Hel lägenhet
Pool Access + Mtn Views: Cozy Sugar Mtn Escape
Boendeklass: 4
Lägenhet med eldstad nära Sugar Mountain Resort
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Pool Access + Mtn Views: Cozy Sugar Mtn Escape





Denna lägenhet erbjuder ett fantastiskt läge, så du bor bara tio minuters promenad från Sugar Mountain Resort. Gäster hittar kök i samtliga lägenheter, och dessutom erbjuds eldstäder och balkonger.
Recensioner
8,88,8 av 10,
Utmärkt
Hel lägenhet
2 sovrum2 badrumSovplats för 4
Populära bekvämligheter
- Pool
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Lounge
Främsta bekvämligheter (2)
Främsta bekvämligheter (2)
- Utomhuspool
- Strandhanddukar
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- 2 sovrum
- Kök
- Privat badrum
- Vardagsrum
- Tv
- Hiss
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Courtyard By Marriott Sugar Mountain Banner Elk
Sugar Mountain
Courtyard By Marriott Sugar Mountain Banner Elk
Sugar Mountain
- Pool
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.0 av 10, Underbart, 57 recensioner
9,0
Underbart
57 recensioner
Priset är 1 263 kr
1 263 kr
inklusive skatter och avgifter
20 sep. – 21 sep.

Fairfield Inn by Marriott Boone
Boone
Fairfield Inn by Marriott Boone
Boone
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
8.6 av 10, Fantastiskt, 713 recensioner
8,6
Fantastiskt
713 recensioner
Priset är 1 081 kr
1 081 kr
inklusive skatter och avgifter
27 aug. – 28 aug.

Sugar Mountain Chalet w/ Hot Tub & Ski Shuttle!
Banner Elk
Sugar Mountain Chalet w/ Hot Tub & Ski Shuttle!
Banner Elk
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

1 Mi to Beech Mtn: Cabin w/ Fire Pit & Bbq!
Banner Elk
1 Mi to Beech Mtn: Cabin w/ Fire Pit & Bbq!
Banner Elk
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
10.0 av 10, Enastående, 4 recensioner
10
Enastående
4 recensioner

Beautiful Beech Mountain Condo w/ Private Balcony!
Banner Elk
Beautiful Beech Mountain Condo w/ Private Balcony!
Banner Elk
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
10.0 av 10, Enastående, 3 recensioner
10
Enastående
3 recensioner

Sugar Mountain NC - Sugar Top Condos
Banner Elk
Sugar Mountain NC - Sugar Top Condos
Banner Elk
- Pool
- Tvättmöjligheter
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
9.2 av 10, Underbart, 10 recensioner
9,2
Underbart
10 recensioner

4 Mi to Sugar Mtn Resort! Family-friendly Retreat
Banner Elk
4 Mi to Sugar Mtn Resort! Family-friendly Retreat
Banner Elk
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
10.0 av 10, Enastående, 2 recensioner
10
Enastående
2 recensioner

Close to Hiking & Golf! Beech Mtn Retreat
Banner Elk
Close to Hiking & Golf! Beech Mtn Retreat
Banner Elk
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

2 Mi to Beech Mtn: Fully Remodeled Condo w/ Patio!
Banner Elk
2 Mi to Beech Mtn: Fully Remodeled Condo w/ Patio!
Banner Elk
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

Ski, Hike & More! Couple's Getaway in Beech Mtn
Banner Elk
Ski, Hike & More! Couple's Getaway in Beech Mtn
Banner Elk
- Kök
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området
Banner Elk, NC
I närheten
- Sugar Mountain Resort - 7 min till fots - 0.7 km
- Grandfather Mountain - 19 min med bil - 19.0 km
- Beech Mountain Resort - 23 min med bil - 19.3 km
- Appalachian State University - 29 min med bil - 30.7 km
- Tweetsie Railroad - 34 min med bil - 36.7 km
Ta sig runt
- Tri-Cities, TN (TRI-Tri-Cities Regional) - 92 min med bil
- Asheville Regional Airport (AVL) (flygplats) - 111 min med bil
Restauranger
- McDonald's - 18 min med bil
- McDonald's - 7 min med bil
- Banner Elk Cafe - 12 min med bil
- Hardee's - 18 min med bil
- Town Tavern of Banner Elk - 13 min med bil
Om boendet
Pool Access + Mtn Views: Cozy Sugar Mtn Escape
- Denna lägenhet erbjuder ett fantastiskt läge, så du bor bara tio minuters promenad från Sugar Mountain Resort. Gäster hittar kök i samtliga lägenheter, och dessutom erbjuds eldstäder och balkonger.
Översikt
Boendets storlek
- 1 lägenhet
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
- Kontaktfri incheckning erbjuds
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
- Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
- Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [apartment].
- Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
- Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
- Gratis parkering i närheten.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Strand
- Strandhanddukar
Pool/spa
- Utomhuspool
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Gratis parkering i närheten
Kök
- Spishäll
- Mikrovågsugn
- Ugn
- Diskmaskin
- Köksutrustning
- Pappersservetter
- Kryddor
- Mixer
Sovrum
- 2 sovrum
- Sängkläder tillhandahålls
Badrum
- 2 badrum
- Badkar eller dusch
- Handdukar tillhandahålls
Utrymmen
- Eldstad
- Vardagsrum
Underhållning
- Tv
- Spel
Utomhus
- Balkong
Tvätt
- Tvättmaskin och torktumlare
- Tvättmedel
Komfort
- Uppvärmning
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Anpassning/tillgänglighet
- Hiss
- Rökning förbjuden
Tjänster och inrättningar
- Strykjärn/strykbräda
Säkerhetsdetaljer
- Kolmonoxidvarnare har installerats. (Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.)
- Rökdetektor har installerats. (Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.)
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Ski, Hike & Explore: Cozy Condo in Sugar Mountain! Apartment
Ski, Hike & Explore: Cozy Condo in Sugar Mountain! Banner Elk
Vanliga frågor och svar
Har denna lägenhet någon pool?
Ja, det finns utomhuspool.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna lägenhet?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder denna lägenhet parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har denna lägenhet angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 10.00. Kontaktfri incheckning och utcheckning erbjuds.
Vad finns det att göra på Pool Access + Mtn Views: Cozy Sugar Mtn Escape och i närheten?
Pool Access + Mtn Views: Cozy Sugar Mtn Escape har utomhuspool.
Har Pool Access + Mtn Views: Cozy Sugar Mtn Escape kök eller pentry?
Ja, det finns ett pentry med mixer, köksutrustning och mikrovågsugn.
Har Pool Access + Mtn Views: Cozy Sugar Mtn Escape några privata utomhusområden?
Ja, varje lägenhet har balkong.
Hur är området vid Pool Access + Mtn Views: Cozy Sugar Mtn Escape?
Pool Access + Mtn Views: Cozy Sugar Mtn Escape ligger 10 minuters promenad från Sugar Mountain Resort.