioner

Charming Apartment in Sankt Johann in Tirol With Private Entrance
Sankt Johann in Tirol
Charming Apartment in Sankt Johann in Tirol With Private Entrance
Sankt Johann in Tirol
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi

Ferienwohnung mit 1 Schlafzimmer fur 6 Personen
Reith bei Kitzbuehel
Ferienwohnung mit 1 Schlafzimmer fur 6 Personen
Reith bei Kitzbuehel
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Rökning förbjuden

Chalet Innerwald
Gnadenwald
Chalet Innerwald
Gnadenwald
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Rökning förbjuden

Gemütliches Apartment in Dachau
Freilassing
Gemütliches Apartment in Dachau
Freilassing
- Husdjursvänligt
Priset är 1 739 kr
1 739 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området
Koessen, Tyrol
I närheten
- Hochkössen linbana - 5 min med bil - 3.5 km
- Unterberghornbahn - 5 min med bil - 3.5 km
- Kaiserwinkl Golf Kössen - 6 min med bil - 4.9 km
- Penninger Schnaps Museum - 9 min med bil - 7.3 km
- Reit im Winkl utomhuspool - 10 min med bil - 7.7 km
Ta sig runt
- Salzburg (SZG-W.A. Mozart) - 69 min med bil
- St. Johann in Tirol station - 17 min med bil
- Grieswirt Station - 21 min med bil
- Oberndorf in Tirol station - 25 min med bil
Restauranger
- Deutsche Alpensegelflugschule Unterwössen - 18 min med bil
- Dorfratsch - 6 min med bil
- Porto Bello - 6 min med bil
- Die Milchbar - 6 min med bil
- Flieger-Oim Unterwössen - 19 min med bil
Om boendet
Farmhouse in Kossen Near Kitzbuhel Alps
- När du planerar en resa till Kössen är denna semesterbostad ett utmärkt alternativ. Dessutom har gäster tillgång till en terrass och en trädgård, och samtliga hem erbjuder tvättmaskin/torktumlare och balkonger.
Översikt
Boendets storlek
- Privat semesterboende
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 19.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 21 år
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 21 år
Husdjur
- Husdjur tillåts*
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
Familjevänligt
- Barnstol
Mat och dryck
- Spishäll
- Brödrost
Sovrum
- 4 sovrum
- Sängkläder tillhandahålls
Badrum
- 2 badrum
Utomhus
- Balkong
- Terrass
- Trädgård
Tvätt
- Tvättmaskin/torktumlare
Komfort
- Uppvärmning
Husdjur
- Husdjur välkomna
- EUR 20.0 per husdjur per vistelse
Anpassning/tillgänglighet
- Ingen hiss
- Rökning förbjuden
Höjdpunkter i området
- På landet
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Allmänt
- Unika möbler
Avgifter och policyer
Obligatoriska avgifter
Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.60 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 16 år.
- Avgift för städning: 15.0 EUR per person, per vistelse
Husdjur
- Husdjur är tillåtna mot en avgift på EUR 20.0 per husdjur, per vistelse.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Grunbacher, Kossen Koessen
Holiday Home Grunbacher Kossen
Holiday Home Grunbacher Kossen ex TUI
Holiday Home Grunbacher, Kossen Koessen
Holiday Home Grunbacher, Kossen Private vacation home
Holiday Home Grunbacher, Kossen Private vacation home Koessen
Vanliga frågor och svar
Kan man avboka gratis på Farmhouse in Kossen Near Kitzbuhel Alps och få hela beloppet återbetalat?
Ja, Farmhouse in Kossen Near Kitzbuhel Alps erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna semesterbostad?
Ja, husdjur är välkomna. En avgift tas ut på EUR 20.0 per husdjur per vistelse.
Erbjuder denna semesterbostad parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har denna semesterbostad angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 19.00. Utcheckning senast 10.00.
Vad finns det att göra på Farmhouse in Kossen Near Kitzbuhel Alps och i närheten?
Farmhouse in Kossen Near Kitzbuhel Alps har trädgård.
Har Farmhouse in Kossen Near Kitzbuhel Alps några privata utomhusområden?
Ja, detta boende har balkong.