Semesterboende
Bywyd Da
Boendeklass: 2.5
Stuga med kök i Pwllheli
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Bywyd Da





Denna stuga ligger bredvid en golfbana och är ett utmärkt val för din vistelse i Pwllheli. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Boendet erbjuder en trädgård, kök och kylskåp.
Recensioner
8,88,8 av 10,
Utmärkt
Hel bostad
4 sovrum2 badrumSovplats för 8
Populära bekvämligheter
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
- Kylskåp
Främsta bekvämligheter (2)
Främsta bekvämligheter (2)
- Nära stranden
- Trädgård
Känn dig som hemma (5)
Känn dig som hemma (5)
- 4 sovrum
- Kök
- Privat badrum
- Trädgård
- Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 8 103 kr
8 103 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Aberdunant Caravans Direct
Porthmadog
Aberdunant Caravans Direct
Porthmadog
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
9.6 av 10, Enastående, 110 recensioner
9,6
Enastående
110 recensioner

Golden Fleece Inn Tremadog
Porthmadog
Golden Fleece Inn Tremadog
Porthmadog
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
8.6 av 10, Fantastiskt, 248 recensioner
8,6
Fantastiskt
248 recensioner
Priset är 1 288 kr
1 288 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Lion Hotel and Studio Apartments
Criccieth
Lion Hotel and Studio Apartments
Criccieth
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
8.4 av 10, Väldigt bra, 387 recensioner
8,4
Väldigt bra
387 recensioner
Priset är 1 232 kr
1 232 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

The Egryn Abersoch LLP
Pwllheli
The Egryn Abersoch LLP
Pwllheli
- Avgiftsfri parkering
- Tillgång till internet
- Rökning förbjuden
9.0 av 10, Underbart, 304 recensioner
9,0
Underbart
304 recensioner
Priset är 1 863 kr
1 863 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Nanhoron Arms Hotel
Pwllheli
Nanhoron Arms Hotel
Pwllheli
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
8.8 av 10, Fantastiskt, 190 recensioner
8,8
Fantastiskt
190 recensioner
Priset är 1 811 kr
1 811 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Pen y Groes
Pwllheli
Pen y Groes
Pwllheli
- Kök
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

Bryn Noddfa
Pwllheli
Bryn Noddfa
Pwllheli
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.8 av 10, Enastående, 162 recensioner
9,8
Enastående
162 recensioner
Priset är 1 666 kr
1 666 kr
inklusive skatter och avgifter
22 sep. – 23 sep.

Glanffrwd - Nefyn
Pwllheli
Glanffrwd - Nefyn
Pwllheli
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
Priset är 7 285 kr
7 285 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Nefydd
Criccieth
Nefydd
Criccieth
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

8 Marina View
Pwllheli
8 Marina View
Pwllheli
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
Priset är 5 318 kr
5 318 kr
inklusive skatter och avgifter
6 sep. – 7 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

232 Cae Du Village Pwllheli, Pwllheli, Wales, LL53 7DZ
I närheten
- Traeth Abersoch Beach - 14 min till fots - 1.2 km
- Clwb Golff Abersoch - 20 min till fots - 1.7 km
- Nefyn Beach - 29 min med bil - 28.9 km
- Criccieth slott - 45 min med bil - 31.9 km
- Eryri National Park - 59 min med bil - 53.4 km
Ta sig runt
- Liverpool (LPL-John Lennon) - 145 min med bil
- Pwllheli Station - 18 min med bil
- Criccieth Station - 23 min med bil
- Abererch Station - 25 min med bil
Restauranger
- Caffi Largo - 13 min med bil
- Pen Cob (Wetherspoon) - 11 min med bil
- Costa Coffee - 11 min med bil
- St Tudwals Inn - 10 min till fots
- Caffi Top Cat - 12 min med bil
Om boendet
Bywyd Da
- Denna stuga ligger bredvid en golfbana och är ett utmärkt val för din vistelse i Pwllheli. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Boendet erbjuder en trädgård, kök och kylskåp.
Översikt
Boendets storlek
- Privat stuga
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00.
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
Incheckningsinstruktioner
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
- Parkering borta från gatan finns på plats.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Strand
- Nära stranden
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Parkering på området, inte bara på gatan
Kök
- Kylskåp
- Diskmaskin
- Köksutrustning
- Vattenkokare
Sovrum
- 4 sovrum
Badrum
- 2 badrum
- Endast dusch
Utomhus
- Trädgård
Tvätt
- Tvättmaskin
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Anpassning/tillgänglighet
- Rökning förbjuden
Tjänster och inrättningar
- Ingen städning
Höjdpunkter i området
- Bredvid en golfbana
Att göra
- Fiske i närheten
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Allmänt
- Unik inredning
- Unika möbler
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Bywyd Da Cottage
Bywyd Da Pwllheli
Bywyd Da Cottage Pwllheli
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna stuga?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder denna stuga parkering?
Ja, det finns gratis parkering. Det finns parkeringsplatser på sidogator.
Vilka tider har denna stuga angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 10.00.
Vad finns det att göra på Bywyd Da och i närheten?
Under årets varmare månader kan du roa dig med aktiviteter i närheten osm fiske. Bywyd Da har även trädgård.
Har Bywyd Da kök eller pentry?
Ja, det finns ett kök med köksutrustning och kylskåp.
Hur är området vid Bywyd Da?
Bywyd Da ligger 17 minuters promenad från Cardigan Bay och 13 minuters promenad från Traeth Abersoch Beach.