Hel lägenhet

Special Apartment in Walchen With Private Terrace

Boendeklass: 3
Lägenheter med balkonger i Piesendorf

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Piesendorf är Special Apartment in Walchen With Private Terrace ett utmärkt alternativ. Gäster erbjuds tillgång till en terrass och en trädgård, och i samtliga lägenheter finns tvättmaskiner/torktumlare och kylskåp.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Tvättmöjligheter
  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Rökning förbjuden
  • Kylskåp

Främsta bekvämligheter (4)

  • 3 rökfria lägenheter
  • Terrass
  • Trädgård
  • Utomhusgrill

Känn dig som hemma (6)

  • 6 sovrum
  • Mikrovågsugn
  • Trädgård
  • Terrass
  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Dvd-spelare

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Lägenhet Deluxe - 4 sovrum

  • 130 kvadratmeter
  • 4 sovrum
  • 10 sovplatser
  • 1 bäddsoffa (dubbel), 3 stora enkelsängar och 1 våningssäng (enkel)

Lägenhet Comfort - 2 sovrum

  • 55 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 bäddsoffa (dubbel) och 1 stor enkelsäng

Lägenhet Classic - 2 sovrum

  • 75 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 1 våningssäng (enkel)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Piesendorf, Salzburg State

I närheten

  • Kitzsteinhorn Alpincenter - 7 min med bil - 7.0 km
  • Kitzsteinhorn/​Maiskogel – Kaprun skidresort - 7 min med bil - 7.3 km
  • Schaufelbergs panoramalinbana - 8 min med bil - 7.6 km
  • Zell am See-Kapruns golfklubb - 8 min med bil - 8.4 km
  • Kapruns slott - 10 min med bil - 9.0 km

Ta sig runt

  • Bruck-Fusch station - 16 min med bil
  • Zell am See station - 16 min med bil
  • Gries Im Pinzgau Station - 19 min med bil

Restauranger

  • ‪Maisi Alm - ‬8 min med bil
  • ‪Bella Casa - ‬9 min med bil
  • ‪24 Kitchen Bar - ‬9 min med bil
  • ‪Baumbar - ‬8 min med bil
  • ‪Panorama Restaurant am Berg - ‬48 min med bil

Om boendet

Special Apartment in Walchen With Private Terrace

  • När du planerar en resa till Piesendorf är Special Apartment in Walchen With Private Terrace ett utmärkt alternativ. Gäster erbjuds tillgång till en terrass och en trädgård, och i samtliga lägenheter finns tvättmaskiner/torktumlare och kylskåp.

Översikt

Boendets storlek

    • 3 lägenheter

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Djur tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området

Familjevänligt

  • Barnstol

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Ugn
  • Diskmaskin

Sovrum

  • Sängkläder tillhandahålls

Badrum

  • Badkar/dusch

Underhållning

  • Dvd-spelare

Utomhus

  • Balkong
  • Terrass
  • Grill
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Komfort

  • Uppvärmning

Husdjur

  • Husdjur välkomna

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökning förbjuden

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 3 rum
  • Unika möbler

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Stadsskatt: 2.55 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 15 år.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Special Apartment in Walchen With Private Terrace Apartment
Special Apartment in Walchen With Private Terrace Piesendorf

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Special Apartment in Walchen With Private Terrace?

Ja, husdjur är välkomna.

Erbjuder Special Apartment in Walchen With Private Terrace parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Special Apartment in Walchen With Private Terrace angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 10.00.

Vad finns det att göra på Special Apartment in Walchen With Private Terrace och i närheten?

Special Apartment in Walchen With Private Terrace har trädgård.

Har Special Apartment in Walchen With Private Terrace några privata utomhusområden?

Ja, varje lägenhet har balkong.

Recensioner

Recensioner för Special Apartment in Walchen With Private Terrace

10

Enastående

10

Renlighet

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Great place