All Seasons River Inn

Boendeklass: 2
Pensionat i bergen nära Wenatchee River

Välj datum för att se priser

All Seasons River Inn ligger bara 5 minuters bilfärd från Wenatchee River och Okanogan-Wenatchee National Forest. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära vandrings-/cykelleder, mountainbiking och längdskidåkning. Leavenworth Summer Theater och Front Street Park ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån.

Recensioner

9,8 av 10, Gästfavorit
Toppbetyg av resenärer

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Rökning förbjuden
  • Laddningsstation för elfordon

Främsta bekvämligheter (2)

  • Luftkonditionering
  • Picknickområde

Känn dig som hemma (6)

  • Mikrovågsugn
  • Separat sittutrymme
  • Tv med premiumkanaler
  • Möblerad balkong eller terrass
  • Kaffe- och tebryggare
  • Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 2 486 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Spruce: 1 King Bed, Non Smoking, River View, Pet Friendly, Fireplace

10,0 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • Utsikt mot floden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Maple - King bed. River view. Dog friendly. Fireplace

10,0 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • Utsikt mot floden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Cottonwood:1 King Bed, Large Deck, River View, Jetted Tub, Kitchen, Fireplace (No Pets), Dining room

10,0 av 10
Enastående
(4 recensioner)
  • Utsikt mot floden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Fir: 1 King Bed, Non Smoking, River View, Balcony, Fireplace (No Pets)

10,0 av 10
Enastående
(5 recensioner)
  • Utsikt mot floden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Pine, King Bed. River View. Balcony

10,0 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • Utsikt mot floden
  • 32 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Cedar: 1 King Bed, Patio, River View, Pet Friendly, Fireplace

9,6 av 10
Enastående
(4 recensioner)
  • Utsikt mot floden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Hemlock: 1 King Bed, Patio, River View, Pet Friendly, Fireplace

10,0 av 10
Enastående
(2 recensioner)
  • Utsikt mot floden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
8751 Icicle Rd, Leavenworth, WA, 98826

I närheten

  • Wenatchee River - 1 min till fots - 0.1 km
  • Leavenworth Golf Club - 9 min till fots - 0.8 km
  • Icicle Ridge Trailhead - 15 min till fots - 1.3 km
  • Icicle Creek - 16 min till fots - 1.4 km
  • Leavenworth Summer Theater - 2 min med bil - 1.7 km

Ta sig runt

  • Wenatchee, WA (EAT-Pangborn Memorial) - 49 min med bil
  • Leavenworth Station - 10 min med bil

Restauranger

  • ‪München Haus - ‬5 min med bil
  • ‪Leavenworth Festhalle - ‬5 min med bil
  • ‪Rhein Haus - ‬4 min med bil
  • ‪Andreas Keller Restaurant - ‬4 min med bil
  • ‪Stein - ‬4 min med bil

Om boendet

All Seasons River Inn

  • All Seasons River Inn ligger bara 5 minuters bilfärd från Wenatchee River och Okanogan-Wenatchee National Forest. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära vandrings-/cykelleder, mountainbiking och längdskidåkning. Leavenworth Summer Theater och Front Street Park ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 7 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Kontaktfri incheckning erbjuds
    • Lägsta ålder för incheckning: 21 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
    • Kontaktfri utcheckning erbjuds
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för smart lås inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
    • Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
    • Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
    • En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
    • Det ska vara tyst på boendet från 22.00 till 08.00.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 21 år
DONE

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast hundar, max 1 per rum, upp till 18 kg per husdjur)*
    • Assistanshundar är välkomna
    • Endast särskilda rum. Du kan begära rum där husdjur är tillåtna genom att kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.*
    • Ett koppelfritt område erbjuds
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.
    • Laddningsstation för elfordon finns på plats.
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Resa med barn

  • Spel för barn

Saker att göra

  • Cykeluthyrning i närheten
  • Vandrings- och cykelleder i närheten
  • Ridning i närheten
  • Längdskidåkning i närheten
  • Linbaneåkning i närheten
  • Varma källor i närheten
  • Vinturer i närheten

Tjänster

  • Virtuell reception

Boendet och bekvämligheter

  • Picknickområde
  • Utomhusmöbler
  • Gångbana till vattnet

Tillgänglighetsanpassning

  • Mattor på rum
  • Tunn matta i rum

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Dvd-spelare
  • 32-tums smart-tv
  • Premium-digitalkanaler
  • Streamingtjänster

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning
  • Fläkt
  • Kaffe- och tebryggare
  • Strykjärn/strykbräda
  • Insektsnät för fönster

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Möblerad balkong eller terrass
  • Unika möbler och unik inredning
  • Separat sittutrymme

Fräscha upp dig

  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Mat och dryck

  • Minikylskåp
  • Mikrovågsugn

Övrigt

  • LED-lampor
  • Guideböcker/rekommendationer
  • Restaurangguide

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • En skadedeposition på USD 100 debiteras innan incheckning.

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på USD 35 per husdjur, per natt.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
Anläggningen har inga hissar.
Fester och gruppevenemang är strängt förbjudna på boendet.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns kolmonoxiddetektor, brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem, förbandslåda och utomhusbelysning på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Discover.
Kontantfria transaktioner erbjuds.
Boendets registreringsnummer 6829
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

All Seasons River Inn Inn
All Seasons River Inn Leavenworth
All Seasons River Inn Inn Leavenworth

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till All Seasons River Inn?

Ja, hundar är välkomna, dock högst 1 per rum och med en vikt på upp till 18 kg per djur. En avgift tas ut på USD 35 per husdjur per natt. Assistanshundar är avgiftsbefriade. Ett koppelfritt område erbjuds.

Erbjuder All Seasons River Inn parkering?

Ja, det finns gratis parkering. Laddningsstation för elbil erbjuds.

Vilka tider har All Seasons River Inn angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.00. Kontaktfri incheckning och utcheckning erbjuds.

Vad finns det att göra på All Seasons River Inn och i närheten?

Under vintern kan du roa dig med aktiviteter i närheten som längdskidåkning och under de varmare månaderna kan du prova på cykling och vandring. I närheten kan du dessutom prova på heta källor. All Seasons River Inn har även picknickområde.

Har All Seasons River Inn några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har möblerad balkong eller terrass.

Hur är området vid All Seasons River Inn?

All Seasons River Inn ligger vid vattnet, 1 minuters promenad från Wenatchee River och 9 minuters promenad från Leavenworth Golf Club.