The Jacobean Hotel

Boendeklass: 2
Hotell i Coventry

Välj datum för att se priser

The Jacobean Hotel ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Coventry Building Society Arena och National Exhibition Centre (NEC). Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Recensioner

6,0 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang

Främsta bekvämligheter (5)

  • Städning varje dag
  • Frukost tillgänglig
  • Trädgård
  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Bankettsal

Känn dig som hemma (4)

  • Tv
  • Trädgård
  • Städning varje dag
  • Avgiftsfri parkering

Rumsalternativ

Deluxe dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Holyhead Rd, Coventry, England, CV5 8HX

I närheten

  • SkyDome Arena - 5 min med bil - 3.4 km
  • Planet Ice Coventry - 5 min med bil - 3.7 km
  • War Memorial Park - 7 min med bil - 4.4 km
  • Coventry University - 7 min med bil - 4.7 km
  • Coventry Cathedral - 9 min med bil - 5.4 km

Ta sig runt

  • Birmingham Airport (BHX) - 15 min med bil
  • East Midlands Airport (EMA) - 60 min med bil
  • Coventry Canley Station - 9 min med bil
  • Coventry Station - 9 min med bil
  • Solihull Berkswell Station - 11 min med bil

Restauranger

  • ‪New Spires - ‬10 min till fots
  • ‪McDonald's - ‬4 min med bil
  • ‪McDonald's - ‬4 min med bil
  • ‪Beech Tree Fish Bar - ‬4 min med bil
  • ‪The Maudslay - ‬2 min med bil

Om boendet

The Jacobean Hotel

  • The Jacobean Hotel ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Coventry Building Society Arena och National Exhibition Centre (NEC). Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 28 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 21 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 07.00–23.00.
    • Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 21 år
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Engelsk frukost (tilläggsavgift) på helger 07.30–10.00

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Bankettsal

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Tv
  • Kabel-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Strykjärn/strykbräda

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • Deposition: GBP 49 per boende, per vistelse

Extra tillval

  • Engelsk frukost erbjuds mot en tilläggsavgift på GBP 12.50 för vuxna och GBP 7.00 för barn (ungefärliga priser).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

The Jacobean Hotel Hotel
The Jacobean Hotel Coventry
The Jacobean Hotel Hotel Coventry

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till The Jacobean Hotel?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder The Jacobean Hotel parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har The Jacobean Hotel angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på The Jacobean Hotel och i närheten?

The Jacobean Hotel har trädgård.