Hel lägenhet

Apartamentos el viajero

Boendeklass: 3
Lägenhet på promenadavstånd från Atitlánsjön

Välj datum för att se priser

Apartamentos el viajero ligger bara 5 minuters bilfärd från Atitlánsjön och Iglesia Católica San Francisco de Asís. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat wi-fi och parkering. Dessutom har gäster tillgång till en trädgård, och samtliga lägenheter erbjuder terrasser och rumsservice dygnet runt.

Recensioner

7,0 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Delat kök
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (5)

  • 4 lägenheter
  • Städning på begäran
  • Rumsservice dygnet runt
  • Reception öppen dygnet runt
  • Trädgård

Känn dig som hemma (6)

  • 2 sovrum
  • Köksutrustning
  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Terrass
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
Det nuvarande priset är 292 kr
inklusive skatter och avgifter
8 okt. – 9 okt.

Rumsalternativ

Familjelägenhet - uteplats

  • 35 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 3 enkelsängar

Familjelägenhet - 2 sovrum - utsikt mot innergården

  • 35 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 dubbelsängar

Familjelägenhet - 2 sovrum - utsikt mot innergården

  • 35 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 3 enkelsängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Calle al estadio, panajachel, Panajachel, Sololá, 07010

I närheten

  • Azul Mayas arkeologiska museum - 2 min till fots - 0.2 km
  • Atitlánsjön - 2 min till fots - 0.2 km
  • Casa Cakchiquels konstcentrum - 5 min till fots - 0.4 km
  • Panajachel Municipal Market - 16 min till fots - 1.4 km
  • Iglesia Católica San Francisco de Asís - 18 min till fots - 1.5 km

Ta sig runt

  • Quetzaltenango (AAZ-Los Altos) - 125 min med bil
  • Guatemala City (GUA-La Aurora Intl.) - 69,8 km

Restauranger

  • ‪The Little Spoon - ‬3 min till fots
  • ‪Sunset Bar - ‬6 min till fots
  • ‪Guajimbos - ‬7 min till fots
  • ‪7 Caldos - ‬2 min till fots
  • ‪Cafe Asawa-ko - ‬3 min till fots

Om boendet

Apartamentos el viajero

  • Apartamentos el viajero ligger bara 5 minuters bilfärd från Atitlánsjön och Iglesia Católica San Francisco de Asís. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat wi-fi och parkering. Dessutom har gäster tillgång till en trädgård, och samtliga lägenheter erbjuder terrasser och rumsservice dygnet runt.

Översikt

Boendets storlek

    • 4 lägenheter

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Tidig incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 15 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.30

Incheckningsinstruktioner

    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 5 dagar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst till boendet.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 15 år

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen

Parkering

    • Gratis parkering med bevakning erbjuds.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området, med bevakning

Mat och dryck

  • Mikrovågsugn
  • Tillgång till delat kök
  • Köksutrustning

Middag

  • 24-timmars rumsservice

Sovrum

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Sängkläder tillhandahålls

Badrum

  • Endast dusch
  • Toalettpapper
  • Tvål
  • Handdukar tillhandahålls
  • Schampo

Utomhus

  • Terrass
  • Privat gård
  • Trädgård

Husdjur

  • Inga husdjur tillåtna

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Särskilda platser för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Städning på begäran
  • Byte av handdukar (på begäran)
  • Reception öppen dygnet runt
  • Byte av lakan (på begäran)

Höjdpunkter i området

  • I en by

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 4 rum

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet tar endast emot kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Apartamentos el viajero Apartment
Apartamentos el viajero Panajachel
Apartamentos el viajero Apartment Panajachel

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Apartamentos el viajero?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Apartamentos el viajero parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Apartamentos el viajero angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 11.30.

Vad finns det att göra på Apartamentos el viajero och i närheten?

Apartamentos el viajero har trädgård.

Har Apartamentos el viajero några privata utomhusområden?

Ja, varje lägenhet har terrass och privat gård.

Hur är området vid Apartamentos el viajero?

Apartamentos el viajero ligger 6 minuters promenad från Atitlánsjön och 6 minuters promenad från Casa Cakchiquels konstcentrum.

Recensioner

Recensioner för Apartamentos el viajero

7,0

Bra

Recensioner

Verifierad recension

4/10 Hyfsat

Verifierad recension

10/10 Enastående