Lägenhetshotell
YugoThe Tannery
Boendeklass: 2
Lägenhetshotell på promenadavstånd från St. Stephen's Green
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för YugoThe Tannery





YugoThe Tannery ligger bara 5 minuters bilfärd från St. Stephen's Green och Guinness Storehouse. Grafton Street och O'Connell Street ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till St. Stephen's Green Station tar det 14 minuter att gå och till Harcourt Street Station är det 14 minuter.
Recensioner
6,86,8 av 10,
Bra
Populära bekvämligheter
- Gratis wi-fi
Främsta bekvämligheter (1)
Främsta bekvämligheter (1)
- 30 lägenheter
Det nuvarande priset är 1 723 kr
1 723 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Tillgängliga filter för rum
Visar 2 av 2 rum
Öppna alla foton för Classic dubbelrum - 1 dubbelsäng - icke-rökare

Classic dubbelrum - 1 dubbelsäng - icke-rökare
- 12 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 dubbelsäng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Lägenhet Classic - flera sovrum - icke-rökare

Lägenhet Classic - flera sovrum - icke-rökare
- 80 kvadratmeter
- 8 sovrum
- 16 sovplatser
- 8 dubbelsängar
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

easyHotel Dublin City Centre
Dublin centrum
easyHotel Dublin City Centre
Dublin centrum
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
8.0 av 10, Väldigt bra, 1 649 recensioner
8,0
Väldigt bra
1 649 recensioner
Priset är 988 kr
988 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Dublin One Hotel
Dublin centrum
Dublin One Hotel
Dublin centrum
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
- Bar
8.8 av 10, Fantastiskt, 1 182 recensioner
8,8
Fantastiskt
1 182 recensioner
Priset är 894 kr
894 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Merrion Square Studios
Dublin centrum
Merrion Square Studios
Dublin centrum
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Rökning förbjuden
8.0 av 10, Väldigt bra, 182 recensioner
8,0
Väldigt bra
182 recensioner
Priset är 1 090 kr
1 090 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Point A Dublin The Liberties
Dublin centrum
Point A Dublin The Liberties
Dublin centrum
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Bar
- Reception dygnet runt
9.2 av 10, Underbart, 541 recensioner
9,2
Underbart
541 recensioner
Priset är 1 524 kr
1 524 kr
inklusive skatter och avgifter
26 aug. – 27 aug.

Clink i Lár
Dublin centrum
Clink i Lár
Dublin centrum
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Bar
- Tvättmöjligheter
8.6 av 10, Fantastiskt, 1 342 recensioner
8,6
Fantastiskt
1 342 recensioner
Priset är 1 170 kr
1 170 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Destiny Student - Ardee Point
Dublin centrum
Destiny Student - Ardee Point
Dublin centrum
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden
8.6 av 10, Fantastiskt, 239 recensioner
8,6
Fantastiskt
239 recensioner

Abbey Court Hostel
Dublin centrum
Abbey Court Hostel
Dublin centrum
- Gratis wi-fi
- Bar
- Tvättmöjligheter
- Reception dygnet runt
8.0 av 10, Väldigt bra, 211 recensioner
8,0
Väldigt bra
211 recensioner
Priset är 2 081 kr
2 081 kr
inklusive skatter och avgifter
4 sep. – 5 sep.

The Hendrick Smithfield
Dublin centrum
The Hendrick Smithfield
Dublin centrum
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Anslutande rum tillgängliga
- Luftkonditionering
8.8 av 10, Fantastiskt, 1 023 recensioner
8,8
Fantastiskt
1 023 recensioner
Priset är 1 113 kr
1 113 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

KGT House
Dublin centrum
KGT House
Dublin centrum
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
7.2 av 10, Bra, 185 recensioner
7,2
Bra
185 recensioner
Priset är 880 kr
880 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Maldron Hotel Newlands Cross
Clondalkin
Maldron Hotel Newlands Cross
Clondalkin
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Anslutande rum tillgängliga
8.6 av 10, Fantastiskt, 1 134 recensioner
8,6
Fantastiskt
1 134 recensioner
Priset är 1 764 kr
1 764 kr
inklusive skatter och avgifter
21 sep. – 22 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Mill St, Mill Street, Dublin 8, D08 K0HD, Dublin, Dublin, D08 K0HD
I närheten
- St. Patrick's Cathedral - 4 min till fots - 0.4 km
- Dublin Castle - 12 min till fots - 1.0 km
- St. Stephen's Green - 12 min till fots - 1.1 km
- Grafton Street - 14 min till fots - 1.2 km
- Guinness Storehouse - 14 min till fots - 1.2 km
Ta sig runt
- Dublins flygplats (DUB) - 42 min med bil
- Dublin Drumcondra Station - 5 min med bil
- Dublin Pearse Street Station - 29 minuters promenad
- Dublin Tara Street Station - 29 minuters promenad
- St. Stephen's Green Station - 14 minuters promenad
- Harcourt Street Station - 14 minuters promenad
- Four Courts Station - 16 minuters promenad
Restauranger
- Phoenix Cafe - 4 min till fots
- Arthur's Pub - 13 min till fots
- The Lord Edward - 11 min till fots
- Dicey's Garden - 11 min till fots
- Dudley's - 13 min till fots
Om boendet
YugoThe Tannery
- YugoThe Tannery ligger bara 5 minuters bilfärd från St. Stephen's Green och Guinness Storehouse. Grafton Street och O'Connell Street ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till St. Stephen's Green Station tar det 14 minuter att gå och till Harcourt Street Station är det 14 minuter.
Översikt
Boendets storlek
- 30 lägenheter
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 21.00.
- Sen incheckning i mån av tillgänglighet
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
- Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
- Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
- Om du planerar att ankomma efter 21.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
Parkering
- Ingen parkering på plats.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Gratis wi-fi, med hastighet 25+ Mbps
Parkering och transport
- Ingen parkering på området
Badrum
- Endast dusch
Arbetsutrymmen
- Arbetsyta för laptop
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Anpassning/tillgänglighet
- Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Hiss
- Rullstolsanpassat (begränsat)
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Allmänt
- 30 rum
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Boendeklass
Boendet har inte klassificerats av turistrådet i Irland. För våra kunders information har vi angett en gradering enligt våra egna kriterier.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till YugoThe Tannery?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder YugoThe Tannery parkering?
Det finns tyvärr ingen parkering för YugoThe Tannery.
Vilka tider har YugoThe Tannery angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 21.00. Utcheckning senast 10.00.
Hur är området vid YugoThe Tannery?
YugoThe Tannery ligger 12 minuters promenad från St. Stephen's Green och 16 minuters promenad från Guinness Storehouse.