Garten Lofts Condomínio
Boendeklass: 2
Hotell i Joinville
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Garten Lofts Condomínio





Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum
Öppna alla foton för Lägenhet Basic

Lägenhet Basic
- 38 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 dubbelsäng, 1 bäddsoffa (dubbel) och 1 bäddsoffa (enkel)
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Lägenhet Basic

Lägenhet Basic
- 38 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 dubbelsäng, 1 bäddsoffa (dubbel) och 1 bäddsoffa (enkel)
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Traditionell lägenhet

Traditionell lägenhet
- 38 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Guyane Appart'Hôtel
Cayenne
Guyane Appart'Hôtel
Cayenne
- Tvättmöjligheter
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
10.0 av 10, Enastående, 2 recensioner
10
Enastående
2 recensioner
Priset är 1 115 kr
1 115 kr
inklusive skatter och avgifter
27 aug. – 28 aug.

Pousada Bendito Seja
Caraiva
Pousada Bendito Seja
Caraiva
- Gratis frukost
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang

Hotel On By Zenya Host
El Peñon
Hotel On By Zenya Host
El Peñon
- Flygtransfer
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
8.0 av 10, Väldigt bra, 1 recension
8,0
Väldigt bra
1 recension
Priset är 362 kr
362 kr
27 aug. – 28 aug.

Passiflora luxury suite
Normandía
Passiflora luxury suite
Normandía
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension
Priset är 448 kr
448 kr
27 aug. – 28 aug.

Villa Fulô Casa Hotel
Caraiva
Villa Fulô Casa Hotel
Caraiva
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Husdjursvänligt
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension
Priset är 1 459 kr
1 459 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

Vila Aura Caraiva
Caraiva
Vila Aura Caraiva
Caraiva
- Gratis frukost
- Gratis wi-fi
Priset är 661 kr
661 kr
inklusive skatter och avgifter
27 aug. – 28 aug.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Garten Lofts Condomínio, R. Otávio Mangabeira 1 1 Bom Retiro, Joinville, SC, 89222-140
I närheten
- Joinville Garten shoppingcenter - 4 min med bil - 2.1 km
- Shopping Center Mueller - 9 min med bil - 5.4 km
- Expoville Park - 9 min med bil - 6.4 km
- Ernesto Schlemm Sobrinho Stadium - 14 min med bil - 8.2 km
- Serra Dona Francisca utsiktspunkt - 51 min med bil - 37.5 km
Ta sig runt
- Joinville (JOI-Cubatao) - 12 min med bil
- Navegantes (NVT-Min. V. Konder Intl.) - 89 min med bil
Restauranger
- Lanchonete Meurer - 3 min med bil
- Panificadora da Vila - 4 min med bil
- McDonald's - 14 min till fots
- Rawfish & co. - 17 min till fots
- Freddo - 3 min med bil
Om boendet
Garten Lofts Condomínio
- När du planerar en resa till Joinville är Garten Lofts Condomínio ett utmärkt alternativ. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat wi-fi och parkering.
Översikt
Hotellets storlek
- 10 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 22.00.
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
- En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Barn
- Föräldrar måste uppvisa barns födelseattest och id-kort med foto*
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))
Parkering
- Gratis parkering utan tak erbjuds.
Hotellbekvämligheter
Tjänster
- Virtuell reception
Bekvämligheter på rummet
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))
Avgifter och policyer
Renoveringar och stängningar
Boendet är stängt mellan 25 november 2025 och 24 november 2027.
Barn- och extrasängar
- Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andra föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är Garten Lofts Condomínio öppet för tillfället?
Boendet är stängt mellan 25 november 2025 och 24 november 2027.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Garten Lofts Condomínio?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Garten Lofts Condomínio parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har Garten Lofts Condomínio angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 22.00. Utcheckning senast 10.00.