Maril Otel

Hotell vid stranden i Didim med 2 restauranger och utomhuspool

Välj datum för att se priser

Maril Otel ligger i nöjesdistriktet och är ett utmärkt val för din vistelse i Didim. Här kan gäster unna sig spatjänster och sedan äta något gott på en av deras 2 restauranger. Här har gäster dessutom tillgång till 4 barer/lounger, en inomhuspool och en utomhuspool.

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Spa
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning varje dag
  • Privat strand
  • 2 restauranger samt 4 barer/lounger
  • Inomhuspool och utomhuspool
  • Fitnesscenter
  • Ångbastu
  • Gratis cabanor
  • Parasoller
  • Solstolar
  • Strandhanddukar
  • Spatjänster
  • Mötesrum

Känn dig som hemma (6)

  • Trädgård
  • Terrass
  • Städning varje dag
  • Hiss
  • Kemtvätt eller tvättjänster
  • Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 1 297 kr
inklusive skatter och avgifter
22 okt. – 23 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 5 av 5 rum

Standardrum - utsikt mot staden

9,6 av 10
Enastående
(4 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 sängskåp (enkelt)

Standardrum - havsutsikt

9,6 av 10
Enastående
(7 recensioner)
  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Familjerum - 2 sovrum - havsutsikt

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 stora enkelsängar

Familjerum - 2 sovrum - utsikt mot staden

10,0 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 stora enkelsängar

Deluxe-rum

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Altinkum Mahallesi, 83. Sokak, Didim, Didim, 09270

I närheten

  • Altınkum strand - 14 min till fots - 1.2 km
  • Lunapark - 8 min med bil - 3.0 km
  • Didyma - 8 min med bil - 5.3 km
  • Didim Marina - 11 min med bil - 6.1 km
  • Miletus - 28 min med bil - 29.2 km

Ta sig runt

  • Bodrum (BJV-Milas) - 79 min med bil
  • Bodrum (BXN-Imsik) - 91 min med bil
  • Leros (LRS) - 47,2 km
  • Samos (SMI-Samos Intl.) - 49,7 km

Restauranger

  • ‪Kahveland Didim - ‬1 min till fots
  • ‪Buzz Bar - ‬3 min till fots
  • ‪Salaş Meyhane - ‬2 min till fots
  • ‪Palm Wings Snack Restaurant - ‬7 min till fots
  • ‪Paprika Restaurant & Pub - ‬3 min till fots

Om boendet

Maril Otel

  • Maril Otel ligger i nöjesdistriktet och är ett utmärkt val för din vistelse i Didim. Här kan gäster unna sig spatjänster och sedan äta något gott på en av deras 2 restauranger. Här har gäster dessutom tillgång till 4 barer/lounger, en inomhuspool och en utomhuspool.

Information om all inclusive

  • Maril Otel erbjuder all inclusive-priser. Dessa rumspriser är högre eftersom de inkluderar mat och dryck (vissa restriktioner kan gälla).

Översikt

Hotellets storlek

    • 192 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning (böter kan ges)

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Middag med värdfolket tillgänglig alla dagar mot en avgift
  • 2 restauranger
  • 4 barer/lounger
  • Kaffe/te i allmänt utrymme
  • Gratis mottagning varje dag
  • Snackbar/deli

Saker att göra

  • Privat strand i närheten

Arbeta på resan

  • Mötesrum
  • Konferenslokaler (300 kvadratmeter)

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring
  • Gratis strandcabanor
  • Solstolar
  • Strandhanddukar
  • Parasoller

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Terrass
  • Fitnesscenter
  • Utomhuspool
  • Inomhuspool
  • Spatjänster
  • Ångbastu
  • Fritidsområde utomhus

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 125
  • Rullstolsanpassad offentlig toalett
  • Rullstolsanpassad receptionsdisk
  • Rullstolsanpassad höjd på registreringsdisk (centimeter 120
  • Rullstolsanpassad restaurang
  • Tillgänglighetsanpassad transfer
  • Ramp till huvudentrén
  • Trägolv i rum

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Tofflor

Sov gott

  • Ljudisolerade rum

Saker att uppskatta

  • Balkong

Fräscha upp dig

  • Regndusch
  • Endast dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
  • Telefon

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Bekvämligheter

Spa

Gäster kan skämma bort sig med en spabehandling på plats.

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Middag med värdfolket kostar TRY 2500.

Barn- och extrasängar

  • Tillgång till extrasängar erbjuds mot en avgift på TRY 125.0 per dag.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Boendets registreringsnummer 26137
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har Maril Otel någon pool?

Ja, det finns inomhuspool och utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Maril Otel?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder Maril Otel parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Maril Otel angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på Maril Otel och i närheten?

Maril Otel har 4 barer, utomhuspool och ångbastu, såväl som spatjänster och trädgård.

Har Maril Otel restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns 2 restauranger på boendet.

Har Maril Otel några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har balkong.

Hur är området vid Maril Otel?

Maril Otel ligger i Altınkum, 13 minuters promenad från Altınkum strand.

Recensioner

Recensioner för Maril Otel

9,0

Underbart

9,0

Renlighet

8,6

Bekvämligheter

8,8

Personal och service

8,8

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Konum güzel otel bakımlı personel güler yüzlü yemeklerine birazdaha lezletli olabilir genel olarak güzel ama
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great stay
Verifierad recension

6/10 Bra

Otel çok güzel ve odalar yeni temiz ancak yemek çeşitleri çok az genele bakınca çok çeşit var ama ana yemekler çok lezzetsiz ve az .
Verifierad recension

10/10 Enastående

Gayet güzeldi, aksaklık yoktu ve herşey olması gerekn gibi. Otopark alanı kısıtlı.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

mutfak genel anlamda iyiydi.tek problem kırmızı et olmaması idi😢bina yeni temiz ve kullanışlı.temiz ve geniş.özellikle deniz manzaralı oda tercih edilmeli.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Otel çok temizdi çalışsanlar çok iyiydi herkese tavsiye ederim
Verifierad recension

10/10 Enastående

odalar temiz ve bakımlı,çalışanlar çok ilgili,kahvaltı çok güzel,havuz yeterli.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Çözüm odaklı, ilgili bir aile oteli memnun kaldık
Verifierad recension

6/10 Bra

İdare eder bir yer. Cok büyük beklentiye girmeyin.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Her şey gayet çok güzeldi çalışanlar ilgili idi. Odalar temiz ve rahat. Yemekler leziz idi.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Fantastic all inclusive hotel. Both the room and bathroom were MASSIVE. Buffet meal was good but not excellent. Roadside parking was horrendous and it is not yet peak season.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Resepsiyondaki Ömer bey turistlere kibarlık yapmaktan Türklere nasıl davranacağını unutmuş, ( eğitim şart) odayla ilgili şikayetimi belirttiğimde aldığınız sayfaya şikayetinizi belirtebilirsiniz deyip adeta başından savdı. Ne ayıp. Onun dışında bütün personeller çok ilgili ve iyiydi. Odalar pek temiz değildi ama yine de otel de her şey yeni olduğu için çokta rahatsız etmedi. Bir de hep aynı yemekler çıktı ama lezzetliydi. Yani tüm tatil boyunca rahatsız olduğum tek kişi Ömer beydi. Umarım seneye görüşmeyiz
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great location ( by the beach ) all inclusive gives relaxing options and opportunities. Hotel views on upper floors are amazing . Food is fresh and great many options for the visitors for all ages but for locals noting to rave about ( as expected ) . For the online price point , location (15 min walk from the main board walk shopping and restaurant) and amenities you can’t beat it !!! We definitely will stay next time visiting Didim from USA 🇺🇸!
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Odaların yeni olması, temizliği ve yemekler gayet yeterli ama personel tecrübesi, bar hizmetleri özellikle kapalı havuzun havasız olması başta olmak üzere 5 değil 4 yıldızlı bir otel diyebilirim. Ailece 4 gün konakladık, aşırı bir beklentimiz yoktu ve genel olarak memnun kaldık. Müşteri ilişkileri biraz daha geliştirilmeli diye düşünüyorum. Hizmet sektöründe 5 yıldızlı otelden bahsediyorsak çıtayı biraz yüksek tutmak gerekiyor.
Verifierad recension

4/10 Hyfsat

Sanırım sezon dışı bir dönem olduğu için, akşam saatlerinde sular kesikti, akan su sarı çamur rengi de aktı bir müddet.Tadilat nedeniyle gürültülü bir ortam vardı. Resepsiyonda dahi bir görevliye rastlamak şans.
Verifierad recension

6/10 Bra

The first day we arrived, the power kept going out so it took us over an hour to actually check in to our room, on top of that the guy that helps with the luggage made a comment/joke about me to the vallet which i definitely did not appreciate. And our bedsheets had a smell to it as if it had not been changed yet. We personally did not have a great experience here.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Odalar temiz
Verifierad recension

10/10 Enastående

Otelden genel anlamda çok memnun kaldık.Aşçılar mükemmel lezzetli yemekler yapıyor.Et,balık pişirme konusunda aşçılar gerçekten çok başarılıydı.Yumuşacık ve lezzetli pişirilmişti.Yemeye doyamadık.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Maril Oteli gerçekten ailecek çok beğendik. 2 buçuk yaşında kızımızla gittiğimiz için bizim için hijyen ve yemeklerin kalitesi,çalışanların güvenirliği çok önemliydi,aradığımızı uzun arayışlar sonunda burda bulduk. Odalarının geniş ve ferah olması. Odalarda düşünülen ince detaylar (sensörlü ışıkların olması gibi, klimanın konumu vb.) çok önemliydi. Havuzu bize yeterli geldi. Deniz ve kumsalda yer sıkıntısı yaşamadık. Çalışanlar gayet yeterli,ilgili ve güleryüzlüydü, mini dolabımız çalışmıyordu saat farketmeksizin teknik ekip hemen ilgilenip sorunumuzu çözdü. Ayrıca havuz barda çalışan Süleyman Beye yaptığı güzel kokteyller için ve mini disco alanında kızımızla ilgilenen Feyza Hanıma ayrıca da teşekkür ederiz. Yemeklere gelince olması gerekenden daha fazla çeşit vardı ve gerçekten lezzetliydiler. Şeflere de teşekkür etmek gerekir. Kısacası umduğumuzdan çok ama çok daha güzel bir tatil geçirmemizi sağlayan tüm Maril Otel çalışanlarına ve ailesine teşekkür ederiz. Seneye yine ordayız.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Otel genel olarak iyi. Sadece yemekler hep tavuk, balık ağırlıklı. Biraz et ızgara yapılması iyi olur.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Personele 100 üzerinden 100 versem az kalır bu güne kadar gittiğim otellerle kıyaslarsam en iyi personel Maril oteldeydi resmen insanın ağzının içine bakıyor bir şey söylesede yapayım diye. Çok temiz otel,yemekleri güzel ,hijyen güzel, odaları güzel ,park yeri sıkıntısı yok,havuz otele göre biraz küçük kalmış ve bunun için kaydırağa yer kalmamış bunun dışında hiç bir şey den kaçınılmamış ben beğendim gönül rahatlığıyla tavsiye ederim
Verifierad recension

10/10 Enastående

Otel güzel ve temiz, çalışanlar güleryüzlü ve çözüm odaklı, yiyecekler ve ikramlar tatmin edici, bizim için güzel bir tatildi.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Küçük havluda saç vardı. Yenisini isteyince yardımcı oluyorlar. 1. kat odada hiç manzara gözükmüyordu, siyah bir levha vardı. Odada pek zaman geçirmediǧim için pek önemli deǧildi. Çalışanlar güleryüzlü her konuda yardımcılar. Açık büfede her çeṣit yiyecek bulabilirsiniz gayet zengin çeṣitler var ve lezzetli. Akşamları da kısa gösteriler var. Sauna, kapalı ve açık havuzlar , fitness gayet iyi temiz. Denize yakın. Tavsiye ederim.
Verifierad recension

6/10 Bra

Ultra herşey dahil otelde içki çeşiti yok hergün tavuk yedik 6 gece kaldık televizyon yok snack barda sadece bira var alkollü personel ilgisiz tek güzelliği odalar yeni ve temiz
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Otel ve odalar yeni ve temizdi. Sadece banyoda her gün gider kokusu vardi. Kronik bir problem belli ki. Temizlik 4.günden sonra çok titiz yapilmadi , yerlere bastigimda ayagima kum yapisiyordu. Yeme icme ile ilgili çok beklentiye girmedim , tam düşündügum gibi oldu , aç kalmadik ama super de diyemem yani. Alkollu içkilerin plastik bardakta sunumu , şişe bira olmamasi eksi puan. F/p dengesi iyi olursa yine kalabilirim.