Karibu House Paje

Boendeklass: 3
Bed and breakfast på promenadavstånd från Paje Beach

Välj datum för att se priser

Karibu House Paje ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Paje Beach och Jambiani Beach. Här ingår bland annat wi-fi och frukost med lokala rätter dagligen mellan 07.00 och 10.00.

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Flygtransfer
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättmöjligheter
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (7)

  • Städning varje dag
  • Transport till/från flygplatsen
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
Det nuvarande priset är 548 kr
inklusive skatter och avgifter
24 okt. – 25 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 5 av 5 rum

Fyrbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 5 enkelsängar

Dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Dubbelrum eller tvåbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Double Room with Extra Bed

  • 30 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Quadruple room

  • 40 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 4 enkelsängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Paje Zanzibar, Paje, Kusini, 72110

I närheten

  • Paje Beach - 7 min till fots - 0.6 km
  • Maalum Cave Pool - 17 min till fots - 1.5 km
  • Kite Centre Zanzibar - 2 min med bil - 2.3 km
  • Jambiani Beach - 3 min med bil - 3.0 km
  • Pingwe Beach - 15 min med bil - 15.6 km

Ta sig runt

  • Zanzibar (ZNZ-Zanzibar Intl.) - 76 min med bil
  • Flygtransfer (tilläggsavgift)

Restauranger

  • ‪Mapacha - ‬3 min till fots
  • ‪Shanga Paje - ‬6 min till fots
  • ‪Beach Boheme - ‬16 min till fots
  • ‪Paje By Night - ‬6 min till fots
  • ‪Flow Beach - ‬9 min till fots

Om boendet

Karibu House Paje

  • Karibu House Paje ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Paje Beach och Jambiani Beach. Här ingår bland annat wi-fi och frukost med lokala rätter dagligen mellan 07.00 och 10.00.

Översikt

Hotellets storlek

    • 10 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 72 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)

Parkering

    • Ingen parkering på plats.

Transfers

    • Flygplatstransport (tillgänglig dygnet runt)*

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter dagligen 07.00–10.00

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring

Tillgänglighetsanpassning

  • Väl upplyst gång till ingången

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt
  • Vattenkokare
  • Strykjärn/strykbräda (på begäran)

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Endast dusch
  • Hårtork
  • Handdukar

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Mat och dryck

  • Gratis flaskvatten
  • Gratis tepåsar/snabbkaffe

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Flygtransfer erbjuds mot en tilläggsavgift på USD 60 per fordon (enkel resa. Max antal passagerare 4).

Barn- och extrasängar

  • Tillgång till extrasängar erbjuds mot en avgift på USD 15.0 per natt.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet tar endast emot kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Karibu House Paje ?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Karibu House Paje parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för Karibu House Paje .

Erbjuder Karibu House Paje flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen finns tillgänglig. Avgiften är USD 60 per fordon enkel resa.

Vilka tider har Karibu House Paje angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.00.

Hur är området vid Karibu House Paje ?

Karibu House Paje ligger 6 minuters promenad från Paje Beach.

Recensioner

8,8

Fantastiskt