Hel semesterbostad·Privat värd
1- Casa do Sol
Boendeklass: 2
Semesterboende i Praia Grande
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för 1- Casa do Sol





Denna semesterbostad är ett utmärkt val för din vistelse i Praia Grande. Här ingår bland annat wi-fi och parkeringsservice.
Recensioner
2,02,0 av 10,
Hel bostad
3 sovrumSovplats för 8
Populära bekvämligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
Främsta bekvämligheter (2)
Främsta bekvämligheter (2)
- 10 bostäder
- Reception öppen dygnet runt
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Pé na Areia Praia do Caiçara II
Vila Caiçara
Pé na Areia Praia do Caiçara II
Vila Caiçara
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
6.0 av 10, 1 recension
6,0
1 recension

Tri Hotel Praia Grande
Solemar
Tri Hotel Praia Grande
Solemar
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
9.0 av 10, Underbart, 356 recensioner
9,0
Underbart
356 recensioner
Priset är 522 kr
522 kr
inklusive skatter och avgifter
8 sep. – 9 sep.

Apê Santos Gonzaga
Gonzaga
Apê Santos Gonzaga
Gonzaga
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden
9.2 av 10, Underbart, 194 recensioner
9,2
Underbart
194 recensioner
Priset är 376 kr
376 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

Hotel Araguaia
Aviação
Hotel Araguaia
Aviação
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.4 av 10, Enastående, 74 recensioner
9,4
Enastående
74 recensioner
Priset är 667 kr
667 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Edifício Augustus
Guilhermina
Edifício Augustus
Guilhermina
- Kök
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
- Kylskåp
7.8 av 10, Bra, 7 recensioner
7,8
Bra
7 recensioner
Priset är 814 kr
814 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. – 24 sep.

Suítes - Pé na areia Praia do forte
Canto do Forte
Suítes - Pé na areia Praia do forte
Canto do Forte
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
8.0 av 10, Väldigt bra, 16 recensioner
8,0
Väldigt bra
16 recensioner
Priset är 224 kr
224 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Imperador
Itararé
Hotel Imperador
Itararé
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden
7.6 av 10, Bra, 876 recensioner
7,6
Bra
876 recensioner
Priset är 438 kr
438 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Pé na areia apto c vista mar e piscina
Maracanã
Pé na areia apto c vista mar e piscina
Maracanã
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension

Pé na areia Praia do Boqueirão III
Boqueirão
Pé na areia Praia do Boqueirão III
Boqueirão
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
Priset är 358 kr
358 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Comfort Hotel Santos
Ponta da Praia
Comfort Hotel Santos
Ponta da Praia
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
8.8 av 10, Fantastiskt, 798 recensioner
8,8
Fantastiskt
798 recensioner
Priset är 792 kr
792 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

R. Dr. Renato Pinho,, 64, Praia Grande, SP, 11721-300
I närheten
- Flygstranden - 16 min till fots - 1.4 km
- Guilherminas strand - 17 min till fots - 1.5 km
- Praia da Vila Tupi - 3 min med bil - 2.5 km
- Praia do Boqueirão - 4 min med bil - 2.9 km
- Praia da Vila Mirim - 7 min med bil - 7.0 km
Ta sig runt
- São Paulo–Congonhas Airport (CGH), São Paulo, Brasilien - 68 min med bil
- Nossa Senhora das Graças station - 9 min med bil
- Mascarenhas station - 10 min med bil
- Terminal Barreiros station - 14 min med bil
Restauranger
- Hotel Rota do Sol - 17 min till fots
- Restaurante Castelo Branco
- Grill Da Praia - 16 min till fots
- Pastel do Odair - 18 min till fots
- Restaurante Waikiki - 20 min till fots
Om boendet
1- Casa do Sol
- Denna semesterbostad är ett utmärkt val för din vistelse i Praia Grande. Här ingår bland annat wi-fi och parkeringsservice.
Översikt
Boendets storlek
- Privat semesterboende
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00.
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Barn
- Föräldrar måste uppvisa barns födelseattest och id-kort med foto*
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))
Parkering
- Gratis parkeringsservice erbjuds.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Gratis wi-fi, med hastighet 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter)
Parkering och transport
- Gratis parkeringsservice på området
Sovrum
- 3 sovrum
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Anpassning/tillgänglighet
- Ingen hiss
Tjänster och inrättningar
- Reception öppen dygnet runt
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Allmänt
- 10 rum
Avgifter och policyer
Barn- och extrasängar
- Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andra föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.
Policyer
Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Union Pay och Carte Blanche.
Kallas även
1 Casa do Sol
1- Casa do Sol Praia Grande
1- Casa do Sol Private vacation home
1- Casa do Sol Private vacation home Praia Grande
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna semesterbostad?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder denna semesterbostad parkering?
Ja, det finns gratis parkeringsservice.
Vilka tider har denna semesterbostad angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 12.00.
Hur är området vid 1- Casa do Sol?
1- Casa do Sol ligger 16 minuters promenad från Flygstranden och 17 minuters promenad från Guilherminas strand.