La Casa Marina Suites & Rooms

Hotell på promenadavstånd från Fethiye Marina

Välj datum för att se priser

Gäster på La Casa Marina Suites & Rooms bor 9 km från Çalış strand och 1,2 km från Fethiye Marina. Här ingår bland annat wi-fi och frukostbuffé dagligen mellan 08.00 och 10.00.

Recensioner

9,8 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Parkering tillgänglig
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättmöjligheter
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (9)

  • Städning en gång per vistelse
  • Kafé
  • Kaffe i allmänt utrymme
  • Bibliotek
  • Tvättmöjligheter
  • Flerspråkig personal
  • Conciergetjänster
  • Bagageförvaring
  • Reception (öppen begränsade tider)

För familjer (6)

  • Privat badrum
  • Tvättmöjligheter
  • Espressobryggare
  • Mörkläggningsgardiner
  • Hiss
  • Luftkonditionering på rummet
Det nuvarande priset är 1 002 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 10 av 10 rum

Svit Superior - balkong - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 29 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar

Rum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Lyxsvit - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 31 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Deluxe dubbelrum - havsutsikt

10,0 av 10
Enastående
(2 recensioner)
  • Utsikt mot havet
  • 16 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Lyxigt dubbelrum - utsikt mot poolen

  • 27 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar

Deluxe dubbelrum eller tvåbäddsrum - balkong - utsikt mot bergen

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot bergen
  • 21 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Svit Superior - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 33 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng och 2 enkelsängar

Deluxe dubbelrum - balkong - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 15 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Economy-rum

  • 10 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Deluxe dubbelrum eller tvåbäddsrum - 1 sovrum - balkong

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar ELLER 1 queensize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Karagozler Mh 17. Sk. no 31 Fethiye, Fethiye, Mugla, 48300

I närheten

  • Ece Saray Marina - 15 min till fots - 1.3 km
  • Fethiye Marina - 17 min till fots - 1.5 km
  • Fethiye antika teater - 17 min till fots - 1.5 km
  • Paspatur Çarsı - 5 min med bil - 1.9 km
  • Fiskmarknaden i Fethiye - 6 min med bil - 2.3 km

Ta sig runt

  • Dalaman (DLM-Dalaman Intl.) - 66 min med bil

Restauranger

  • ‪Fethiye Belediyesi Halk Evi - ‬17 min till fots
  • ‪Deniz Cafe - ‬5 min till fots
  • ‪Ventuno Coffee - ‬6 min till fots
  • ‪Yengeç Restaurant - ‬7 min till fots
  • ‪Perle House - ‬12 min till fots

Om boendet

La Casa Marina Suites & Rooms

  • Gäster på La Casa Marina Suites & Rooms bor 9 km från Çalış strand och 1,2 km från Fethiye Marina. Här ingår bland annat wi-fi och frukostbuffé dagligen mellan 08.00 och 10.00.

Översikt

Hotellets storlek

    • 8 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 08.00.
    • Tidig incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
    • Sen utcheckning i mån av tillgänglighet

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 08.00–17.00.
    • Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och portkod. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
    • Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
    • Om du planerar att ankomma efter 17.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering i närheten.
    • Parkering finns på gatan.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé dagligen 08.00–10.00
  • Kafé
  • Kaffe/te i allmänt utrymme

Resa med barn

  • Leksaker
  • Barnböcker

Arbeta på resan

  • Kontorsplatser

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Conciergetjänster
  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring
  • Flerspråkig personal

Boendet och bekvämligheter

  • Bibliotek
  • Myggnät
  • Utomhusmöbler
  • Gångbana till vattnet

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • 6 antal trappsteg för att nå boendet

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 48-tums smart-tv
  • Digital-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Klimatreglerad luftkonditionering
  • Gratis produkter i minibar
  • Espressobryggare
  • Vattenkokare
  • Tofflor
  • Strykjärn/strykbräda
  • Insektsnät för fönster

Sov gott

  • Mörkläggningsgardiner
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Resesäng

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Endast dusch
  • Bidé
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
  • Eladaptrar/laddare

Mat och dryck

  • Gratis flaskvatten
  • Barnstol

Övrigt

  • En gång per vistelse
  • Laptopanpassat värdeförvaringsskåp på rummet
  • Mobilnyckel

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Tidig incheckning kan ordnas mot en tilläggsavgift (i mån av tillgänglighet).
  • Sen utcheckning kan ordnas mot en extra avgift (i mån av tillgång).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.

Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.

Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.

Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.

Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.

Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.

Boendets registreringsnummer 25606

Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till La Casa Marina Suites & Rooms?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder La Casa Marina Suites & Rooms parkering?

Nej, det finns tyvärr ingen gratis parkering i närheten.

Vilka tider har La Casa Marina Suites & Rooms angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 08.00. En avgift tas ut för tidig incheckning (i mån av tillgång). Utcheckning senast 11.00. Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (i mån av tillgång).

Hur är området vid La Casa Marina Suites & Rooms?

La Casa Marina Suites & Rooms ligger 15 minuters promenad från Fethiye Marina och 12 minuters promenad från Ece Saray Marina.

Recensioner

Recensioner för La Casa Marina Suites & Rooms

9,8

Enastående

9,8

Renlighet

9,2

Bekvämligheter

10

Personal och service

9,8

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Çok güzel bir yer çok memnun kaldım
Verifierad recension

10/10 Enastående

Konaklamamız sonunda otelden memnun ayrıldık. Kesinlikle öneririm.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Tatmin edici bir konaklama oldu…
Verifierad recension

10/10 Enastående

10 numara 5 yıldız bir otel tercih ederim
Verifierad recension

10/10 Enastående

Çalışanlar güler yüzlü odaların hijyenik oluşu sessizlik huzur harika bir deneyimdi
Verifierad recension

10/10 Enastående

Odası mimari açıdan çok güzel planlanmıştı. Çocuklu bir aile olarak odayı oldukça kullanışlı bukduk. Otel çalışanları çok sıcak ve çok yardımcıydılar. Özellikle Kadriye Hanım'a oğlumuza yaklaşımı nedeniyle çok teşekkür ederiz. Konaklama süresince her gün temizliğin yapılmıyor oluşu dışındaki her şeyden memnun kaldık. Kahvaltılar güzel ve yeterliydi.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Odalar beklenilenden küçük, arabasız konaklamalar için zorluk yaşanabililr, geri kalan her şey mükemmeldi.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Her şey harikaydı
Verifierad recension

10/10 Enastående

Stunning boutique hotel Room outstanding View was unbelievable Staff happy to help and available excellent Cleaning excellent Amazing hotel
Verifierad recension

10/10 Enastående

Harika
Verifierad recension

10/10 Enastående

Çok güzel ilgilendiler, odaları çok temiz ve konum olarakta tam fiyat performans yeri diyenbilirim. Aile ortamı için nezih bir yer 10/10 diyebilirim. Bir daha geldiğimde ilk düşeneceğim yer olacak
Verifierad recension

10/10 Enastående

Eşyalar ve oda tertemiz, yepyeni. Geniş ferah. Apart tarzında. Sakin. Deniz manzaralı. Çok memnun kaldım.
Verifierad recension

10/10 Enastående

We only had one night at this hotel but wish our stay had been longer! We had just arrived into Turkey on an international flight, and this hotel was a peaceful respite outside of the bustle, traffic, and noise of old town. Perched up on the hill - we enjoyed great views from our balcony and also really liked the ability to walk to the marina for dinner. Parking was easy, the room was spotless, our bed was very comfortable, and staff were so kind and helpful. At the end of our week on the coast, we stayed for one night on the other side of Fethiye (Çalış Beach) - which was nice - but we enjoyed our stay at La Casa Marina much more. We will definitely be back!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Otelde konaklamamız harikaydı. Odamız hem konforlu hem de çok şıktı. Temizlik gayet iyiydi. Personel son derece ilgili ve güler yüzlüydü. Konumu çok iyiydi.Her şey için teşekkür ederim, tekrar tercih edeceğiz.
Verifierad recension

10/10 Enastående

2 yetişkin 1 çocuk, 1 gece kaldık. Oda çok temizdi. Manzarası da çok güzeldi.Bundan sonra Fethiye'ye geldiğimde tercih edeceğim ilk yer burası olacak. Her şey için teşekkür ederiz. 🙏
Verifierad recension

10/10 Enastående

We enjoyed a 4 night stay at La Casa Marina, the staff are very welcoming and always on hand to assist with any queries. The room is very clean and new. Location is a 10min walk to the centre and very local to taxi stands. I would definitely return here for future visits.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Müşteri ilgisi, odanın temizliği, ikramlar ve manzara tam anlamıyla mükemmel. Hiç bir eksik yoktu resmen. Hasret kalmışız böyle işletmelere. Diğer seferde yine tercihimiz La Casa❤️
Verifierad recension

10/10 Enastående

It was the eve of Ramadan, and we decided to explore Kayaköy and the Rock Monastery first before checking into the hotel. So we arranged to check in online via WhatsApp. We were also able to enter the hotel and our room on our own using the codes that were sent to us, which was very convenient. Although the hotel is a bit off the beaten path, it turned out to be very beautiful with a stunning view of the sea. The staff were friendly and attentive. Thank you for a pleasant stay at your hotel!
Verifierad recension

6/10 Bra

Ok
Verifierad recension

10/10 Enastående

Uzun zamandır keyifle konakladığım en iyi yer olabilir. Tesis çok ferah ve temiz. Oldukça keyifli vakit geçirdik, detaylar çok hoştu zevkle dekore edilmiş. Modern ve sıcak bir ortama sahip. Kullanılan ürünler kalite ortalaması yüksekti, buklet tekstil vs sadece minibar alanında küçük bir iyileştirme tavsiye edebilirim. Bu odalara bir su ısıtıcısı takviyesi yapılabilir. Kahve set up ve ikramlılar sayı olarak oldukça yeterli idi. Belki çay grubunda da bitki çayı vs ile biraz daha zengin ve butik bir minibar dokunuşu olabilir. Onun dışında her şey harikaydı. Resepsiyonda bizi güler yüzü ile karşılayan Hakan beye ve odamızı titizlikle hazırlayan Housekeeping personeline teşekkür ederiz. Yeniden tercih edeceğimiz bir tesis, herkese tavsiye ediyoruz. 👏❤️
Verifierad recension

10/10 Enastående

Kesinlikle tekrar tercih etmek isteyeceğimiz bir konaklama oldu. Kahvaltısı çok lezzetli odanın tasarımı çok hoş, temiz ve kullanışlıydı. Konum olarak da merkeziydi biz çok memnun kaldık
Verifierad recension

10/10 Enastående

Oda, otel ve olanaklar çok güzeldi. Tek olumsuz geribildirimim günlük temizlik yapılmaması. Rica ettiğimiz için havluları değiştirdiler ama bence günlük basit bir temizlik daha iyi olurdu.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Tum beklentimizi karsilayan bir konaklama deneyimiydi.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Çok güzel bir yer Çok memnun kaldım
Verifierad recension

10/10 Enastående

Odanın temizliği süperdi. Çalışanlar çok kibar. Kahvaltıları da güzeldi çeşit vardı. Teşekkürler