Recanto Ubaduba

Boendeklass: 2
Hotell nära Marandubas strand

Välj datum för att se priser

Recanto Ubaduba ligger bara 5 minuters bilfärd från Marandubas strand. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Anslutande rum tillgängliga
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (2)

  • Luftkonditionering
  • Reception (öppen begränsade tider)

Känn dig som hemma (6)

  • Pentry
  • Anslutande rum tillgängliga
  • Privat badrum
  • Separat middagsplats
  • Digital-tv
  • Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 300 kr
inklusive skatter och avgifter
7 okt. – 8 okt.

Rumsalternativ

Studiosvit för familj

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot trädgården
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 våningssäng (enkel)

Classic-rum

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 våningssäng (enkel)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Avenida do Engenho 1500, Ubatuba, SP, 11681-220

I närheten

  • Marandubas strand - 18 min till fots - 1.5 km
  • Arautos do Evangelho-slottet - 4 min med bil - 2.2 km
  • Lagoinhas strand - 5 min med bil - 5.3 km
  • Lazaros strand - 22 min med bil - 18.3 km
  • Toninhass strand - 35 min med bil - 27.5 km

Restauranger

  • ‪Quiosque Estrela do Mar - ‬7 min med bil
  • ‪Petit Poá Restaurante e Lanchonete - ‬2 min med bil
  • ‪Koko Loko - ‬5 min med bil
  • ‪Aloha Pizza Bar - ‬19 min till fots
  • ‪O Rei Do Frango - ‬4 min med bil

Om boendet

Recanto Ubaduba

  • Recanto Ubaduba ligger bara 5 minuters bilfärd från Marandubas strand. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Översikt

Hotellets storlek

    • 20 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 08.00–20.00.
    • Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Barn

    • Föräldrar måste uppvisa barns födelseattest och id-kort med foto*
    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 50+ Mbps)

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.

Hotellbekvämligheter

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)

Tillgänglighetsanpassning

  • Ledstänger i trapporna
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Polerat golv på rum

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 40-tums LCD-tv
  • Digital-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Lanai
  • Separat middagsplats

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 50+ Mbps)

Mat och dryck

  • Stor kyl/frys
  • Frys
  • Mikrovågsugn
  • Pentry
  • Spishäll
  • Köksutrustning

Övrigt

  • Anslutande rum tillgängliga

Avgifter och policyer

Barn- och extrasängar

  • Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andra föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt på numret i bokningsbekräftelsen.
Anläggningen har inga hissar.
Boendets registreringsnummer 63.001.806/0001-14
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Recanto Ubaduba?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Recanto Ubaduba parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Recanto Ubaduba angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00. Utcheckning senast 12.00.

Har Recanto Ubaduba rum med kök eller pentry för självhushåll?

Ja, varje rum har ett pentry med spishäll, kylskåp och mikrovågsugn.

Har Recanto Ubaduba några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har lanai.

Recensioner

Recensioner för Recanto Ubaduba

10

Enastående

10

Renlighet

9,8

Bekvämligheter

10

Personal och service

10

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Lugar muito bom, bem limpo e organizado. O atendimento do pessoal também foi fantástico. Recomendo.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Alugamos na sexta à noite super tarde para ficar uma diária, chegamos cedo, fomos bem recebido pelo dono,super simpático! Tudo novinho, limpinho quarto amplo.. Amei o local, Breve retornaremos 🙂
Verifierad recension

10/10 Enastående

Atendimento maravilhoso, lugar aconchegante, camas confortáveis, cozinha bem equipada, banheiro com chuveiro ótimo, quarto super arejado e camas confortáveis
Verifierad recension

10/10 Enastående

Ambiente excelente, tudo novo e atingiu as espectativas
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Recomendo!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Desde o check-in até o check-out, foi td maravilhoso. Instalações novas, td muito limpo, funcionários extremamente educados e prestativos. Só aconselharia fechar o estacionamento , pois fica na calçada aberta,uma isolação nem que fosse com correntes, já traria uma segurança e um conforto maior. De resto estão de parabéns!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Muito bom
Verifierad recension

10/10 Enastående

ESTA POUSADA É RECEM INAUGURADA E ALEM DE TUDO NOVO, TODA A ESTRUTURA PREDIAL GERAM CONFORTO SEGURANÇA E BEM ESTAR. EQUIPAMENTOS MODERNOS NA COZINHA , CAMA SUPER CONFORTAVEL , SMARTV 43 DE MARCA E ATÉ UMA PICINA MARAVILHOSA, PROXIMO DO MERCADO E UPA 24 HS, DA PRA IR A PÉ. ESTOU MUITO FELIZ.....ÓTIMA OPÇÃO
Verifierad recension

10/10 Enastående

Ótimo Tudo novinho Limpinho Tem tudo que um hóspede precisa Agente levou lençol de cama Única coisa que eles não tem Mais do restante foi maravilhoso Recomendo
Cozinha linda
Maravilhosa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Quarto impecável, com todos utensílios em ótimo estado. Tudo muito organizado. Gisele recepcionista super simpática e atenciosa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Kitnet bem limpa e arrumada e funcionária bem atenciosa, gostei muito
Verifierad recension

10/10 Enastående

Atendente da recepção muito educada e prestativa, quarto limpo, internet boa, tv excelente, estrutura da cozinha perfeita. Recomendadissimo!!!
Verifierad recension

10/10 Enastående

“Quarto impecável, tudo muito limpo e organizado. Bem equipado, não faltou nada. Conforto de verdade, dá pra ver capricho em cada detalhe. Recomendo sem pensar duas vezes.”
Verifierad recension

10/10 Enastående

A kitnet está novinha, tem todos os utensílios necessários, limpeza impecável, internet ótima, funcionários Gisele e Júnior muito prestativos. Próximo às praias de maranduba, sape e Lagoinha. Indico com certeza e voltarei numa próxima oportunidade.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Muito bom! É tudo muito novinho, tem tudo para cozinhar, utensílios , geladeira, airfryer, a piscina estava super limpa, não conseguimos ir para a praia a pé, pra mim que sou sedentária achei um pouco longe, mas da pra ir, fica próximo à praia de maranduba, tem um mercado top bem perto, na avendida principal. Vale muito a pena por ser tudo tão limpinho e organizado. Parabéns por tudo! Só uma dica, levem roupa de cama, roupa de banho, detergente, esponja, pano de prato e papel higiênico, lá não é um hotel, é como se fosse um Airbnb! Mas super indico! Quarto e banheiro muito espaçoso! Sacada boa! Tem até pregador, varal e de cortesia uns sabonetinhos. Amei a hospedagem, vou voltar com certeza!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående