Hampton Inn By Hilton Ontario Airport

Boendeklass: 3
Hotell i Ontario med utomhuspool och bar

Välj datum för att se priser

Njut av din vistelse i Ontario med Hampton Inn By Hilton Ontario Airport som utgångspunkt. Här har gäster tillgång till en utomhuspool och kan varva ned med en drink i en bar/lounge.

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Husdjursvänligt
  • Parkering tillgänglig
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning en gång per vistelse
  • Utomhuspool
  • Fitnesscenter öppet dygnet runt
  • Parkering (avgift tillkommer)
  • Bar
  • Business-service (dygnet runt)
  • Business-service
  • 2 mötesrum
  • Mötesrum
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Tvättmöjligheter

Känn dig som hemma (6)

  • Mikrovågsugn
  • Privat badrum
  • Tv med premiumkanaler
  • Tvättmöjligheter
  • Kaffe- och tebryggare
  • Mörkläggningsgardiner
Det nuvarande priset är 1 288 kr
inklusive skatter och avgifter
2 okt. – 3 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 10 av 10 rum

Rum - 1 kingsize-säng - kylskåp och mikrovågsugn

8,0 av 10
Mycket bra
(2 recensioner)
  • 31 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Rum - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat - badkar (Mobility & Hearing)

  • 50 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Rum - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat (Mobility & Hearing, Roll-In Shower)

  • 50 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Rum - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat (Hearing)

8,8 av 10
Utmärkt
(3 recensioner)
  • 31 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Rum - 2 queensize-sängar - kylskåp och mikrovågsugn

  • 31 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Rum - 2 queensize-sängar - tillgänglighetsanpassat - badkar (Mobility & Hearing)

  • 43 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Rum - 2 queensize-sängar - tillgänglighetsanpassat (Hearing)

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 31 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

2 Queen W/Microwv/Fridge

  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

1 King Mobility/Hearing Acc Ri Shower

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

1 King Hearing Accessible

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
535 N. TURNER AVENUE B, Ontario, CA, 91761

I närheten

  • Cucamonga-Guasti Regional Park - 1 min med bil - 0.4 km
  • Ontario Convention Center - 3 min med bil - 2.3 km
  • Toyota Arena - 3 min med bil - 2.3 km
  • Ontario Mills köpcenter - 3 min med bil - 3.4 km
  • Honda Center - 49 min med bil - 71.1 km

Ta sig runt

  • Ontario Intl. Airport (ONT) - 8 min med bil
  • San Bernardino, Kalifornien (SBD-San Bernardino Intl.) - 26 min med bil
  • Fullerton, CA (FUL-Fullerton Municipal) - 38 min med bil
  • East Ontario Station - 7 min med bil
  • Upland Station - 8 min med bil
  • Claremont Station - 11 min med bil

Restauranger

  • ‪Topgolf - ‬2 min med bil
  • ‪Baker's Drive-Thru - ‬20 min till fots
  • ‪Starbucks - ‬16 min till fots
  • ‪Starbucks - ‬2 min med bil
  • ‪Benihana - ‬3 min med bil

Om boendet

Hampton Inn By Hilton Ontario Airport

  • Njut av din vistelse i Ontario med Hampton Inn By Hilton Ontario Airport som utgångspunkt. Här har gäster tillgång till en utomhuspool och kan varva ned med en drink i en bar/lounge.

Översikt

Hotellets storlek

    • 65 rum
    • 4 våningar

Incheckning/utcheckning

    • Incheckning börjar kl. 15.00
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
    • Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

    • En myndig person på minst 18 år måste ansvara för bokningen.
    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast katter och hundar, max 2 per rum, upp till 34 kg per husdjur)*
    • Assistanshundar är välkomna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen

Parkering

    • Parkering utan tak erbjuds (USD 20 per natt, med möjlighet att köra ut och in).
    • Rullstolsanpassad parkering och parkering för rullstolsanpassad minibuss finns på plats
    • Laddningsstation för elfordon finns på plats.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé 06.00–09.30 under veckodagar och 07.00–10.00 på helger
  • Bar/lounge

Arbeta på resan

  • Business-service dygnet runt
  • 2 mötesrum
  • Konferenslokaler (279 kvadratmeter)

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • 1 byggnad
  • Byggdes 2026
  • Fitnesscenter (öppet dygnet runt)
  • Utomhuspool

Tillgänglighetsanpassning

  • Skyltar med punktskrift
  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 107
  • Rullstolsanpassad tillgång
  • Rullstolsanpassad parkering
  • 6 tillgänglighetsanpassade parkeringsplatser på plats
  • Rullstolsanpassad offentlig toalett
  • Parkering för rullstolsanpassad minibuss
  • Rullstolsanpassad tillgång till hiss
  • Rullstolsanpassad pool
  • Rullstolsanpassat gym
  • Visuella larm i korridorerna
  • Ramp till huvudentrén
  • Tv med undertexter
  • Anpassade dörrhandtag
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Poollyft finns
  • Trägolv i allmänna utrymmen

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 55-tums LED-tv
  • Premium-kabelkanaler
  • Netflix
  • Hulu
  • Streamingtjänster

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning
  • Kaffe- och tebryggare
  • Strykjärn/strykbräda

Sov gott

  • Duntäcke
  • Mörkläggningsgardiner
  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi
  • Gratis lokalsamtal
  • Skrivbordsstol

Mat och dryck

  • Minikylskåp
  • Mikrovågsugn

Övrigt

  • En gång per vistelse

Avgifter och policyer

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på USD 75 per boende, per vistelse (max USD 125 per vistelse).

Parkering

  • Parkering utan tak kostar USD 20 per natt, med möjlighet att köra ut och komma tillbaka.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns kolmonoxiddetektor och rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International och Union Pay.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har Hampton Inn By Hilton Ontario Airport någon pool?

Ja, det finns utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Hampton Inn By Hilton Ontario Airport?

Ja, katter och hundar är välkomna, dock högst 2 per rum och med en vikt på upp till 34 kg per djur. En avgift tas ut på USD 75 per boende per vistelse. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder Hampton Inn By Hilton Ontario Airport parkering?

Ja. Parkering kostar USD 20 per natt. Laddningsstation för elbil erbjuds.

Vilka tider har Hampton Inn By Hilton Ontario Airport angett för in- och utcheckning?

Du kan checka in från 15.00. Utcheckning senast 11.00. Kontaktfri utcheckning erbjuds.

Vad finns det att göra på Hampton Inn By Hilton Ontario Airport och i närheten?

Hampton Inn By Hilton Ontario Airport har utomhuspool och fitnesscenter (öppet dygnet runt).

Recensioner

Recensioner för Hampton Inn By Hilton Ontario Airport

9,0

Underbart

9,6

Renlighet

9,2

Bekvämligheter

8,8

Personal och service

9,2

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Very comfortable hotel and the staff extremely friendly
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Our stay was pleasant and the bed was comfortable.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Fue una sola noche, pero el edificio está nuevo y el desayuno muy agradable
Verifierad recension

10/10 Enastående

The room was very clean and the staff was very friendly and professional.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nice, new property. Great breakfast and coffee. Clean. Bathroom was very good.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great hotel, very clean. But the breakfast not so good.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Yes
Verifierad recension

10/10 Enastående

I didn’t get a chance to have the breakfast. Coffee was good
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

The room was.clean, and breakfast was good. We had a great stay.
Verifierad recension

6/10 Bra

The breakfast very good! The pool and outside seating area is nice but the regular rooms on Hampton inn is small and it family friendly.
Verifierad recension

4/10 Hyfsat

Why pay to park over night if u are a Custumer that pay for the room
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean place, good breakfast with waffle maker, pool is not clean though, but the hotel is very nice and clean and provide free coffee in main lobby
Verifierad recension

10/10 Enastående

It was a nice clean environment, helpful staff, nice amenities. Great breakfast choices.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Breakfast hours for Holidays I suggest to be the same as weekend extended till 10am
Verifierad recension

4/10 Hyfsat

This was one of most miserable hotel experiences I have ever had and I've stayed at hundreds and hundreds of hotels. Some was the hotels fault some not. First, we booked an accessible room for my mother who has mobility issues, which we were given, however, that room was on the 2nd floor at the farthest end of the hotel possible. How does that make sense? Also, this is a new hotel and the sound proofing was horrible. There was a party of stunted adults going on by the pool that got louder as the beers kept flowing and I could here every word from my closed up room. Also there were kids yelling and running back and forth in the hallway and it seemed like they were in the room with us, and overhead the 3rd floor room sounded like a soccer team was playing a match - all this went on until midnight. Also known you can easily hear all the traffic on the nearby 10 freeway. So, this place is a big NO from me.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Room was clean, breakfast had many items to choose from and good hours to come out and enjoy.
Verifierad recension

6/10 Bra

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

6/10 Bra

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående