Hel semesterbostad
Ski Hike Lodge 5BR w Fire Pit Cozy Spaces
Boendeklass: 2
Familjevänligt boende i Maplecrest
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Ski Hike Lodge 5BR w Fire Pit Cozy Spaces





Denna semesterbostad ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Windham Mountain Resort.
Hel bostad
5 sovrum2 badrumSovplats för 11
Populära bekvämligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Barnvänliga aktiviteter
Främsta bekvämligheter (4)
Främsta bekvämligheter (4)
- 7 bostäder
- Trädgård
- Spelhall/-rum
- Lekplats
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Lekplats på området
- 5 sovrum
- Privat badrum
- Trädgård
- Spelrum
- Avgiftsfri parkering
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Your Windham Fall and Winter Escape Awaits!
Hensonville
Your Windham Fall and Winter Escape Awaits!
Hensonville
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension

Charming Catskills Getaway: Hike, Bike, Sip & More
Acra
Charming Catskills Getaway: Hike, Bike, Sip & More
Acra
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

High Peak Heaven: Cozy Log Cabin on 1 Acre!
Hensonville
High Peak Heaven: Cozy Log Cabin on 1 Acre!
Hensonville
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

Pet-friendly New York Cabin w/ Hot Tub & Game Room
Maplecrest
Pet-friendly New York Cabin w/ Hot Tub & Game Room
Maplecrest
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering

3 Mi to Colgate Lake: Mtn-view Home, Deck + Grill!
East Jewett
3 Mi to Colgate Lake: Mtn-view Home, Deck + Grill!
East Jewett
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering

Jewett Gem w/ Charcoal Grill & Mountain Views
Hensonville
Jewett Gem w/ Charcoal Grill & Mountain Views
Hensonville
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

Mountainview - Guest House by Avantstay Heated Pool + Hot Tub + Games Lake + Cannoe Near Hunter Mountain
Hensonville
Mountainview - Guest House by Avantstay Heated Pool + Hot Tub + Games Lake + Cannoe Near Hunter Mountain
Hensonville
- Kök
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

Mountainview Estate - Main House by Avantstay Pool + Hot Tub + Canoe + Outdoor Dining + Game Room Near Windham Mountain
Hensonville
Mountainview Estate - Main House by Avantstay Pool + Hot Tub + Canoe + Outdoor Dining + Game Room Near Windham Mountain
Hensonville
- Pool
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Maplecrest, NY
I närheten
- Catskill State Park - 1 min till fots - 0.0 km
- Windham Country Club - 13 min med bil - 12.5 km
- Windham Mountain Resort - 15 min med bil - 15.0 km
- Hunter Mountain - 20 min med bil - 23.5 km
- Kaaterskill Falls - 34 min med bil - 28.5 km
Ta sig runt
- Hudson, New York (HCC-Columbia County) - 68 min med bil
- Hudson Station - 49 min med bil
Restauranger
- Higher Grounds Coffee Shop - 10 min med bil
- Catskill Mountain Country Store - Windham - 13 min med bil
- Deer Mountain Inn - 18 min med bil
- Matilda - 8 min med bil
- Babblers - 11 min med bil
Om boendet
Ski Hike Lodge 5BR w Fire Pit Cozy Spaces
- Denna semesterbostad ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Windham Mountain Resort.
Översikt
Boendets storlek
- Privat semesterboende
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 18.00.
- Kontaktfri incheckning erbjuds
- Lägsta ålder för incheckning: 25 år
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
- Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
- Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
- Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 25 år
Husdjur
- Djur tillåtna
- Assistanshundar är välkomna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
- Rullstolsanpassad parkering finns på plats
- Garage finns på plats.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Tillgång till rullstolsanpassad parkering
- Parkering på området, däribland garage
Familjevänligt
- Lekplats
Sovrum
- 5 sovrum
Badrum
- 2 badrum
Underhållning
- Spelhall/-rum
- Spel
Utomhus
- Trädgård
Husdjur
- Assistanshundar är avgiftsbefriade
- Husdjur välkomna
Anpassning/tillgänglighet
- Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Ingen hiss
- Rullstolsanpassad parkering
Säkerhetsdetaljer
- Kolmonoxidvarnare har installerats. (Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Allmänt
- 7 rum
Avgifter och policyer
Husdjur
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club och JCB International.
Boendet rengörs av städpersonal.
En obligatorisk städavgift ingår i boendets hyra.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Ski Hike Lodge 5BR w Fire Pit Cozy Spaces Maplecrest
Ski Hike Lodge 5BR w Fire Pit Cozy Spaces Private vacation home
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna semesterbostad?
Ja, husdjur är välkomna.
Erbjuder denna semesterbostad parkering?
Ja, det finns gratis parkering. Parkeringsalternativen på plats är garage.
Vilka tider har denna semesterbostad angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 18.00. Utcheckning senast 10.00. Kontaktfri incheckning och utcheckning erbjuds.
Vad finns det att göra på Ski Hike Lodge 5BR w Fire Pit Cozy Spaces och i närheten?
Ski Hike Lodge 5BR w Fire Pit Cozy Spaces har spelrum och trädgård.
Hur är området vid Ski Hike Lodge 5BR w Fire Pit Cozy Spaces?
Ski Hike Lodge 5BR w Fire Pit Cozy Spaces ligger 1 minuters promenad från Catskill State Park.