Lägenhetshotell

Azusa Hotels and Apartment

Boendeklass: 4.5
Lyxboende i Abuja med utomhuspool

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Abuja är Azusa Hotels and Apartment ett utmärkt alternativ. Gäster som vill träna har tillgång till ett fitnesscenter och kan ta en simtur i deras utomhuspool. Samtliga lägenheter har pentryn, såväl som badrock och tofflor.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Pentry
  • Tvättmöjligheter
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi

Främsta bekvämligheter (7)

  • 22 lägenheter
  • Städning varje dag
  • Utomhuspool
  • Fitnesscenter
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring

Känn dig som hemma (6)

  • Pentry
  • Privat badrum
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme
  • Städning varje dag
  • Tvättmöjligheter
Det nuvarande priset är 991 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. – 24 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Studiosvit - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Lägenhet - 1 sovrum - icke-rökare

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Lägenhet - 2 sovrum - icke-rökare

  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Lägenhet Presidential - 3 sovrum - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 3 sovrum
  • 9 sovplatser
  • 3 kingsize-sängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Ahmadu Bello Wy, Abuja, Federal Capital Territory, 900108

I närheten

  • Jabi Lake shoppingcenter - 4 min med bil - 4.7 km
  • Nigerias nationella moské - 5 min med bil - 7.2 km
  • Magicland Amusement Park - 5 min med bil - 7.7 km
  • Central Bank of Nigeria - 6 min med bil - 8.2 km
  • Abuja-stadion - 6 min med bil - 7.7 km

Ta sig runt

  • Abuja (ABV-Nnamdi Azikiwe Intl.) - 40 min med bil

Restauranger

  • ‪Pickle Social House - ‬18 min till fots
  • ‪Cafe Flour - ‬4 min med bil
  • ‪BluCabana - ‬5 min med bil
  • ‪Salamander Cafe - ‬3 min med bil
  • ‪The Charcoal Grill Restaurant & Coffee Lounge - ‬3 min med bil

Om boendet

Azusa Hotels and Apartment

  • När du planerar en resa till Abuja är Azusa Hotels and Apartment ett utmärkt alternativ. Gäster som vill träna har tillgång till ett fitnesscenter och kan ta en simtur i deras utomhuspool. Samtliga lägenheter har pentryn, såväl som badrock och tofflor.

Översikt

Boendets storlek

    • 22 lägenheter

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst till boendet.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
    • Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Utcheckningsinstruktioner

    • Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
    • Släck lamporna, lås dörrarna och lämna tillbaka nycklarna.

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering med bevakning erbjuds.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning (böter kan ges)

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Gratis wi-fi, med hastighet 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter)

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området, med bevakning

Kokvrå

  • Minikylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Diskmaskin
  • Köksutrustning

Middag

  • Gratis kontinental frukost tillgänglig dagligen 07.00–10.00

Badrum

  • Endast dusch
  • Tofflor
  • Toalettpapper
  • Bidé
  • Tvål
  • Handdukar tillhandahålls
  • Schampo
  • Badrock

Utrymmen

  • Matsal
  • Sittutrymme

Tvätt

  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Arbetsyta för laptop

Husdjur

  • Inga husdjur tillåtna

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Ljudisolering
  • Rullstolsanpassad tillgång till hiss
  • Särskilda platser för rökning (böter kan ges)

Tjänster och inrättningar

  • Daglig städning
  • Värdeförvaringsskåp
  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • Byte av lakan (på begäran)
  • Byte av handdukar (på begäran)

Höjdpunkter i området

  • I affärskvarteren
  • Med centralt läge

Att göra

  • Fitnesscenter
  • Rabatt på närliggande fitnesscenter

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
  • Brandsläckare

Allmänt

  • 22 rum

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har Azusa Hotels and Apartment någon pool?

Ja, det finns utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Azusa Hotels and Apartment ?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Azusa Hotels and Apartment parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Azusa Hotels and Apartment angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på Azusa Hotels and Apartment och i närheten?

Azusa Hotels and Apartment har utomhuspool och fitnesscenter.

Har Azusa Hotels and Apartment kök eller pentry?

Ja, det finns ett pentry med diskmaskin, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Hur är området vid Azusa Hotels and Apartment ?

På Azusa Hotels and Apartment bor du mitt i Abuja. En av de populära attraktionerna är Jabi Lake shoppingcenter, som ligger 5 minuter med bil härifrån.