Fabhotel Ayaansh Himayatnagar
3.0-stjärnigt boende
Hotell med centralt läge nära Hussain Sagar-sjön
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Fabhotel Ayaansh Himayatnagar





Fabhotel Ayaansh Himayatnagar ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Hussain Sagar-sjön och Charminar.
Populära bekvämligheter
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
Främsta bekvämligheter (5)
Främsta bekvämligheter (5)
- Städning varje dag
- Frukost tillgänglig
- Reception öppen dygnet runt
- Luftkonditionering
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
Känn dig som hemma (5)
Känn dig som hemma (5)
- Städning varje dag
- Hiss
- Kabel-tv
- Sängtillbehör av högsta kvalitet
- Gratis toalettartiklar
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Deluxe-rum

Deluxe-rum
- 19 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 dubbelsäng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

FabHotel Golden Gate - Hitech City
Madhapur
FabHotel Golden Gate - Hitech City
Madhapur
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
5.6 av 10, 4 recensioner
5,6
4 recensioner
Priset är 173 kr
173 kr
inklusive skatter och avgifter
2 aug. – 3 aug.

Fabhotel A&M
Banjara Hills
Fabhotel A&M
Banjara Hills
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
5.6 av 10, 4 recensioner
5,6
4 recensioner
Priset är 239 kr
239 kr
inklusive skatter och avgifter
2 aug. – 3 aug.

FabHotel Prime Veeraj Suites - Nr. Skyview10, Lumbini Avenue, Gachibowli
Gachibowli
FabHotel Prime Veeraj Suites - Nr. Skyview10, Lumbini Avenue, Gachibowli
Gachibowli
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
10.0 av 10, Enastående, 2 recensioner
10
Enastående
2 recensioner
Priset är 214 kr
214 kr
inklusive skatter och avgifter
8 aug. – 9 aug.

FabHotel Prime Unnam
Nanakramguda
FabHotel Prime Unnam
Nanakramguda
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
6.0 av 10, 2 recensioner
6,0
2 recensioner
Priset är 203 kr
203 kr
inklusive skatter och avgifter
2 aug. – 3 aug.

FabHotel Broholic
Kukatpalli
FabHotel Broholic
Kukatpalli
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Priset är 156 kr
156 kr
inklusive skatter och avgifter
2 aug. – 3 aug.

FabHotel Prime Viraj Suites
Gachibowli
FabHotel Prime Viraj Suites
Gachibowli
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt

Fabhotel Prime Sm Deccan Park
Shamshabad
Fabhotel Prime Sm Deccan Park
Shamshabad
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden

FabHotel Frenotel - Madhapur
HITEC City
FabHotel Frenotel - Madhapur
HITEC City
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Priset är 205 kr
205 kr
inklusive skatter och avgifter
8 aug. – 9 aug.

FabExpress The Dream Elite
Shaikpet
FabExpress The Dream Elite
Shaikpet
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
6.0 av 10, 1 recension
6,0
1 recension

Fabexpress Gg Residency
Madhapur
Fabexpress Gg Residency
Madhapur
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
Priset är 269 kr
269 kr
inklusive skatter och avgifter
14 aug. – 15 aug.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

H No 3-6-428/A, Street No 4,Himayath Ngr, Hyderabad, 500029
I närheten
- Lumbini Park - 14 min till fots - 1.2 km
- Hussain Sagar-sjön - 16 min till fots - 1.4 km
- Snow World snöpark - 5 min med bil - 2.2 km
- Falaknuma Palace - 6 min med bil - 1.8 km
- Keesaragutta - 6 min med bil - 2.5 km
Ta sig runt
- Hyderabad (HYD-Rajiv Gandhi Intl.) - 57 min med bil
- Osmania Medical College station - 5 min med bil
- Assembly station - 27 minuters promenad
- RTC Cross Roads station - 29 minuters promenad
Restauranger
- Minerva Coffee Shop - 8 min till fots
- McDonald's - 9 min till fots
- Dadu's - 7 min till fots
- Alex's kitchen - 8 min till fots
- Mings Court - 12 min till fots
Om boendet
Fabhotel Ayaansh Himayatnagar
- Fabhotel Ayaansh Himayatnagar ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Hussain Sagar-sjön och Charminar.
Översikt
Hotellets storlek
- 19 rum
- 3 våningar
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 11.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Barn
- Inga spjälsängar (barnsängar)
Husdjur
- Inga djur eller assistanshundar tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
Parkering
- Ingen parkering på plats.
Övrig information
- Särskilda platser för rökning (böter kan ges)
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Kontinental frukost (tilläggsavgift) dagligen 08.00–10.00
- Gratis mottagning varje dag
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
Boendet och bekvämligheter
- 1 byggnad
- Byggdes 2020
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
- Arkitektur i traditionell stil
Tillgänglighetsanpassning
- Hiss
- Bredd på hissdörr (centimeter) 102
- Kakelgolv i allmänna utrymmen
- Kakelgolv på rum
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- 28-tums LCD-tv
- Kabel-tv
Vardagsbekvämligheter
- Luftkonditionering
- Takfläkt
Sov gott
- Sängtillbehör av högsta kvalitet
Fräscha upp dig
- Regndusch
- Endast dusch
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar
- Tandborstar och tandkräm (på begäran)
- Toalettpapper
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)
Mat och dryck
- Gratis flaskvatten
Övrigt
- Dagligen
- Värdeförvaringsskåp på rummet
Avgifter och policyer
Extra tillval
- Kontinental frukost erbjuds mot en tilläggsavgift på INR 300 för vuxna och INR 100 för barn (ungefärliga priser).
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och JCB International.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Fabhotel Ayaansh Himayatnagar?
Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.
Erbjuder Fabhotel Ayaansh Himayatnagar parkering?
Det finns tyvärr ingen parkering för Fabhotel Ayaansh Himayatnagar.
Vilka tider har Fabhotel Ayaansh Himayatnagar angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 11.00.
Hur är området vid Fabhotel Ayaansh Himayatnagar?
Fabhotel Ayaansh Himayatnagar ligger i Himayatnagar, 16 minuters promenad från Hussain Sagar-sjön och 15 minuters promenad från Lumbini Park.