Regency Inn

Boendeklass: 2
Motell i Jewett

Välj datum för att se priser

Njut av din vistelse i Jewett med Regency Inn som utgångspunkt. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (3)

  • Städning en gång per vistelse
  • Reception öppen dygnet runt
  • Varuautomat

Känn dig som hemma (6)

  • Mikrovågsugn
  • Privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Luftkonditionering på rummet
  • Begränsad städning
  • Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 616 kr
inklusive skatter och avgifter
3 okt. – 4 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Economy dubbelrum

  • 21 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Deluxe dubbelrum

  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Classic enkelrum

  • 21 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
413 Highway 79 and 39, Jewett, TX, 75846

I närheten

  • Jewetts loppmarknad - 1 min med bil - 1.9 km
  • Eagle Scout Park - 2 min med bil - 2.3 km
  • Lake Limestone - 21 min med bil - 19.3 km
  • Lake Leon - 48 min med bil - 58.6 km
  • Franklin Ranch Community Park - 51 min med bil - 65.3 km

Ta sig runt

  • Waco, TX (ACT-Waco Regional) - 92 min med bil

Restauranger

  • ‪Susanita’s - ‬2 min med bil
  • ‪Dona Chuy Mexican Restaurant - ‬2 min med bil
  • ‪Hometown Pizza - ‬2 min med bil
  • ‪CJ's Kountry Cookin' - ‬3 min med bil
  • ‪Valero - ‬14 min till fots

Om boendet

Regency Inn

  • Njut av din vistelse i Jewett med Regency Inn som utgångspunkt. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Översikt

Hotellets storlek

    • 23 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 11.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Gratis parkering för husbil, buss och lastbil.

Hotellbekvämligheter

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Klimatreglerad luftkonditionering och uppvärmning

Sov gott

  • Ljudisolerade rum

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Tvål och Schampo
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Mat och dryck

  • Minikylskåp
  • Mikrovågsugn

Övrigt

  • En gång per vistelse

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International och Union Pay.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Regency Inn Motel
Regency Inn Jewett
Regency Inn Motel Jewett

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Regency Inn?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Regency Inn parkering?

Ja, det finns gratis parkering. Avgiftsfri parkering för husbil, buss och lastbil erbjuds.

Vilka tider har Regency Inn angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 11.00. Utcheckning senast 11.00.

Recensioner

Recensioner för Regency Inn

7,8

Bra

8,2

Renlighet

7,6

Bekvämligheter

8,4

Personal och service

7,8

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Very friendly family business. Best value in Leon County. We stayed here during and after a big storm and rested well.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Was by far not what i was expecting, the staff were very friendly and helpful, the rooms were actually really nice, clean and cool to come to after being in the heat.. and i want to say a special thank you to the gentlemen, who checked me in and helped me with the TV when I got there. ...i will absolutely stay again in the very near in future and recommend this place to others
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Room was cleaned daily, staff very friendly and helpful
Verifierad recension

10/10 Enastående

Room was perfect, had everything we needed!
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

The room was clean and served the purpose for an overnight stay.
Verifierad recension

10/10 Enastående

This place was Perfect for what I needed. Rooms Cleaned everyday. Ice machine working Great. Was close to where I was working at.
Verifierad recension

10/10 Enastående

The check-in was easy and the room was comfortable and very clean.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Nearby shops and a friendly neighborhood atmosphere.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Rooms clean staff was helpful
Verifierad recension

10/10 Enastående

Very friendly staff
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Staff was great.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean and affordable
Verifierad recension

10/10 Enastående

Staff members were excellent. My room was clean every day and amenities were always there, very clean very well oriented and never had a problem with anything missing whatsoever if you want somewhere comfortable to stay in this is the place to come.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

It’s was good very clean quite and safe
Verifierad recension

10/10 Enastående

The room was clean, hot water and cold AC. Staff was very nice.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Clean room and staff
Verifierad recension

10/10 Enastående

Excellent as always
Verifierad recension

6/10 Bra

Black/rusty water flowed briefly into the tub upon opening, hot water faucet leaked into the tub and sink did not drain but very slowly. Hover, the room was spacious and quiet. The A/C was very effective and the bed and pillows very comfortable
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

No issues during stay we had to extent our stay and management assisted quick
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Very good value. Getting into property off the highway is less than desirable
Verifierad recension

2/10 Dåligt

I booked a stay got there late room was gone. There are men hanging outside the hotel. It is not a nice place to stay i will not ever stay!!! I would not recommend this REgency Inn to anybody. Bad atmosphere not safe!!!
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Na
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Nice family business. The county should fix the Hwy pavement entering the property. Large trucks have ruined the hwy pavement.
Verifierad recension

6/10 Bra

Property is in small town with limited guests. Condition understandable, but a few inexpensive touch-ups would work wonders. Nice people, quiet. Priced accurately.
Verifierad recension

4/10 Hyfsat

People blasting music from their car in the parking lot at night. Rooms are pretty run down, not really clean. Not sure where all all the reviews about friendly staff are coming from but the guy who checked me in was pretty rude