Fabhotel Virat Elite
3.0-stjärnigt boende
Hotell med centralt läge i Hyderabad, i anslutning till en tåg-/tunnelbanestation
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Fabhotel Virat Elite





Fabhotel Virat Elite ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Charminar.
Recensioner
7,07,0 av 10,
Bra
Populära bekvämligheter
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden
Främsta bekvämligheter (4)
Främsta bekvämligheter (4)
- Städning varje dag
- Frukost tillgänglig
- Reception öppen dygnet runt
- Luftkonditionering
Känn dig som hemma (5)
Känn dig som hemma (5)
- Städning varje dag
- Eldstad
- Kabel-tv
- Sängtillbehör av högsta kvalitet
- Gratis toalettartiklar
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Deluxe-rum

Deluxe-rum
- 14 kvadratmeter
- 2 sovplatser
- 1 dubbelsäng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

The Leela Hyderabad Banjara Hills
Banjara Hills
The Leela Hyderabad Banjara Hills
Banjara Hills
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.6 av 10, Enastående, 156 recensioner
9,6
Enastående
156 recensioner
Priset är 1 643 kr
1 643 kr
inklusive skatter och avgifter
3 juli – 4 juli

FabHotel Metro
Secunderabad
FabHotel Metro
Secunderabad
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden

Fabhotel Srikara Grand Luxury Rooms
Hyderabad
Fabhotel Srikara Grand Luxury Rooms
Hyderabad
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
Priset är 260 kr
260 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli

FabHotel De Alphabet
Kukatpally Housing Board Colony
FabHotel De Alphabet
Kukatpally Housing Board Colony
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden

Hotel Sky Park - Airport Zone
Shamshabad
Hotel Sky Park - Airport Zone
Shamshabad
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.0 av 10, 2 recensioner
4,0
2 recensioner
Priset är 140 kr
140 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli

FabHotel Prime Srishoin - Near TCS Deccan Park, Hitech City
HITEC City
FabHotel Prime Srishoin - Near TCS Deccan Park, Hitech City
HITEC City
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden
6.0 av 10, 1 recension
6,0
1 recension
Priset är 287 kr
287 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

1st Flr, Plot 11EP & 03EP, Fathullaguda, Uppal, Hyderabad, Medchal Malkajgiri, Hyderabad, Telangana, 500039
I närheten
- Osmanias universitet - 26 min med bil - 9.9 km
- Saroornagar Lake - 29 min med bil - 9.2 km
- Mount Opera Multi-Theme Park Resort - 30 min med bil - 7.0 km
- Charminar - 45 min med bil - 15.8 km
- Hussain Sagar-sjön - 47 min med bil - 19.0 km
Ta sig runt
- Hyderabad (HYD-Rajiv Gandhi Intl.) - 51 min med bil
- Nagole station - 5 min med bil
- Uppal station - 6 min med bil
- Chaitanyapuri station - 7 min med bil
Restauranger
- Pista House - 7 min med bil
- Cafe Encanto - 3 min med bil
- AnTeRa - 5 min med bil
- Kanchi Cafe - 4 min med bil
- Swad Kitchen - 5 min med bil
Om boendet
Fabhotel Virat Elite
- Fabhotel Virat Elite ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Charminar.
Översikt
Hotellets storlek
- 16 rum
- 2 våningar
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 11.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Barn
- Inga spjälsängar (barnsängar)
Husdjur
- Inga djur eller assistanshundar tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
Parkering
- Ingen parkering på plats.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Kontinental frukost (tilläggsavgift) dagligen 08.00–10.00
- Gratis mottagning varje dag
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
Boendet och bekvämligheter
- 1 byggnad
- Byggdes 2018
- Arkitektur i traditionell stil
Tillgänglighetsanpassning
- Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
- Kakelgolv i allmänna utrymmen
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- 32-tums LCD-tv
- Kabel-tv
Vardagsbekvämligheter
- Luftkonditionering
- Takfläkt
Sov gott
- Sängtillbehör av högsta kvalitet
Saker att uppskatta
- Eldstad
Fräscha upp dig
- Regndusch
- Endast dusch
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar
- Toalettpapper
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)
- Telefon
Mat och dryck
- Gratis flaskvatten
Övrigt
- Dagligen
- Värdeförvaringsskåp på rummet
Avgifter och policyer
Extra tillval
- Kontinental frukost erbjuds mot en tilläggsavgift på INR 300 för vuxna och INR 100 för barn (ungefärliga priser).
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och JCB International.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Fabhotel Virat Elite?
Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.
Erbjuder Fabhotel Virat Elite parkering?
Det finns tyvärr ingen parkering för Fabhotel Virat Elite.
Vilka tider har Fabhotel Virat Elite angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 11.00.
Hur är området vid Fabhotel Virat Elite?
På Fabhotel Virat Elite bor du i Nagole, mitt i Hyderabad. En av de populära attraktionerna är Charminar, som ligger 15 minuter med bil härifrån.
Recensioner
7,0