Hel semesterbostad
Beudy Pwll Pridd
Boendeklass: 3
Stuga med privat bubbelpool och eldstad i Corwen
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Beudy Pwll Pridd





Denna stuga ligger bredvid en golfbana och är ett utmärkt val för din vistelse i Corwen. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära vandrings-/cykelleder. Boendet erbjuder en trädgård, privat bubbelpool och kök.
Hel bostad
3 sovrum3 badrumSovplats för 7
Populära bekvämligheter
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
Främsta bekvämligheter (1)
Främsta bekvämligheter (1)
- Trädgård
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- 3 sovrum
- Kök
- Privat badrum
- Privat bubbelpool
- Trädgård
- Eldstad
Det nuvarande priset är 8 035 kr
8 035 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Lion Quays Hotel & Spa
Oswestry
Lion Quays Hotel & Spa
Oswestry
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.0 av 10, Väldigt bra, 1 003 recensioner
8,0
Väldigt bra
1 003 recensioner
Priset är 1 264 kr
1 264 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Albrighton Hall Hotel and Spa, a member of Radisson Individuals
Shrewsbury
Albrighton Hall Hotel and Spa, a member of Radisson Individuals
Shrewsbury
- Pool
- Spa
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
8.0 av 10, Väldigt bra, 1 000 recensioner
8,0
Väldigt bra
1 000 recensioner
Priset är 1 041 kr
1 041 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Tedsmore Cottages
Oswestry
Tedsmore Cottages
Oswestry
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
9.6 av 10, Enastående, 8 recensioner
9,6
Enastående
8 recensioner

Grosvenor Pulford Hotel & Spa
Chester
Grosvenor Pulford Hotel & Spa
Chester
- Pool
- Spa
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
9.2 av 10, Underbart, 1 001 recensioner
9,2
Underbart
1 001 recensioner
Priset är 1 449 kr
1 449 kr
inklusive skatter och avgifter
20 sep. – 21 sep.

Plum Hill
Oswestry
Plum Hill
Oswestry
- Kök
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
10.0 av 10, Enastående, 2 recensioner
10
Enastående
2 recensioner
Priset är 4 865 kr
4 865 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.

Red Kite at Wild Valley Huts
Oswestry
Red Kite at Wild Valley Huts
Oswestry
- Kök
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension
Priset är 3 880 kr
3 880 kr
inklusive skatter och avgifter
20 sep. – 21 sep.

Cuckoo at Wild Valley Huts
Oswestry
Cuckoo at Wild Valley Huts
Oswestry
- Kök
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
Priset är 3 901 kr
3 901 kr
inklusive skatter och avgifter
15 sep. – 16 sep.

Carden Park
Chester
Carden Park
Chester
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.0 av 10, Underbart, 1 002 recensioner
9,0
Underbart
1 002 recensioner
Priset är 2 517 kr
2 517 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

Sally's Barn
Oswestry
Sally's Barn
Oswestry
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
Priset är 8 222 kr
8 222 kr
inklusive skatter och avgifter
17 sep. – 18 sep.

New Hall
Wrexham
New Hall
Wrexham
- Kök
- Tv ättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
Priset är 20 864 kr
20 864 kr
inklusive skatter och avgifter
20 sep. – 21 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Pwll Pridd Bryneglwys, Corwen, Wales, LL21 9NB
I närheten
- Corwen Leisure Centre - 9 min med bil - 11.4 km
- Gower Area of Outstanding Natural Beauty - 10 min med bil - 12.3 km
- Clwydian Range And Dee Valley - 11 min med bil - 12.6 km
- Valle Crucis Abbey - 16 min med bil - 19.7 km
- Pontcysyllte Aquaduct - 16 min med bil - 20.0 km
Ta sig runt
- Chester (CEG-Hawarden) - 46 min med bil
- Liverpool (LPL-John Lennon) - 80 min med bil
- Cefn-y-bedd Station - 23 min med bil
- Caergwrle Station - 25 min med bil
- Wrexham General Station - 25 min med bil
Restauranger
- Yum Yums Sandwich bar and takeaway - 9 min med bil
- Ivy Wood Coffee - 16 min med bil
- The Leyland Arms - 10 min med bil
- Bison Cafe - 9 min med bil
- Abul's Spice - 9 min med bil
Om boendet
Beudy Pwll Pridd
- Denna stuga ligger bredvid en golfbana och är ett utmärkt val för din vistelse i Corwen. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära vandrings-/cykelleder. Boendet erbjuder en trädgård, privat bubbelpool och kök.
Översikt
Boendets storlek
- Privat stuga
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00.
- Utcheckningstiden är kl. 09.00
Incheckningsinstruktioner
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Husdjur
- Djur tillåtna
- Assistanshundar är välkomna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
- Parkering borta från gatan finns på plats.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Pool/spa
- Privat bubbelpool
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Parkering på området, inte bara på gatan
Kök
- Kylskåp
- Diskmaskin
- Köksutrustning
Sovrum
- 3 sovrum
Badrum
- 3 badrum
- Endast dusch
Utrymmen
- Eldstad
Utomhus
- Trädgård
Tvätt
- Tvättmaskin
Komfort
- Uppvärmning
Husdjur
- Assistanshundar är avgiftsbefriade
- Husdjur välkomna
Anpassning/tillgänglighet
- Rökning förbjuden
Tjänster och inrättningar
- Ingen städning
Höjdpunkter i området
- Bredvid en golfbana
Att göra
- Vandrings-/cykelleder i närheten
- Fiske i närheten
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Allmänt
- Unik inredning
- Unika möbler
Avgifter och policyer
Husdjur
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Beudy Pwll Pridd Corwen
Beudy Pwll Pridd Cottage
Beudy Pwll Pridd Cottage Corwen
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna stuga?
Ja, husdjur är välkomna.
Erbjuder denna stuga parkering?
Ja, det finns gratis parkering. Det finns parkeringsplatser på sidogator.
Vilka tider har denna stuga angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 09.00.
Vad finns det att göra på Beudy Pwll Pridd och i närheten?
Roa dig med aktiviteter i närheten som fiske och vandring. Beudy Pwll Pridd har även trädgård.
Har Beudy Pwll Pridd privata bubbelpooler?
Ja, stugan har privat bubbelpool.
Har Beudy Pwll Pridd kök eller pentry?
Ja, det finns ett kök med köksutrustning och kylskåp.