Hel lägenhet

Luxury Rooms Sorgo Cerva

Boendeklass: 3.5
Lägenhet med strandbar nära Pile port

Välj datum för att se priser

Luxury Rooms Sorgo Cerva ståtar med ett utmärkt läge, mindre än en kvarts promenad från Pile port och Banje strand. Här kan du varva ned med en drink i en strandbar, och dessutom serveras frukost enligt egen beställning dagligen. I samtliga lägenheter erbjuds gratis produkter i minibar, espressobryggare och tofflor.

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

1 badrumSovplats för 2

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Lounge
  • Bar
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (8)

  • 5 rökfria lägenheter
  • Nära stranden
  • Frukost tillgänglig
  • Strandbar
  • Limousine- och taxibokning
  • Conciergetjänster
  • Bagageförvaring
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Separat sittutrymme
  • Tv med premiumkanaler
  • Espressobryggare
  • Luftkonditionering på rummet
  • Gratis produkter i minibar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
5 Vara ul., Dubrovnik, Dubrovacko-neretvanska županija, 20000

I närheten

  • Dubrovniks murar - 1 min till fots - 0.1 km
  • Pile port - 2 min till fots - 0.2 km
  • Stradun - 2 min till fots - 0.2 km
  • Hamnen i Gamla stan - 3 min till fots - 0.3 km
  • Dubrovniks katedral - 3 min till fots - 0.3 km

Ta sig runt

  • Dubrovnik (DBV) - 29 min med bil

Restauranger

  • ‪Buža Bar - ‬5 min till fots
  • ‪Poklisar - ‬3 min till fots
  • ‪Trattoria Carmen - ‬5 min till fots
  • ‪Gradska kavana - ‬3 min till fots
  • ‪Petar cafe and bar - ‬4 min till fots

Om boendet

Luxury Rooms Sorgo Cerva

  • Luxury Rooms Sorgo Cerva ståtar med ett utmärkt läge, mindre än en kvarts promenad från Pile port och Banje strand. Här kan du varva ned med en drink i en strandbar, och dessutom serveras frukost enligt egen beställning dagligen. I samtliga lägenheter erbjuds gratis produkter i minibar, espressobryggare och tofflor.

Översikt

DONE

Boendets storlek

    • 5 lägenheter
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och portkod – värden tar emot dig.
    • Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
PETS

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på plats.
VPN_KEY

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Nära stranden

Internet

  • Gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Limousine- och taxibokning
  • Bil krävs inte

Mat och dryck

  • Minikylskåp
  • Espressobryggare
  • Vattenkokare

Middag

  • Frukost enligt egen beställning tillgänglig mot en avgift alla dagar 08.00–10.00: EUR 20 för vuxna och EUR 20 för barn
  • En strandbar
  • Gratis produkter i minibar

Badrum

  • Endast dusch
  • Hårtork
  • Tofflor
  • Toalettpapper
  • Tvål
  • Handdukar tillhandahålls
  • Schampo
  • Gratis toalettartiklar

Utrymmen

  • Sittutrymme

Underhållning

  • 30-centimeters smart-tv med satellitkanaler

Arbetsutrymmen

  • Arbetsyta för laptop

Klimatreglering

  • Klimatreglerad luftkonditionering
  • Klimatreglerad uppvärmning

Husdjur

  • Inga husdjur tillåtna

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rökning förbjuden

Tjänster och inrättningar

  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Värdeförvaringsskåp
  • Kartor över lokalområdet
  • Strykjärn/strykbräda
  • Bagageförvaring
  • Virtuell reception
  • Gratis flaskvatten

Höjdpunkter i området

  • Nära strandpromenaden
  • Med centralt läge
  • Nära bukten

Att göra

  • Naturreservat
  • Designerbutiker på området
  • Konstgalleri på området

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 5 rum

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • En skatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Andra undantag och avdrag kan förekomma. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 oktober till 31 mars, EUR 1.85 per person per natt för vuxna. EUR 0.93 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år of age.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 30 september, EUR 2.65 per person per natt för vuxna. EUR 1.33 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Extra tillval

  • Frukost enligt egen beställning erbjuds mot en tilläggsavgift på EUR 20 för vuxna och EUR 20 för barn (ungefärliga priser).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och Diners Club.
Boendets registreringsnummer HR69803952582
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Sorgo Cerva Palace
Rooms Sorgo Cerva Dubrovnik
Luxury Rooms Sorgo Cerva Apartment
Luxury Rooms Sorgo Cerva Dubrovnik
Luxury Rooms Sorgo Cerva Apartment Dubrovnik

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Luxury Rooms Sorgo Cerva?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Luxury Rooms Sorgo Cerva parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för Luxury Rooms Sorgo Cerva.

Vilka tider har Luxury Rooms Sorgo Cerva angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 10.00.

Hur är området vid Luxury Rooms Sorgo Cerva?

Luxury Rooms Sorgo Cerva ligger i Dubrovniks gamla stadskärna, 2 minuters promenad från Pile port och 10 minuters promenad från Banje strand.