Africa Luxury Tours & Accommodation
Boendeklass: 3
Bed and breakfast i Kigali med bar
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Africa Luxury Tours & Accommodation





Africa Luxury Tours & Accommodation är ett utmärkt val för din vistelse i Kigali. Du kan varva ned med en drink i en bar/lounge innan du äter något gott på deras kafé.
Recensioner
2,02,0 av 10,
Populära bekvämligheter
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Bar
- Tvättmöjligheter
- Reception dygnet runt
Främsta bekvämligheter (8)
Främsta bekvämligheter (8)
- Städning varje dag
- Bar
- Kafé
- Reception öppen dygnet runt
- Snackbar/deli
- Tvättmöjligheter
- Conciergetjänster
- Bagageförvaring
Känn dig som hemma (4)
Känn dig som hemma (4)
- Städning varje dag
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Snackbar/deli
Det nuvarande priset är 254 kr
254 kr
inklusive skatter och avgifter
7 sep. – 8 sep.
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum
Öppna alla foton för Junior dubbelrum - utsikt mot staden

Junior dubbelrum - utsikt mot staden
- Utsikt mot staden
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 kingsize-säng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Deluxe enkelrum - utsikt mot staden

Deluxe enkelrum - utsikt mot staden
- Utsikt mot staden
- 1 sovrum
- 1 sovplats
- 1 queensize-säng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Superior dubbelrum

Superior dubbelrum
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 2 queensize-sängar
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Studiosvit Comfort

Studiosvit Comfort
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 kingsize-säng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Oasis Park
Kigali
Oasis Park
Kigali
- Pool
- Flygtransfer
- Kök
- Avgiftsfri parkering
8.6 av 10, Fantastiskt, 119 recensioner
8,6
Fantastiskt
119 recensioner
Priset är 877 kr
877 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

Martin Aviator Hotel
Kigali
Martin Aviator Hotel
Kigali
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
6.2 av 10, 26 recensioner
6,2
26 recensioner
Priset är 512 kr
512 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

VISTA HOTEL
Nyamirambo
VISTA HOTEL
Nyamirambo
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension
Priset är 227 kr
227 kr
inklusive skatter och avgifter
26 aug. – 27 aug.

Velvet Suites
Remera
Velvet Suites
Remera
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.8 av 10, Fantastiskt, 40 recensioner
8,8
Fantastiskt
40 recensioner
Priset är 711 kr
711 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

OMX Hotel Kimi
Kimihurura
OMX Hotel Kimi
Kimihurura
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.4 av 10, Väldigt bra, 44 recensioner
8,4
Väldigt bra
44 recensioner
Priset är 576 kr
576 kr
inklusive skatter och avgifter
6 sep. – 7 sep.

LAO TANGREN RESTAURANT & GUESTHOUSE
Remera
LAO TANGREN RESTAURANT & GUESTHOUSE
Remera
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
6.4 av 10, 7 recensioner
6,4
7 recensioner
Priset är 280 kr
280 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Saint Jean Leopold
Kigali
Hotel Saint Jean Leopold
Kigali
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Reception dygnet runt
Priset är 274 kr
274 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Dove Hotel Kigali
Kigali
Dove Hotel Kigali
Kigali
- Pool
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
5.2 av 10, 5 recensioner
5,2
5 recensioner
Priset är 682 kr
682 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

Galaxy Hotel
Kiyovu
Galaxy Hotel
Kiyovu
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Husdjursvänligt
8.8 av 10, Fantastiskt, 8 recensioner
8,8
Fantastiskt
8 recensioner
Priset är 648 kr
648 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

Luma & Lua Boutique Hotel
Remera
Luma & Lua Boutique Hotel
Remera
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
10.0 av 10, Enastående, 2 recensioner
10
Enastående
2 recensioner
Priset är 759 kr
759 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

KG 19 Ave, Kigali, Kigali City
I närheten
- Kimironko marknad - 15 min till fots - 1.3 km
- Nyandungu Urban Wetland Eco Tourism Park - 3 min med bil - 2.3 km
- Kigali Heights - 7 min med bil - 4.5 km
- Kigali Convention Centre - 8 min med bil - 4.9 km
- Nyamirambo-stadion - 19 min med bil - 14.6 km
Ta sig runt
- Kigali (KGL-Kigali Intl.) - 19 min med bil
Restauranger
- Paddock - 8 min med bil
- Sakae - 6 min med bil
- Mukati Na Butta - 2 min med bil
- Luma & Lua - 4 min med bil
- Pedro’s Coffee - 7 min med bil
Om boendet
Africa Luxury Tours & Accommodation
- Africa Luxury Tours & Accommodation är ett utmärkt val för din vistelse i Kigali. Du kan varva ned med en drink i en bar/lounge innan du äter något gott på deras kafé.
Översikt
Hotellets storlek
- 15 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 12.00. Checka in fram till: när som helst.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 11.30
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Övrig information
- Särskilda platser för rökning
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Gratis kontinental frukost dagligen 07.00–10.00
- Bar/lounge
- Kafé
- Snackbar/deli
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
- Conciergetjänster
- Tvättmöjligheter
- Bagageförvaring
Bekvämligheter på rummet
Vardagsbekvämligheter
- Tofflor
- Strykjärn/strykbräda (på begäran)
Saker att uppskatta
- Massage på rummet
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi (med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
- Printer
Mat och dryck
- Matleveranstjänst
Övrigt
- Dagligen
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Africa Tours & Accommodation
Africa Luxury Tours & Accommodation Kigali
Africa Luxury Tours & Accommodation Bed & breakfast
Africa Luxury Tours & Accommodation Bed & breakfast Kigali
Vanliga frågor och svar
Kan man avboka gratis på Africa Luxury Tours & Accommodation och få hela beloppet återbetalat?
Ja, Africa Luxury Tours & Accommodation erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Africa Luxury Tours & Accommodation?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Africa Luxury Tours & Accommodation parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har Africa Luxury Tours & Accommodation angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 12.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.30.
Hur är området vid Africa Luxury Tours & Accommodation?
Africa Luxury Tours & Accommodation ligger i Kibagabaga, 14 minuters promenad från Kimironko marknad.