The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal

Boendeklass: 3
Hotell i bergen i Bhimtal

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Bhimtal är The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal ett utmärkt alternativ. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Populära bekvämligheter

  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (7)

  • Städning varje dag
  • Frukost tillgänglig
  • Rumsservice
  • Reception öppen dygnet runt
  • Trädgård
  • Flerspråkig personal
  • Bagageförvaring

Känn dig som hemma (6)

  • Extrasängar
  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Städning varje dag
  • Kaffe- och tebryggare
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
Det nuvarande priset är 678 kr
inklusive skatter och avgifter
28 sep. – 29 sep.

Rumsalternativ

Stuga Deluxe

  • Utsikt mot bergen
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal, Bhimtal, Uttarakhand, 263136

I närheten

  • Bhimtal Lake - 11 min med bil - 8.2 km
  • Bhimtal Lake Aquarium - 16 min med bil - 11.0 km
  • Ghorakhal tempel - 16 min med bil - 7.9 km
  • Bhimeshwar Hindu Temple - 16 min med bil - 11.4 km
  • Naukuchiatal Lake - 25 min med bil - 13.9 km

Ta sig runt

  • Pantnagar (PGH) - 117 min med bil
  • Kathgodam tågstation - 72 min med bil

Restauranger

  • ‪Do Baati Restaurant - ‬10 min med bil
  • ‪The Mudhouse Cafe - ‬40 min med bil
  • ‪Anupam’s: Pure Veg Restaurant - ‬23 min med bil
  • ‪Hill View Restaurant - ‬24 min med bil
  • ‪nighlaat garden valley - ‬21 min med bil

Om boendet

The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal

  • När du planerar en resa till Bhimtal är The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal ett utmärkt alternativ. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Översikt

Hotellets storlek

    • 10 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 23.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Frukost att ta med (tilläggsavgift) dagligen 08.00–10.00
  • Rumsservice (under begränsade tider)

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Bagageförvaring
  • Flerspråkig personal

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Utomhusmöbler

Tillgänglighetsanpassning

  • Kakelgolv på rum

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Takfläkt
  • Kaffe- och tebryggare
  • Vattenkokare
  • Tofflor

Sov gott

  • Allergitestade sängkläder
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Memory foam-madrass
  • Extrasäng (avgift tillkommer)

Saker att uppskatta

  • Unika möbler och unik inredning

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Handdukar

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Mat och dryck

  • Gratis flaskvatten

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Frukost att ta med erbjuds mot en tilläggsavgift på INR 350 för vuxna och INR 300 för barn (ungefärliga priser).

Barn- och extrasängar

  • Tillgång till extrasängar erbjuds mot en avgift på INR 1200 per natt.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet tar endast emot kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal och i närheten?

The Naturewalk Riverside Chaffi Bhimtal har trädgård.