Hel lägenhet
Villa Esther Calonge
Boendeklass: 3.5
Lägenheter i Calonge med privata pooler och kök
Välj datum för att se priser
Villa Esther Calonge är ett utmärkt val för din vistelse i Calonge. Här ingår bland annat wi-fi och fast internet. Samtliga lägenheter erbjuder kök och privata pooler.
Recensioner
9,69,6 av 10,
Enastående
Populära bekvämligheter
- Pool
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
Främsta bekvämligheter (2)
Främsta bekvämligheter (2)
- 13 lägenheter
- Utomhusgrill
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Gratis spjälsängar
- 4 sovrum
- Kök
- Privat badrum
- Privat pool
- Kabel-tv
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Calonge, CT
I närheten
- Mas Mollas vingård - 8 min till fots - 0.7 km
- Platja d'Aro Beach - 14 min med bil - 10.5 km
- Playa de Aiguablava - 28 min med bil - 24.3 km
- Tossa de Mars strand - 37 min med bil - 48.3 km
- Lloret de Mar-stranden - 48 min med bil - 53.8 km
Ta sig runt
- Girona (GRO-Costa Brava) - 33 min med bil
- Barcelona El Prat Airport (BCN) - 89 min med bil
- Riudellots station - 28 min med bil
- Caldes de Malavella station - 29 min med bil
- Sils station - 31 min med bil
Restauranger
- o'higgins - 8 min med bil
- El Racó de Torre Valentina - 8 min med bil
- Beny - 7 min med bil
- Terra Gaucha
- Restaurant Refugi de Pescadors - 7 min med bil
Om boendet
Villa Esther Calonge
- Villa Esther Calonge är ett utmärkt val för din vistelse i Calonge. Här ingår bland annat wi-fi och fast internet. Samtliga lägenheter erbjuder kök och privata pooler.
Översikt
Boendets storlek
- 13 lägenheter
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 21.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 25 år
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
- Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 25 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi och fast internetanslutning i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi och fast internetanslutning på rummen
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Grillar
Boendet och bekvämligheter
- Allmän pool
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- Digital-tv
Vardagsbekvämligheter
- Uppvärmning
- Tvättmaskin
Sov gott
- 4 sovrum
- Gratis spjälsäng
Saker att uppskatta
- Privat pool
Fräscha upp dig
- 4.5 badrum
- Endast dusch
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi och fast internet
Mat och dryck
- Frys
- Mikrovågsugn
- Kök
- Ugn
- Köksutrustning
- Kryddor
Avgifter och policyer
Obligatoriska avgifter
Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.93 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 17 år.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club och JCB International.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Boendet rengörs av städpersonal.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Villa Esther Calonge Calonge
Villa Esther Calonge Apartment
Villa Esther Calonge Apartment Calonge
Vanliga frågor och svar
Har Villa Esther Calonge någon pool?
Ja, det finns privat pool.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Villa Esther Calonge?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Vilka tider har Villa Esther Calonge angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 21.00. Utcheckning senast 12.00.
Vad finns det att göra på Villa Esther Calonge och i närheten?
Villa Esther Calonge har privata pooler.
Har Villa Esther Calonge kök eller pentry?
Ja, det finns ett pentry med köksutrustning, frys och mikrovågsugn.
Har Villa Esther Calonge några privata utomhusområden?
Ja, varje lägenhet har privat pool.
Hur är området vid Villa Esther Calonge?
Villa Esther Calonge ligger 7 minuters promenad från Mas Mollas vingård.