Hel semesterbostad

360 The View Villa by Unique Villas Collection

Villa i Corinth

Välj datum för att se priser

360 The View Villa by Unique Villas Collection är ett utmärkt val för din vistelse i Corinth. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat frukost och parkering.

Hel bostad

3 sovrum3 badrumSovplats för 6

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Barnvänliga aktiviteter
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (5)

  • 6 rökfria villor
  • Trädgård
  • Spelhall/-rum
  • Utomhusgrill
  • Lekplats

Känn dig som hemma (6)

  • Lekplats på området
  • 3 sovrum
  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Spelrum
  • Grill(ar)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Corinth, Peloponnese Region

I närheten

  • strand nära Kekhries - 7 min med bil - 1.8 km
  • strand nära Odos Palaiou Kalamakiou - 8 min med bil - 2.5 km
  • Korinths kanal - 10 min med bil - 4.4 km
  • Antika Korinth - 16 min med bil - 16.8 km
  • Acrocorinth - 28 min med bil - 20.9 km

Ta sig runt

  • Korinth station - 15 min med bil

Restauranger

  • ‪Canale - ‬11 min med bil
  • ‪Goumas Cafe And Shop - ‬10 min med bil
  • ‪Kokos Restobar - ‬9 min med bil
  • ‪Isthmia Bridge Cafe - ‬8 min med bil
  • ‪Goody's - ‬10 min med bil

Om boendet

360 The View Villa by Unique Villas Collection

  • 360 The View Villa by Unique Villas Collection är ett utmärkt val för din vistelse i Corinth. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat frukost och parkering.

Översikt

Boendets storlek

    • 6 enheter

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 16.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 25 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 25 år

Husdjur

    • Djur tillåtna
    • Assistanshundar är välkomna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Rullstolsanpassad parkering finns på plats
    • Garage finns på plats.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Tillgång till rullstolsanpassad parkering
  • Parkering på området, däribland garage

Familjevänligt

  • Lekplats

Middag

  • Gratis frukost tillgänglig

Underhållning

  • Spelhall/-rum

Utomhus

  • Grill
  • Trädgård

Husdjur

  • Assistanshundar är avgiftsbefriade
  • Husdjur välkomna

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Rullstolsanpassad parkering
  • Rökning förbjuden

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
  • Brandsläckare
  • Förbandslåda

Allmänt

  • 6 rum

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • En skatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Andra undantag och avdrag kan förekomma. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Fester och evenemang är tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare och förbandslåda på boendet.
Boendet accepterar kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club och JCB International.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 500, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Boendet rengörs av städpersonal.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

360 The By Unique Collection
360 The View Villa by Unique Villas Collection Villa
360 The View Villa by Unique Villas Collection Corinth
360 The View Villa by Unique Villas Collection Villa Corinth

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till 360 The View Villa by Unique Villas Collection?

Ja, husdjur är välkomna.

Erbjuder 360 The View Villa by Unique Villas Collection parkering?

Ja, det finns gratis parkering. Parkeringsalternativen på plats är garage.

Vilka tider har 360 The View Villa by Unique Villas Collection angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 16.00. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på 360 The View Villa by Unique Villas Collection och i närheten?

360 The View Villa by Unique Villas Collection har spelrum och trädgård.