Grand Hotel Iguala
Boendeklass: 2.5
Hotell i Iguala de la Independencia med 2 inomhuspooler och restaurang
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Grand Hotel Iguala





Njut av din vistelse i Iguala de la Independencia med Grand Hotel Iguala som utgångspunkt. Efter en simtur i en av 2 inomhuspooler kan gäster äta gott på deras kafé.
Recensioner
7,87,8 av 10,
Bra
Populära bekvämligheter
- Pool
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
Främsta bekvämligheter (8)
Främsta bekvämligheter (8)
- Städning varje dag
- Restaurang
- 2 inomhuspooler
- Barnpool
- Kafé
- Reception öppen dygnet runt
- Kaffe i allmänt utrymme
- Luftkonditionering
Det nuvarande priset är 783 kr
783 kr
inklusive skatter och avgifter
28 aug. – 29 aug.
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum
Öppna alla foton för Deluxe dubbelrum

Deluxe dubbelrum
- Utsikt mot staden
- 36 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 4 sovplatser
- 2 kingsize-sängar
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Deluxe-rum - balkong - utsikt mot staden

Deluxe-rum - balkong - utsikt mot staden
- Utsikt mot staden
- 40 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Standardrum

Standardrum
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Hotel Reforma
Iguala de la Independencia
Hotel Reforma
Iguala de la Independencia
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
8.6 av 10, Fantastiskt, 21 recensioner
8,6
Fantastiskt
21 recensioner
Priset är 669 kr
669 kr
inklusive skatter och avgifter
28 aug. – 29 aug.

Real 1900
Iguala de la Independencia
Real 1900
Iguala de la Independencia
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
9.4 av 10, Enastående, 251 recensioner
9,4
Enastående
251 recensioner
Priset är 926 kr
926 kr
inklusive skatter och avgifter
26 sep. – 27 sep.

Gran Plaza Hotel Centro Historico
Iguala de la Independencia
Gran Plaza Hotel Centro Historico
Iguala de la Independencia
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.0 av 10, Underbart, 65 recensioner
9,0
Underbart
65 recensioner

HOTEL OBREGON
Iguala de la Independencia
HOTEL OBREGON
Iguala de la Independencia
- Gratis frukost
- Gratis wi-fi
Priset är 892 kr
892 kr
inklusive skatter och avgifter
17 sep. – 18 sep.

Hotel Ricarlo
Iguala de la Independencia
Hotel Ricarlo
Iguala de la Independencia
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
9.0 av 10, Underbart, 22 recensioner
9,0
Underbart
22 recensioner
Priset är 837 kr
837 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Centenario
Iguala de la Independencia
Hotel Centenario
Iguala de la Independencia
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
9.4 av 10, Enastående, 10 recensioner
9,4
Enastående
10 recensioner

HOTEL MARIA ISABEL DE IGUALA
Iguala de la Independencia
HOTEL MARIA ISABEL DE IGUALA
Iguala de la Independencia
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.8 av 10, Fantastiskt, 8 recensioner
8,8
Fantastiskt
8 recensioner

Hotel Montetaxco
Taxco
Hotel Montetaxco
Taxco
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.0 av 10, Underbart, 1 000 recensioner
9,0
Underbart
1 000 recensioner
Priset är 847 kr
847 kr
inklusive skatter och avgifter
16 sep. – 17 sep.

Hotel Agua Escondida Taxco Centro
Taxco Centro
Hotel Agua Escondida Taxco Centro
Taxco Centro
- Pool
- Spa
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.2 av 10, Underbart, 1 008 recensioner
9,2
Underbart
1 008 recensioner
Priset är 728 kr
728 kr
inklusive skatter och avgifter
17 sep. – 18 sep.

Hotel & Balneario Los Angeles
Taxco
Hotel & Balneario Los Angeles
Taxco
- Pool
- Spa
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
8.4 av 10, Väldigt bra, 243 recensioner
8,4
Väldigt bra
243 recensioner
Priset är 488 kr
488 kr
inklusive skatter och avgifter
28 aug. – 29 aug.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

20 Av. Vicente Guerrero, Iguala de la Independencia, Gro., 40000
I närheten
- Igualas kommunhus - 2 min till fots - 0.2 km
- Franciskus-kyrkan - 3 min till fots - 0.3 km
- Museum of the Flag and Sanctuary of the Fatherland - 7 min till fots - 0.6 km
- Gral. Ambrosio Figueroa-stadion - 19 min till fots - 1.6 km
- Tamarindgalleriornas köpcentrum - 8 min med bil - 1.5 km
Restauranger
- Antojitos Mexicanos Moreno - 3 min med bil
- El Machi's - 18 min till fots
- KFC - 3 min med bil
- Antojitos el Taconazo - 18 min till fots
- Domino's Pizza - 4 min till fots
Om boendet
Grand Hotel Iguala
- Njut av din vistelse i Iguala de la Independencia med Grand Hotel Iguala som utgångspunkt. Efter en simtur i en av 2 inomhuspooler kan gäster äta gott på deras kafé.
Översikt
Hotellets storlek
- 19 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 12.00.
- Sen incheckning i mån av tillgänglighet
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Barn
- Det är möjligt att barn inte är berättigade till gratis frukost.
- Inga spjälsängar (barnsängar)
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Gratis frukost enligt egen beställning dagligen 08.00–11.00
- Restaurang
- Kafé
- Kaffe/te i allmänt utrymme
Resa med barn
- Barnpool
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
Boendet och bekvämligheter
- 2 inomhuspooler
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- 32-tums smart-tv
Vardagsbekvämligheter
- Luftkonditionering
Sov gott
- Sängkläder tillhandahålls
Fräscha upp dig
- Endast badkar
- Tvål och Schampo
- Handdukar
- Toalettpapper
Håll dig uppkopplad
- Skrivbord
- Gratis wi-fi (med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
- Telefon
- Printer
Övrigt
- Dagligen
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Har Grand Hotel Iguala någon pool?
Ja, det finns 2 inomhuspooler och barnpool.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Grand Hotel Iguala?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Grand Hotel Iguala parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har Grand Hotel Iguala angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 12.00. Utcheckning senast 12.00.
Vad finns det att göra på Grand Hotel Iguala och i närheten?
Grand Hotel Iguala har 2 inomhuspooler.
Har Grand Hotel Iguala restaurang eller finns det någon i närheten?
Ja, det finns en restaurang på boendet.
Hur är området vid Grand Hotel Iguala?
Grand Hotel Iguala ligger 2 minuters promenad från Igualas kommunhus och 16 minuters promenad från Issste sjukhusklinik.