Relax lake B&B

Boendeklass: 2
Bed and breakfast vid sjön i Jinning

Välj datum för att se priser

Relax lake B&B är ett utmärkt val för din vistelse i Jinning. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukost med lokala rätter dagligen mellan 08.00 och 10.00.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi

Främsta bekvämligheter (1)

  • Trädgård

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Kabel-tv
  • Avgiftsfri parkering
  • Ljudisolerade rum
  • Hårtork

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Classic dubbelrum - sjöutsikt

  • Utsikt mot sjön
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Comfort tvåbäddsrum - sjöutsikt

  • Utsikt mot sjön
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar

Familjerum för fyra

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 dubbelsäng

Comfort fyrbäddsrum

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
No.13, Beishan, Jinning, Kinmen County, 892008

I närheten

  • Shuangli våtmarkscenter - 6 min till fots - 0.6 km
  • Beishan Ancient Foreign House - 12 min till fots - 1.0 km
  • Kinmen Peace Memorial Park - 18 min till fots - 1.5 km
  • Guningtous krigsmuseum - 4 min med bil - 2.7 km
  • Jiangongyu - 18 min med bil - 10.9 km

Ta sig runt

  • Jinmen (KNH) - 19 min med bil
  • Xiamen (XMN-Xiamen Intl.) - 19,4 km
  • Quanzhou (JJN-Jinjiang) - 45,9 km

Restauranger

  • ‪永春廣東粥 - ‬7 min med bil
  • ‪聯成廣東粥 - ‬6 min med bil
  • ‪關魚壽司 - ‬7 min med bil
  • ‪Coco 都可茶饮 - ‬7 min med bil
  • ‪王記牛麵館 - ‬7 min med bil

Om boendet

Relax lake B&B

  • Relax lake B&B är ett utmärkt val för din vistelse i Jinning. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukost med lokala rätter dagligen mellan 08.00 och 10.00.

Översikt

Hotellets storlek

    • 4 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 11.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
    • Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Barn

    • Det är möjligt att barn inte är berättigade till gratis frukost.

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter dagligen 08.00–10.00

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Kabel-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Klimatreglerad uppvärmning
  • Tofflor

Sov gott

  • Ljudisolerade rum

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Bidé
  • Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och JCB International.
Boendets registreringsnummer 金門縣民宿777號
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Relax lake B B
Relax lake B&B Jinning
Relax lake B&B Bed & breakfast
Relax lake B&B Bed & breakfast Jinning

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Relax lake B&B?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Relax lake B&B parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Relax lake B&B angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 11.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på Relax lake B&B och i närheten?

Relax lake B&B har trädgård.

Hur är området vid Relax lake B&B?

Relax lake B&B ligger 4 minuters promenad från Shuangli våtmarkscenter och 12 minuters promenad från Beishan Ancient Foreign House.

Recensioner

Recensioner för Relax lake B&B

10

Enastående

10

Renlighet

10

Bekvämligheter

10

Personal och service

10

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

清潔度高,早餐美味,走路到古寧頭紀念館。在湖邊夕陽太美。離機場29分鐘約300元車錢,離823紀念館有點遠。建議先去去市區博愛街貞節牌坊吃午餐,後去823紀念館,最后去民宿住宿別忘了在湖邊看夕陽。第二天散步去古寧頭紀念館。
Verifierad recension

10/10 Enastående

整體非常棒,民宿主人很nice,民宿是很漂亮的古厝,但裡面的設計很現代,早餐也非常好吃,整體感受非常好。