Inn at Gough

2.0-stjärnigt boende
Hotell nära Bill Graham Civic Auditorium

Välj datum för att se priser

Inn at Gough ligger bara 5 minuters bilfärd från Oracle Park och Moscone Convention Center (konferens- och utställningscenter i San Francisco). Chase Center och Golden Gate Park ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Market St and Gough St hållplats tar det 3 minuter att gå och till Market St and Van Ness Ave hållplats är det 4 minuter.

Recensioner

8,2 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (3)

  • Städning varje dag
  • Luftkonditionering
  • Mikro i allmänt utrymme
Det nuvarande priset är 1 431 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum

Standardrum - 1 queensize-säng - icke-rökare

9,2 av 10
Underbart
(5 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

8,0 av 10
Mycket bra
(6 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 2 queensize-sängar - icke-rökare

7,4 av 10
Bra
(6 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 queensize-säng - icke-rökare

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 2 queensize-sängar - icke-rökare

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
135 Gough St, San Francisco, CA, 94102

I närheten

  • Haight Street - 2 min till fots - 0.2 km
  • Van Ness Avenue - 5 min till fots - 0.4 km
  • Louise Davies Symphony Hall - 7 min till fots - 0.6 km
  • Bill Graham Civic Auditorium - 8 min till fots - 0.7 km
  • San Francisco City Hall - 8 min till fots - 0.7 km

Ta sig runt

  • San Francisco International Airport (SFO) - 24 min med bil
  • San Carlos, CA (SQL) - 28 min med bil
  • Concord, CA (CCR-Buchanan Field) - 36 min med bil
  • Oakland, CA (OAK-Oakland Intl.) - 42 min med bil
  • San Francisco Station - 3 min med bil
  • Bayshore Station - 9 min med bil
  • South San Francisco Station - 14 min med bil
  • Market St and Gough St hållplats - 3 minuters promenad
  • Market St and Van Ness Ave hållplats - 4 minuters promenad
  • Market St and South Van Ness Ave hållplats - 5 minuters promenad

Restauranger

  • ‪Ritual Coffee Roasters - ‬4 min till fots
  • ‪Dumpling Home - ‬2 min till fots
  • ‪The Buoy - ‬3 min till fots
  • ‪Blue Bottle Coffee - ‬3 min till fots
  • ‪RT Rotisserie - ‬3 min till fots

Om boendet

Inn at Gough

  • Inn at Gough ligger bara 5 minuters bilfärd från Oracle Park och Moscone Convention Center (konferens- och utställningscenter i San Francisco). Chase Center och Golden Gate Park ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Market St and Gough St hållplats tar det 3 minuter att gå och till Market St and Van Ness Ave hållplats är det 4 minuter.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 9 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • En myndig person på minst 18 år måste ansvara för bokningen.
    • Detta boende har ingen reception.
    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 50+ Mbps)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på plats.
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gemensam mikrovågsugn

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning
  • Kaffe- och tebryggare
  • Strykjärn/strykbräda

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 50+ Mbps)

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Discover.
Boendet förbehåller sig rätten att reservera belopp på gästens kreditkort före ankomst.
Boendets registreringsnummer 83-1975134
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Inn at Gough Hotel
Inn at Gough San Francisco
Inn at Gough Hotel San Francisco

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på Inn at Gough och få hela beloppet återbetalat?

Ja, Inn at Gough erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Inn at Gough?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Inn at Gough parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för Inn at Gough.

Vilka tider har Inn at Gough angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.00.

Hur är området vid Inn at Gough?

Inn at Gough iligger 3 minuters promenad från Market St and Gough St hållplats och 9 minuters promenad från Bill Graham Civic Auditorium.

Recensioner

Recensioner för Inn at Gough

8,2

Väldigt bra

9,0

Renlighet

7,8

Bekvämligheter

7,4

Personal och service

8,4

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Easy, affordable and convenient stay. Perfect for your stay in San Francisco.
Brian, 3 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

It was a great location and quaint stay.
Joshua, 3 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

My second time staying here. This is an interesting hotel. No person at the front desk, it is handled over a video chat. But it wasn't a worry, I got my needs taken care of they even made a special accommodation. The art in the hallway is truly interesting, there is a big very comfortable shared working space, room is solid. Wouldn't be surprised if I stayed here a 3rd time.
Steven, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Quiet relaxing
ROBERT, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Very neat self check-in system; interior updated and classy look; neat use of an older building. Bed and pillows very comfortable as well.
Jennifer, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Overall, great quiet stay! No frills, nice accommodations and great location. Check in process was virtual and seemed odd at first, but no issues! Would stay again!
Amanda, 5 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean and cute great location
Patty, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Very nice hotel, very cozy and homey :)
Bianca, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great stay.
Cato, 3 nätters resa
Verifierad recension

4/10 Hyfsat

Near to Hayes Valley area which has tons of great restaurants, shops and coffee places.
James, 2 nätters resa
Verifierad recension

6/10 Bra

The check-in process was horrible, since the person speaking to me on the kiosk had unstable Internet connection and completely lost the connection a couple of times. It was very frustrating. The faucet on the bathroom sink was loose. I thought it might come apart. These are very basic accommodations, so do not expect anything more.
Fred, 1 natts resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Clean simple room, exactly what I was looking for
Angel, 3 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Excellent room temp and cleanliness, good response on arrival, thank you
Evan, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Really enjoyed my stay (5 nights). The virtual check in process was quick and smooth. The room and bathroom were very clean, good mattress and comfy pillows and comforter. The location is excellent —close to bus stops and amazing restaurants. Will likely come back.
Vivian, 5 nätters resa
Verifierad recension

4/10 Hyfsat

Noisy, cramped quarters, no human contact at check-in, and impossible to unload—lots of traffic and absolutely no parking.
Constance, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean and quiet room. Stylish and comfortable lounge area.
Laina, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

The room was spotless and it was all very easy.
Daniel, 3 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

SUPER CLEAN COZY
carmina, 1 natts resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Just know this isn't a staffed hotel. I had a rough start when I wanted to drop a bag and realized that there was no way to do that after the walk from the BART. That being said once I checked in the room was clean, cool, and easy to access. I would stay here again knowing what I know today but it was definitely different from a traditional hotel.
Aaron, 3 nätters resa
Verifierad recension

6/10 Bra

Our stay was okay at best. No staff on site and “front desk” was a kiosk. There was an unhoused man using and touching himself inappropriately literally right next to the only entrance. Also no where to leave belongs before check in / after check out. Probably wouldn’t recommend
Mikayla, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Phenomenal. I really liked it.
Marken, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

It was a very unique experience we enjoyed it greatly.
Eric, 1 natts resa
Verifierad recension

6/10 Bra

Easy check in. Basic room but comfortable and quiet. I would definitely stay here again!
Robyn, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Loved having the outdoor space.
Troy, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

This was a great stay!!! There's a video check-in and then you get a code. Clean room, large powerful shower and I had a private patio attached to the room. Highly recommended
Darin, 4 nätters resa