Hotel AI Umar
Boendeklass: 2
Hotell nära Jonker Street Night Market
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Hotel AI Umar





Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum
Öppna alla foton för Standard dubbelrum

Standard dubbelrum
- 11 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 queensize-säng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Trippelrum

Trippelrum
- 11 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 enkelsäng och 1 queensize-säng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Familjerum

Familjerum
- 19 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 4 sovplatser
- 2 kingsize-sängar
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Familjesvit

Familjesvit
- 19 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 5 sovplatser
- 2 kingsize-sängar och 1 stor enkelsäng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

La Mamasita Hostel
Jonker Walk
La Mamasita Hostel
Jonker Walk
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
- Bar
7.2 av 10, Bra, 5 recensioner
7,2
Bra
5 recensioner
Priset är 228 kr
228 kr
inklusive skatter och avgifter
30 sep. – 1 okt.

M STRAITS HOTEL
Taman Melaka Raya
M STRAITS HOTEL
Taman Melaka Raya
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
6.8 av 10, 6 recensioner
6,8
6 recensioner

Hotel Dlima Inn Plaza Mahkota Melaka
Malacca City
Hotel Dlima Inn Plaza Mahkota Melaka
Malacca City
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
5.4 av 10, 3 recensioner
5,4
3 recensioner
Priset är 154 kr
154 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. – 24 sep.

Eco Tree Hotel
Taman Melaka Raya
Eco Tree Hotel
Taman Melaka Raya
- Pool
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
7.6 av 10, Bra, 310 recensioner
7,6
Bra
310 recensioner
Priset är 285 kr
285 kr
inklusive skatter och avgifter
29 sep. – 30 sep.

Imperial Heritage Hotel Melaka
Taman Melaka Raya
Imperial Heritage Hotel Melaka
Taman Melaka Raya
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
7.2 av 10, Bra, 1 001 recensioner
7,2
Bra
1 001 recensioner
Priset är 328 kr
328 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

Good2Stay Hotel
Malacca City
Good2Stay Hotel
Malacca City
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Rökning förbjuden
8.2 av 10, Väldigt bra, 23 recensioner
8,2
Väldigt bra
23 recensioner
Priset är 250 kr
250 kr
inklusive skatter och avgifter
30 sep. – 1 okt.

Hotel Bao Shu
Malacca City
Hotel Bao Shu
Malacca City
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
5.2 av 10, 38 recensioner
5,2
38 recensioner
Priset är 168 kr
168 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Bayview Hotel Melaka
Malacca City
Bayview Hotel Melaka
Malacca City
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
7.6 av 10, Bra, 545 recensioner
7,6
Bra
545 recensioner
Priset är 422 kr
422 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

The Shore Hotel & Residences
Malacca City
The Shore Hotel & Residences
Malacca City
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Restaurang
- Luftkonditionering
6.8 av 10, 420 recensioner
6,8
420 recensioner
Priset är 465 kr
465 kr
inklusive skatter och avgifter
22 sep. – 23 sep.

Fenix Inn
Taman Melaka Raya
Fenix Inn
Taman Melaka Raya
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
- Rökning förbjuden
7.6 av 10, Bra, 310 recensioner
7,6
Bra
310 recensioner
Priset är 235 kr
235 kr
inklusive skatter och avgifter
30 sep. – 1 okt.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

G-38 Jalan PM 4 Plaza Mahkota, Malacca City, Malacca, 75000
I närheten
- Menara Taming Sari - 2 min till fots - 0.2 km
- Mahkota Parade shoppingcenter - 3 min till fots - 0.3 km
- Dataran Pahlawan Melaka Megamall - 5 min till fots - 0.5 km
- Jonker Street Night Market - 7 min till fots - 0.6 km
- A Famosa - 7 min till fots - 0.6 km
Ta sig runt
- Malacca Intl. Airport (MKZ) - 23 min med bil
Restauranger
- Raja Cendol @ Taming Sari - 2 min till fots
- Asam Pedas Selera Kampung - 2 min till fots
- Asam Pedas Mahkota - 2 min till fots
- Asam Pedas Lauk Kampung - 3 min till fots
- Burger King - 2 min till fots
Om boendet
Hotel AI Umar
- Hotel AI Umar erbjuder ett fantastiskt läge, mindre än en kvarts promenad från Jonker Street Night Market.
Översikt
Hotellets storlek
- 17 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.30.
- Lägsta ålder för incheckning: 17 år
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Receptionen är öppen alla dagar 09.00–23.30.
- Receptionen är bemannad under begränsade tider.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 17 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))
Parkering
- Ingen parkering på plats.
Hotellbekvämligheter
Tjänster
- Reception (öppen begränsade tider)
Bekvämligheter på rummet
Vardagsbekvämligheter
- Tofflor
Sov gott
- Ljudisolerade rum
Fräscha upp dig
- Privat badrum
- Endast dusch
- Tvål och Schampo
- Handdukar
- Toalettpapper
Håll dig uppkopplad
- Skrivbord
- Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Hotel AI Umar Hotel
Hotel AI Umar Malacca City
Hotel AI Umar Hotel Malacca City
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Hotel AI Umar?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Hotel AI Umar parkering?
Det finns tyvärr ingen parkering för Hotel AI Umar.
Vilka tider har Hotel AI Umar angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.30. Utcheckning senast 12.00.
Hur är området vid Hotel AI Umar?
Hotel AI Umar ligger 10 minuters promenad från Jonker Street Night Market och 2 minuters promenad från Menara Taming Sari.