Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive

Boendeklass: 2
Resort vid stranden i Hurghada med barnklubb

Välj datum för att se priser

Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive har en nattklubb och ligger bara fem minuters bilfärd från Röda havet. Här har du tillgång till ett fitnesscenter, och i närheten hittar du dessutom sportdykning och snorkling. Här erbjuds dessutom en bastu, en barnpool och en barnklubb.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering tillgänglig
  • Restaurang
  • Gym
  • Spjälsängar tillgängliga
  • Tvättmöjligheter

Främsta bekvämligheter (12)

  • Privat strand
  • Nattklubb
  • Fitnesscenter
  • Bastu
  • Strandhanddukar
  • Parkering (avgift tillkommer)
  • Barnpool
  • Vattenrutschkana
  • Barnklubb
  • Spelhall/-rum
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Bankomat/banktjänster

Känn dig som hemma (6)

  • Spjälsängar tillgängliga
  • Barnpool
  • Barnklubb
  • Lekplats på området
  • Hiss
  • Spelrum
Det nuvarande priset är 2 096 kr
inklusive skatter och avgifter
18 sep. – 19 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 8 av 8 rum

Aqua Suite

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Standard Room, Without Balcony

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar ELLER 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Honeymoon Room

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior Room

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar ELLER 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe Room

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar ELLER 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Family Suite

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Junior Family Suite (2 Adults)

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Standard Room, Without Balcony

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Youssef Affifi Rd, Hurghada, Red Sea Governorate, 84111

I närheten

  • Hurghada Museum - 5 min till fots - 0.5 km
  • strand nära New Town - 9 min till fots - 0.8 km
  • strand nära Youssef Afifi Street - 10 min till fots - 0.9 km
  • strand nära Al Mamsha El Seyahi - 12 min till fots - 1.0 km
  • strand nära Continental Hotel Marina - 17 min till fots - 1.5 km

Ta sig runt

  • Hurghada (HRG-Hurghada Intl.) - 21 min med bil

Restauranger

  • ‪Mykonos - ‬9 min med bil
  • ‪Alfredo - ‬9 min med bil
  • ‪Lobby Bar at Mirage New Hawai Resort - ‬8 min till fots
  • ‪Alexander Restaurant - ‬14 min till fots
  • ‪HUB Restaurant And Cafe - ‬12 min till fots

Om boendet

Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive

  • Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive har en nattklubb och ligger bara fem minuters bilfärd från Röda havet. Här har du tillgång till ett fitnesscenter, och i närheten hittar du dessutom sportdykning och snorkling. Här erbjuds dessutom en bastu, en barnpool och en barnklubb.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 718 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Incheckning börjar kl. 15.00
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Barn

    • Barnklubb
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering erbjuds (avgifter tillkommer).
    • Laddningsstation för elfordon finns på plats.
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukost

Resa med barn

  • Barnklubb
  • Barnpool
  • Vattenrutschkana
  • Lekplats
  • Spel för barn
  • Leksaker

Saker att göra

  • Biljardbord
  • Bordsfotboll
  • Pingis
  • Privat strand i närheten
  • Sportdykning i närheten

Tjänster

  • Conciergetjänster
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Frisersalong
  • Bagageförvaring
  • Flerspråkig personal
  • Strandhanddukar
  • Parasoller

Boendet och bekvämligheter

  • Byggdes 2014
  • Bankomat/banktjänster
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Fitnesscenter
  • Spelrum
  • Nattklubb
  • Bastu
  • Vattenrutschkana
  • Utomhusmöbler

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Bekvämligheter på rummet

Sov gott

  • Spjälsäng tillgänglig

Avgifter och policyer

Parkering

  • Parkering erbjuds mot en tilläggsavgift.

Policyer

Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Alternativ för mobilbetalning inkluderar: Alipay.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive någon pool?

Ja, det finns barnpool.

Erbjuder Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive parkering?

Ja, det finns vanlig parkering (mot en avgift). Laddningsstation för elbil erbjuds.

Vilka tider har Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive angett för in- och utcheckning?

Du kan checka in från 15.00. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive och i närheten?

Under årets varmare månader kan du roa dig med aktiviteter i närheten osm sportdykning. Här finns bekvämligheter som nattklubb, vattenrutschkana och bastu. Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive har även fitnesscenter och spelrum.

Hur är området vid Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive?

Steigenberger Aqua Magic, All Inclusive ligger i Al Mamsha El Seyahi, 6 minuters promenad från Hurghada Museum.