Diyar Marhaba

Boendeklass: 4
Riad med restaurang nära Chefchaouen Kasbah

Välj datum för att se priser

Diyar Marhaba har en takterrass och ligger nära Chefchaouen Kasbah och Torget Uta el-Hammam. Du kan äta gott på deras kafé eller varva ned efter en lång dag med en drink i en bar/lounge. Dessutom har gäster tillgång till en snackbar/deli och en trädgård.

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Bar
  • Tvättmöjligheter

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning varje dag
  • Restaurang samt bar
  • Takterrass
  • Rumsservice dygnet runt
  • Kafé
  • Reception öppen dygnet runt
  • Kaffe i allmänt utrymme
  • Trädgård
  • Eldstad i lobbyn
  • Gemensamt vardagsrum
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Snackbar/deli

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme
  • Trädgård
  • Städning varje dag
  • Badkar eller dusch
Det nuvarande priset är 715 kr
inklusive skatter och avgifter
29 aug. – 30 aug.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Classic fyrbäddsrum

  • 37 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 bäddsoffor (enkla)
  • Gratis wi-fi

Classic trippelrum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (stor enkel)
  • Gratis wi-fi

Classic dubbelrum

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Rue el Bnaino Qua Sebanine No 19, Chefchaouen, Chefchaouen, 91000

I närheten

  • Chefchaouen Kasbah - 2 min till fots - 0.2 km
  • Torget Uta el-Hammam - 2 min till fots - 0.2 km
  • Place Haouta - 3 min till fots - 0.3 km
  • Ras El Ma Park - 5 min till fots - 0.5 km
  • Ras El Ma vattenfall - 7 min till fots - 0.6 km

Ta sig runt

  • Tetuan (TTU-Sania Ramel) - 95 min med bil

Restauranger

  • ‪El Cielo restaurant - ‬2 min till fots
  • ‪Cafe Restaurant Sofia - ‬2 min till fots
  • ‪Cafe Terrassa - ‬5 min till fots
  • ‪Fornaccio - ‬8 min till fots
  • ‪Sindibad - ‬1 min till fots

Om boendet

Diyar Marhaba

  • Diyar Marhaba har en takterrass och ligger nära Chefchaouen Kasbah och Torget Uta el-Hammam. Du kan äta gott på deras kafé eller varva ned efter en lång dag med en drink i en bar/lounge. Dessutom har gäster tillgång till en snackbar/deli och en trädgård.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 19 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 13.00. Checka in fram till: 01.00.
    • Snabb incheckning tillgänglig
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkeringsservice erbjuds.
    • Gratis parkering 60 meter bort – bokning krävs.
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter dagligen 08.00–10.30
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Kafé
  • Kaffe/te i allmänt utrymme
  • Middag för par
  • Gratis mottagning varje dag
  • Rumsservice dygnet runt
  • Snackbar/deli

Saker att göra

  • Repbana
  • Cykeluthyrning i närheten
  • Ekoturer i närheten
  • Vandrings- och cykelleder i närheten
  • Ridning i närheten
  • Linbaneåkning i närheten
  • Varma källor i närheten

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring
  • Romantiska paket

Boendet och bekvämligheter

  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Takterrass
  • Trädgård
  • Eldstad i lobbyn
  • Gemensamt vardagsrum
  • Tillgång till förvaringsskåp
  • Bankettsal
  • Festsal
  • Fritidsområde utomhus

Tillgänglighetsanpassning

  • Rullstolsanpassning
  • Ledstänger i korridorerna
  • Höjd på ledstänger i korridorer (centimeter) 38
  • Ledstänger i trapporna
  • Höjd på ledstänger i trappor (centimeter) 38
  • Visuellt brandlarm
  • Väl upplyst gång till ingången

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Uppvärmning
  • Badrockar och tofflor
  • Tofflor för barn

Sov gott

  • Ljudisolerade rum
  • Uppbäddningsservice

Saker att uppskatta

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Tvål och Schampo
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Övrigt

  • Dagligen
  • Kartor över lokalområdet

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Stadsskatt: 3.27 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Diyar Marhaba Riad
Diyar Marhaba Chefchaouen
Diyar Marhaba Riad Chefchaouen

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Diyar Marhaba?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder Diyar Marhaba parkering?

Ja, det finns gratis parkeringsservice.

Vilka tider har Diyar Marhaba angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 13.00. Checka in fram till: 01.00. Utcheckning senast 12.00. Expressincheckning erbjuds.

Vad finns det att göra på Diyar Marhaba och i närheten?

Roa dig med aktiviteter i närheten som cykling, vandring och ridning. I närheten kan du dessutom prova på heta källor, grottkrypning och ekoturer. Diyar Marhaba har även trädgård.

Har Diyar Marhaba restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Hur är området vid Diyar Marhaba?

Diyar Marhaba ligger 3 minuters promenad från Chefchaouen Kasbah och 3 minuters promenad från Torget Uta el-Hammam.