Hel semesterbostad
La Papavo in Malauc ne
Villa i Malaucene
Välj datum för att se priser
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Villa Tica in Malauc ne
Malaucene
Villa Tica in Malauc ne
Malaucene
- Gratis wi-fi
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Malaucene, Provence-Alpes-Côte d'Azur
I närheten
- Le Calvaire - 17 min till fots - 1.5 km
- Saintt-Pierre-et-Saint-Michels befästa kyrka - 19 min till fots - 1.6 km
- Les Gorges Du Toulourenc - 15 min med bil - 13.4 km
- Mont Ventoux - 30 min med bil - 28.4 km
- Parc naturel régional du Luberon - 50 min med bil - 44.4 km
Ta sig runt
- Avignon (AVN-Caumont) - 52 min med bil
- Entraigues-sur-la-Sorgue station - 29 min med bil
- Courthézon station - 34 min med bil
- Bédarrides station - 34 min med bil
Restauranger
- Pista Cycling Café - 15 min med bil
- A Table - 15 min med bil
- L'Observatoire - 15 min med bil
- Pizza Phil - 15 min med bil
- La Table Du Ventoux - 17 min med bil
Om boendet
La Papavo in Malauc ne
- Njut av din vistelse i Malaucene med La Papavo in Malauc ne som utgångspunkt.
Översikt
Boendets storlek
- 5 enheter
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 19.30.
- Lägsta ålder för incheckning: 25 år
- Utcheckningstiden är kl. 09.30
Incheckningsinstruktioner
- Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
- Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 25 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
Parkering
- Parkering finns på gatan.
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Grillar
Boendet och bekvämligheter
- Trädgård
Bekvämligheter på rummet
Sov gott
- 3 sovrum
Fräscha upp dig
- 2 badrum
Avgifter och policyer
Obligatoriska avgifter
Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.53 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Fester och gruppevenemang är strängt förbjudna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club och JCB International.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
En obligatorisk städavgift ingår i boendets hyra.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till La Papavo in Malauc ne?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder La Papavo in Malauc ne parkering?
Nej, tyvärr, men det finns parkering på gatan.
Vilka tider har La Papavo in Malauc ne angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 19.30. Utcheckning senast 09.30.
Vad finns det att göra på La Papavo in Malauc ne och i närheten?
La Papavo in Malauc ne har trädgård.
Hur är området vid La Papavo in Malauc ne?
La Papavo in Malauc ne ligger 19 minuters promenad från Le Calvaire och 19 minuters promenad från Saintt-Pierre-et-Saint-Michels befästa kyrka.