Hel semesterbostad
Family Oceanside Vacation Villa Hotel Amenities v8
Boendeklass: 3
Villa på stranden med terrass nära Long Bay Beach
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Family Oceanside Vacation Villa Hotel Amenities v8





Denna villa ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Grace Bay Beach och Long Bay Beach. Vill du träna har du tillgång till ett fitnesscenter eller ta en simtur i deras utomhuspool. Boendet erbjuder tvättmaskin/torktumlare och terrass.
Hel bostad
2 sovrumSovplats för 6
Populära bekvämligheter
- Pool
- Tvättmöjligheter
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Gym
Främsta bekvämligheter (4)
Främsta bekvämligheter (4)
- På stranden
- Utomhuspool
- Fitnesscenter
- Luftkonditionering
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- 2 sovrum
- Terrass
- Tvättmaskin/torktumlare
- Kaffe- och tebryggare
- Badkar eller dusch
- Begränsad parkering på plats
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Windsong on the Reef
Grace Bay
Windsong on the Reef
Grace Bay
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
9.2 av 10, Underbart, 1 250 recensioner
9,2
Underbart
1 250 recensioner
Priset är 4 380 kr
4 380 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

Ocean Club East, Grace Bay Beach
Grace Bay
Ocean Club East, Grace Bay Beach
Grace Bay
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.4 av 10, Enastående, 1 026 recensioner
9,4
Enastående
1 026 recensioner

Zenza Boutique Hotel
Turtle Cove
Zenza Boutique Hotel
Turtle Cove
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.4 av 10, Enastående, 884 recensioner
9,4
Enastående
884 recensioner
Priset är 3 613 kr
3 613 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

Royal West Indies Resort
Grace Bay
Royal West Indies Resort
Grace Bay
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.4 av 10, Enastående, 1 312 recensioner
9,4
Enastående
1 312 recensioner
Priset är 4 874 kr
4 874 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

Hotel Indigo Turks Caicos Grace Bay by IHG
Grace Bay
Hotel Indigo Turks Caicos Grace Bay by IHG
Grace Bay
- Pool
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.6 av 10, Enastående, 116 recensioner
9,6
Enastående
116 recensioner
Priset är 3 478 kr
3 478 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Beachfront at Windsong on the Reef
Grace Bay
Beachfront at Windsong on the Reef
Grace Bay
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
9.2 av 10, Underbart, 186 recensioner
9,2
Underbart
186 recensioner
Priset är 6 826 kr
6 826 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

Wymara Resort and Villas
Grace Bay
Wymara Resort and Villas
Grace Bay
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
9.6 av 10, Enastående, 960 recensioner
9,6
Enastående
960 recensioner
Priset är 8 213 kr
8 213 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Alexandra Resort - All-Inclusive
Grace Bay
Alexandra Resort - All-Inclusive
Grace Bay
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
8.6 av 10, Fantastiskt, 1 012 recensioner
8,6
Fantastiskt
1 012 recensioner

The Regent Grand
Grace Bay
The Regent Grand
Grace Bay
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.4 av 10, Enastående, 208 recensioner
9,4
Enastående
208 recensioner
Priset är 5 957 kr
5 957 kr
inklusive skatter och avgifter
29 aug. – 30 aug.

Seascape Grace Bay Hotel & Townhome Villas
Grace Bay
Seascape Grace Bay Hotel & Townhome Villas
Grace Bay
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
9.2 av 10, Underbart, 369 recensioner
9,2
Underbart
369 recensioner
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

62 Long Bay Beach Road, Providenciales, Providenciales, tkca 1zz
I närheten
- Long Bay Beach - 1 min med bil - 0.2 km
- Grace Bay Beach - 8 min med bil - 4.8 km
- Providenciales Beaches - 8 min med bil - 4.8 km
- Leeward Beach - 13 min med bil - 8.7 km
- Turtle Cove Marina - 19 min med bil - 12.0 km
Ta sig runt
- Providenciales (PLS-Providenciales Intl.) - 24 min med bil
Restauranger
- Marios Italian Cuisine - 12 min med bil
- Bobby Dee's - 12 min med bil
- Jerk Truck - 12 min med bil
- Coco Bistro - 8 min med bil
- Danny Buoy's - 9 min med bil
Om boendet
Family Oceanside Vacation Villa Hotel Amenities v8
- Denna villa ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Grace Bay Beach och Long Bay Beach. Vill du träna har du tillgång till ett fitnesscenter eller ta en simtur i deras utomhuspool. Boendet erbjuder tvättmaskin/torktumlare och terrass.
Översikt
Boendets storlek
- Privat villa
Incheckning/utcheckning
- Incheckning börjar kl. 16.00
- Kontaktfri incheckning erbjuds
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
- Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 48 timmar före ankomst – privat ingång.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
Parkering
- Begränsad parkering på plats.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Strand
- På stranden
Pool/spa
- Utomhuspool
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Begränsad parkering på området
Mat och dryck
- Kaffe- och tebryggare
Sovrum
- 2 sovrum
- Sängkläder tillhandahålls
Badrum
- Badkar eller dusch
- Handdukar tillhandahålls
- Toalettpapper
Utomhus
- Terrass
Tvätt
- Tvättmaskin/torktumlare
Komfort
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Anpassning/tillgänglighet
- Ingen hiss
- Rökning förbjuden
Att göra
- Fitnesscenter
Säkerhetsdetaljer
- Kolmonoxidvarnare har installerats. (Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.)
- Rökdetektor har installerats. (Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.)
- Brandsläckare
- Förbandslåda
Allmänt
- Unik inredning
- Unika möbler
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare och förbandslåda på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover och Diners Club.
Boendet rengörs av städpersonal.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Family Oceanside Vacation Villa Hotel Amenities v8 Villa
Vanliga frågor och svar
Har denna villa någon pool?
Ja, det finns utomhuspool.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna villa?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder denna villa parkering?
Ja. Antalet parkeringsplatser kan vara begränsat.
Vilka tider har denna villa angett för in- och utcheckning?
Du kan checka in från 16.00. Utcheckning senast 10.00. Kontaktfri incheckning och utcheckning erbjuds.
Vad finns det att göra på Family Oceanside Vacation Villa Hotel Amenities v8 och i närheten?
Family Oceanside Vacation Villa Hotel Amenities v8 har utomhuspool och fitnesscenter.
Har Family Oceanside Vacation Villa Hotel Amenities v8 några privata utomhusområden?
Ja, villan har terrass.
Hur är området vid Family Oceanside Vacation Villa Hotel Amenities v8?
Family Oceanside Vacation Villa Hotel Amenities v8 ligger i Long Bay Hills, 5 minuters promenad från Long Bay Beach.