Dublin Central Suites

Boendeklass: 2
Vandrarhem med centralt läge nära Croke Park

Välj datum för att se priser

Gäster på Dublin Central Suites bor mindre än 15 minuters promenad från Croke Park och O'Connell Street. Trinity College och Guinness Storehouse ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Kollektivtrafik finns i närheten. Till Parnell spårvagnshållplats tar det 11 minuter att gå och till O'Connell Upper station är det 12 minuter.

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (4)

  • Städning på begäran
  • Reception öppen dygnet runt
  • Bagageförvaring
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer

Känn dig som hemma (4)

  • Gratis spjälsängar
  • Kök
  • Privat badrum
  • Hårtork
Det nuvarande priset är 1 262 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 5 av 5 rum

Lägenhet Superior - 1 sovrum - icke-rökare

9,0 av 10
Underbart
(4 recensioner)
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Studio Standard - 1 dubbelsäng - icke-rökare

8,4 av 10
Mycket bra
(10 recensioner)
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Studio Comfort - flera sängar

  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Comfort

  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Studio Comfort - flera sängar

  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
39 Gardiner Street Upper, Dublin, Dublin, D01 C2F6

I närheten

  • Parnell-torget - 8 min till fots - 0.7 km
  • Croke Park - 8 min till fots - 0.7 km
  • O'Connell Street - 9 min till fots - 0.8 km
  • Trinity College - 4 min med bil - 1.7 km
  • Grafton Street - 6 min med bil - 2.7 km

Ta sig runt

  • Dublins flygplats (DUB) - 24 min med bil
  • Dublin Drumcondra Station - 7 minuters promenad
  • Connolly Station - 17 minuters promenad
  • Dublin Tara Street Station - 19 minuters promenad
  • Parnell spårvagnshållplats - 11 minuters promenad
  • O'Connell Upper station - 12 minuters promenad
  • Dominick spårvagnshållplats - 13 minuters promenad

Restauranger

  • ‪Cafe Sol - ‬6 min till fots
  • ‪La Pausa Caffe - ‬5 min till fots
  • ‪The Auld Triangle - ‬1 min till fots
  • ‪Mc Graths Pub - ‬6 min till fots
  • ‪Wallace's Asti - ‬7 min till fots

Om boendet

Dublin Central Suites

  • Gäster på Dublin Central Suites bor mindre än 15 minuters promenad från Croke Park och O'Connell Street. Trinity College och Guinness Storehouse ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Kollektivtrafik finns i närheten. Till Parnell spårvagnshållplats tar det 11 minuter att gå och till O'Connell Upper station är det 12 minuter.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 22 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Incheckning börjar kl. 16.00
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
    • Sen utcheckning i mån av tillgänglighet
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Bankkort krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på plats.
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Bagageförvaring

Tillgänglighetsanpassning

  • Trägolv i rum

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Uppvärmning
  • Bärbar fläkt
  • Strykjärn/strykbräda

Sov gott

  • Gratis spjälsäng
  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Arbetsyta för laptop
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Kök
  • Spishäll
  • Brödrost
  • Köksutrustning

Övrigt

  • På begäran

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • Deposition: EUR 100 per boende, per vistelse

Extra tillval

  • Sen utcheckning kan arrangeras mot en avgift på EUR 30 (endast i mån av tillgång).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Långtidsuthyrning välkommen.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendeklass

Boendet har inte klassificerats av turistrådet i Irland. För våra kunders information har vi angett en gradering enligt våra egna kriterier.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Dublin Central Suites?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Dublin Central Suites parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för Dublin Central Suites.

Vilka tider har Dublin Central Suites angett för in- och utcheckning?

Du kan checka in från 16.00. Utcheckning senast 11.00. Sen utcheckning är möjlig mot en avgift på EUR 30 (i mån av tillgång).

Har Dublin Central Suites rum med kök eller pentry för självhushåll?

Ja, varje rum har ett pentry, där det finns brödrost, köksutrustning och kylskåp.

Hur är området vid Dublin Central Suites?

Dublin Central Suites ligger i Dublin centrum, 7 minuters promenad från Dublin Drumcondra Station och 8 minuters promenad från Croke Park.