Hotel Vivaanta
Boendeklass: 3
Hotell i Dhanbad
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Hotel Vivaanta





Njut av din vistelse i Dhanbad med Hotel Vivaanta som utgångspunkt. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.
Recensioner
1010 av 10,
Enastående
Populära bekvämligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
Främsta bekvämligheter (3)
Främsta bekvämligheter (3)
- Städning på begäran
- Frukost tillgänglig
- Reception öppen dygnet runt
Det nuvarande priset är 240 kr
240 kr
inklusive skatter och avgifter
10 sep. – 11 sep.
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Tillgängliga filter för rum
Visar 2 av 2 rum
Öppna alla foton för Svit Elite - utsikt mot staden

Svit Elite - utsikt mot staden
- Utsikt mot staden
- 42 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Lyxigt dubbelrum - utsikt mot staden

Lyxigt dubbelrum - utsikt mot staden
- Utsikt mot staden
- 23 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 kingsize-säng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Clarks Inn Suites Dhanbad
Dhanbad
Clarks Inn Suites Dhanbad
Dhanbad
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
Priset är 544 kr
544 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel VIP Regency
Dhanbad
Hotel VIP Regency
Dhanbad
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
Priset är 323 kr
323 kr
inklusive skatter och avgifter
30 sep. – 1 okt.

The Mystique Garden
Dhanbad
The Mystique Garden
Dhanbad
- Pool
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
2.0 av 10, 1 recension
2,0
1 recension
Priset är 366 kr
366 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Chandrakala Regency
Dhanbad
Hotel Chandrakala Regency
Dhanbad
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
Priset är 233 kr
233 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Luxus Inn Hotel
Dhanbad
Luxus Inn Hotel
Dhanbad
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
8.0 av 10, Väldigt bra, 1 recension
8,0
Väldigt bra
1 recension
Priset är 266 kr
266 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Fabhotel Triotel Inn
Dhanbad
Fabhotel Triotel Inn
Dhanbad
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt

MASTIFF HOTEL DHANBAD
Dhanbad
MASTIFF HOTEL DHANBAD
Dhanbad
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Tvättmöjligheter
Priset är 347 kr
347 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Grand Mirage Dhanbad, A Member Of Radisson Individuals
Dhanbad
Grand Mirage Dhanbad, A Member Of Radisson Individuals
Dhanbad
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
Priset är 539 kr
539 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Super Deluxe Room Bank More Dhanbad
Dhanbad
Super Deluxe Room Bank More Dhanbad
Dhanbad
- Avgiftsfri parkering
- Restaurang
- Rökning förbjuden
Priset är 274 kr
274 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Trevon Twin Tree Inn
Dhanbad
Trevon Twin Tree Inn
Dhanbad
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
Priset är 1 391 kr
1 391 kr
inklusive skatter och avgifter
30 sep. – 1 okt.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Bank Rd Shastri Nagar, Dhanbad, JH, 826001
I närheten
- Shakti Mandir - 10 min till fots - 0.9 km
- Indian School of Mines - 11 min med bil - 4.7 km
Ta sig runt
- Karkend station - 7 min med bil
- Bansjora station - 9 min med bil
- Dhanbad Junction Station - 26 minuters promenad
Restauranger
- Tiwari Gali Hotel - 3 min med bil
- Ganpati Sweets - 7 min med bil
- Millennium Host Restaurant - 5 min till fots
- KFC - 4 min till fots
- Celebrations - 4 min med bil
Om boendet
Hotel Vivaanta
- Njut av din vistelse i Dhanbad med Hotel Vivaanta som utgångspunkt. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.
Översikt
Hotellets storlek
- 10 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 12.00. Checka in fram till: när som helst.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 11.30
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
Parkering
- Gratis parkering erbjuds, med bevakning och under tak.
- Begränsad parkering på plats (max 2 platser per enhet).
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Frukost att ta med (tilläggsavgift) dagligen 08.00–11.00
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
Bekvämligheter på rummet
Saker att uppskatta
- Separat sittutrymme
Fräscha upp dig
- Privat badrum
- Endast dusch
- Handdukar
Håll dig uppkopplad
- Skrivbord
- Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
Övrigt
- På begäran
Avgifter och policyer
Extra tillval
- Frukost att ta med kostar INR 150–250 för vuxna och INR 150–250 för barn (ungefärliga priser).
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Hotel Vivaanta Hotel
Hotel Vivaanta Dhanbad
Hotel Vivaanta Hotel Dhanbad
Vanliga frågor och svar
Kan man avboka gratis på Hotel Vivaanta och få hela beloppet återbetalat?
Ja, Hotel Vivaanta erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Hotel Vivaanta?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Hotel Vivaanta parkering?
Ja, det finns gratis parkering. Antalet parkeringsplatser kan vara begränsat.
Vilka tider har Hotel Vivaanta angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 12.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.30.
Hur är området vid Hotel Vivaanta?
Hotel Vivaanta ligger 8 minuters promenad från Shakti Mandir.