Semesterboende
Villino nel Bosco
Semesterboende med familjevänlig profil i Capoliveri med kök
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Villino nel Bosco





Denna semesterbostad ligger bredvid en golfbana och är ett utmärkt val för din vistelse i Capoliveri. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära vandrings-/cykelleder, mountainbiking och sportdykning. Boendet erbjuder en trädgård, cykelreparationer och kök.
Recensioner
8,88,8 av 10,
Utmärkt
Hel bostad
1 badrumSovplats för 2
Populära bekvämligheter
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Bar
Främsta bekvämligheter (12)
Främsta bekvämligheter (12)
- 15 rökfria bostäder
- Städning på begäran
- Nära stranden
- 2 strandbarer
- Frukost tillgänglig
- Trädgård
- Tvättmöjligheter
- Kolgrillar
- Bagageförvaring
- Reception (öppen begränsade tider)
- Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
- Lekplats
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Lekplats på området
- Kök
- Privat badrum
- Tv
- Trädgård
- Tvättmöjligheter
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Appartamento La Gabbiana
Portoferraio
Appartamento La Gabbiana
Portoferraio
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

Appartamenti Baia Blu
Portoferraio
Appartamenti Baia Blu
Portoferraio
- Kök
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
6.0 av 10, 1 recension
6,0
1 recension

Appartamento Casa Sabrina
Portoferraio
Appartamento Casa Sabrina
Portoferraio
- Kök
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Tillgång till internet

Villetta le Palme Isola d Elba
Campo nell'Elba
Villetta le Palme Isola d Elba
Campo nell'Elba
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Località Gualdo 8, Capoliveri, LI, 57031
I närheten
- Parque Nacional del Archipiélago Toscano - 6 min till fots - 0.6 km
- Capoliveri Cykelpark - 18 min till fots - 1.5 km
- Naregno-stranden - 18 min till fots - 1.5 km
- Piazza Matteotti - 19 min till fots - 1.7 km
- Capoliveris rådhus - 3 min med bil - 2.5 km
Ta sig runt
- Portoferraio (EBA-Marina Di Campo) - 44 min med bil
- Pisa (PSA-Galileo Galilei) - 156 min med bil
- Piombino Marittima station - 57 min med bil
- Populonia station - 69 min med bil
Restauranger
- DezLaif - 9 min med bil
- Ristorante La Risacca - 8 min med bil
- Osteria Da Farnese - 8 min med bil
- Cibocibo - 5 min med bil
- Freccia Azzurra - 4 min med bil
Om boendet
Villino nel Bosco
- Denna semesterbostad ligger bredvid en golfbana och är ett utmärkt val för din vistelse i Capoliveri. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära vandrings-/cykelleder, mountainbiking och sportdykning. Boendet erbjuder en trädgård, cykelreparationer och kök.
Översikt
Boendets storlek
- Privat semesterboende
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 09.00
Incheckningsinstruktioner
- Receptionen är öppen alla dagar 07.00–00.00.
- Receptionen är bemannad under begränsade tider.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Husdjur tillåts*
- Assistanshundar är välkomna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 50+ Mbps)
Parkering
- Gratis parkering utan tak erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Strand
- Nära stranden
Internet
- Gratis wi-fi, med hastighet 50+ Mbps
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området, utan tak
Familjevänligt
- Lekplats
- Barnstol
- Sängskydd
Kök
- Stort kylskåp
- Köksutrustning
Middag
- Frukost enligt egen beställning tillgänglig mot en avgift alla dagar 07.30–10.00: EUR 12.00 för vuxna och EUR 8.00 för barn
- 2 strandbarer
Badrum
- 1 badrum
- Bidé
Underhållning
- Tv
Utomhus
- Kolgrillar
- Trädgård
- Gratis ved
Tvätt
- Tvättmöjligheter
- Mynttvätt i närheten
Husdjur
- Assistanshundar är avgiftsbefriade
- Husdjur välkomna
- EUR 10 per husdjur per dag
Anpassning/tillgänglighet
- Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Ingen hiss
- Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
- Väl upplyst gång till ingången
- Rökning förbjuden
Tjänster och inrättningar
- Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
- Städning på begäran
- Kartor över lokalområdet
- Bagageförvaring
- Byte av lakan (på begäran)
- Golflektioner med proffs
- Reception (öppen begränsade tider)
- Byte av handdukar (på begäran)
Höjdpunkter i området
- Bredvid en golfbana
Att göra
- Info om cykelturer
- Privata vinrundor
- Allmänna vinrundor
- Scooter-/mopeduthyrning på området
- Bad i närheten
- Cykeluthyrning i närheten
- Surflektioner i närheten
- Golflektioner i närheten
- Mountainbiking i närheten
- Sportdykning i närheten
- Segling i närheten
- Snorkling i närheten
- Båtturer i närheten
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
- Brandsläckare
Allmänt
- 15 rum
Avgifter och policyer
Obligatoriska avgifter
Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Avgift för lakan: EUR 20.00 per person, per vistelse
Extra tillval
- Frukost enligt egen beställning erbjuds mot en tilläggsavgift på EUR 12.00 för vuxna och EUR 8.00 för barn (ungefärliga priser).
- Städning erbjuds mot en avgift på EUR 15.00 per dag
Barn- och extrasängar
- Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
Husdjur
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
- Husdjur är tillåtna mot en avgift på EUR 10 per husdjur, per dag.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Villino nel Bosco
Villino nel Bosco Residence
Villino nel Bosco Capoliveri
Villino nel Bosco Residence Capoliveri
Vanliga frågor och svar
Kan man avboka gratis på Villino nel Bosco och få hela beloppet återbetalat?
Ja, Villino nel Bosco erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna semesterbostad?
Ja, husdjur är välkomna. En avgift tas ut på EUR 10 per husdjur per dag. Assistanshundar är avgiftsbefriade.
Erbjuder denna semesterbostad parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har denna semesterbostad angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 09.00.
Vad finns det att göra på Villino nel Bosco och i närheten?
Roa dig med aktiviteter som cykling, båtturer och vandring eller gå en runda på golfbanan. Här finns bekvämligheter som 2 strandbarer och trädgård.
Har Villino nel Bosco kök eller pentry?
Ja, det finns ett kök med köksutrustning och kylskåp.
Hur är området vid Villino nel Bosco ?
Villino nel Bosco ligger 17 minuters promenad från Naregno-stranden och 20 minuters promenad från Piazza Matteotti.