Jam Bed Hotels
Boendeklass: 3
Hotell i Abeokuta
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Jam Bed Hotels





När du planerar en resa till Abeokuta är Jam Bed Hotels ett utmärkt alternativ. Här ingår bland annat wi-fi, parkeringsservice och kontinental frukost dagligen mellan 07.00 och 11.00.
Populära bekvämligheter
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
- Reception dygnet runt
Främsta bekvämligheter (8)
Främsta bekvämligheter (8)
- Städning på begäran
- Reception öppen dygnet runt
- Tvättjänster
- Tvättmöjligheter
- Conciergetjänster
- Bagageförvaring
- Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
- Tillgång till värdeskåp
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Privat badrum
- Separat sittutrymme
- Tvättmöjligheter
- Badkar eller dusch
- Luftkonditionering på rummet
- Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 1 995 kr
1 995 kr
inklusive skatter och avgifter
11 sep. – 12 sep.
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Deluxe-rum - balkong - utsikt mot staden

Deluxe-rum - balkong - utsikt mot staden
- Utsikt mot staden
- 23 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Jam-Bed Hotel and Suites Abeokuta
Abeokuta
Jam-Bed Hotel and Suites Abeokuta
Abeokuta
- Avgiftsfri parkering
- Restaurang
- Luftkonditionering
- Bar
Priset är 316 kr
316 kr
inklusive skatter och avgifter
5 sep. – 6 sep.

H3 Hotel and Events Centre.
Abeokuta
H3 Hotel and Events Centre.
Abeokuta
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
8.0 av 10, Väldigt bra, 1 recension
8,0
Väldigt bra
1 recension
Priset är 487 kr
487 kr
inklusive skatter och avgifter
29 sep. – 30 sep.

Ajoke Hotel
Abeokuta
Ajoke Hotel
Abeokuta
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
2.0 av 10, 1 recension
2,0
1 recension
Priset är 193 kr
193 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Royal Green Guest House
Abeokuta
Royal Green Guest House
Abeokuta
- Avgiftsfri parkering
- Restaurang
- Luftkonditionering
- Bar
2.0 av 10, 1 recension
2,0
1 recension

Double Crown Hotels
Abeokuta
Double Crown Hotels
Abeokuta
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Priset är 2 038 kr
2 038 kr
inklusive skatter och avgifter
11 sep. – 12 sep.

Heritage Courtyard
Abeokuta
Heritage Courtyard
Abeokuta
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
Priset är 739 kr
739 kr
inklusive skatter och avgifter
11 sep. – 12 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

22 Halleluyah St, Abeokuta, OG, 110104
I närheten
- Oke-Ilewo Mosque - 10 min med bil - 5.7 km
- June 12 Cultural Center - 11 min med bil - 6.3 km
- MKO Abiola International Stadium - 12 min med bil - 6.9 km
- Olusegun Obasanjo Presidential Library Abeokuta - 14 min med bil - 7.6 km
- Ogun State Governor's Office - 15 min med bil - 9.8 km
Restauranger
- Nòkasíi - 14 min med bil
- Royal Mandarin Chinese Restaurant - 7 min med bil
- Chicken Republic - 9 min med bil
- classic lounge! - 14 min med bil
- Daktad Hotels & Suites - 11 min med bil
Om boendet
Jam Bed Hotels
- När du planerar en resa till Abeokuta är Jam Bed Hotels ett utmärkt alternativ. Här ingår bland annat wi-fi, parkeringsservice och kontinental frukost dagligen mellan 07.00 och 11.00.
Översikt
Hotellets storlek
- 40 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 19.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 15 år
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 15 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
- Gratis parkeringsservice erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Gratis kontinental frukost dagligen 07.00–11.00
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
- Conciergetjänster
- Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
- Kemtvätt/tvättjänster
- Bagageförvaring
Boendet och bekvämligheter
- Tillgång till förvaringsskåp
Bekvämligheter på rummet
Vardagsbekvämligheter
- Klimatreglerad luftkonditionering
Sov gott
- Uppbäddningsservice
Saker att uppskatta
- Balkong
- Separat sittutrymme
Fräscha upp dig
- Privat badrum
- Badkar eller dusch
- Gratis toalettartiklar
- Hårtork (på begäran)
- Handdukar
- Toalettpapper
Håll dig uppkopplad
- Skrivbord
- Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))
- Eladaptrar/laddare
Mat och dryck
- Matleveranstjänst
- Minikylskåp
Övrigt
- På begäran
- Guideböcker/rekommendationer
- Kartor över lokalområdet
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Jam Bed Hotels?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Jam Bed Hotels parkering?
Ja, det finns gratis parkering och parkeringsservice.
Vilka tider har Jam Bed Hotels angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 19.00. Utcheckning senast 12.00.
Har Jam Bed Hotels några privata utomhusområden?
Ja, varje rum har balkong.