Privat värd
Delma's Guest House
Boendeklass: 3
Pensionat nära Baga Beach
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Delma's Guest House





Delma's Guest House ståtar med ett utmärkt läge, mindre än en kvarts promenad från Baga Beach och Calangute Beach. Här ingår bland annat wi-fi och parkering. Pensionatet ligger dessutom bara en kort bilfärd från Candolim-stranden.
Recensioner
7,07,0 av 10,
Bra
Populära bekvämligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden
Främsta bekvämligheter (2)
Främsta bekvämligheter (2)
- Städning varje dag
- Reception öppen dygnet runt
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Privat badrum
- Städning varje dag
- Luftkonditionering på rummet
- Kabel-tv
- Avgiftsfri parkering
- Gratis toalettartiklar
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Deluxe-rum

Deluxe-rum
- 14 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 queensize-säng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

ibis Styles Goa Calangute Hotel
Calangutestrandområdet
ibis Styles Goa Calangute Hotel
Calangutestrandområdet
- Pool
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.2 av 10, Väldigt bra, 203 recensioner
8,2
Väldigt bra
203 recensioner
Priset är 329 kr
329 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

Olive Hotel Calangute Niwasa by Embassy Group
Calangutestrandområdet
Olive Hotel Calangute Niwasa by Embassy Group
Calangutestrandområdet
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
9.4 av 10, Enastående, 3 recensioner
9,4
Enastående
3 recensioner
Priset är 208 kr
208 kr
inklusive skatter och avgifter
21 sep. – 22 sep.

MERITAS GRAND INN
Calangute
MERITAS GRAND INN
Calangute
- Pool
- Gratis frukost
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.4 av 10, Enastående, 3 recensioner
9,4
Enastående
3 recensioner
Priset är 350 kr
350 kr
inklusive skatter och avgifter
28 sep. – 29 sep.

Ronil Goa, JdV by Hyatt
Bagastrandområdet
Ronil Goa, JdV by Hyatt
Bagastrandområdet
- Pool
- Spa
- Flygtransfer
- Husdjursvänligt
9.0 av 10, Underbart, 110 recensioner
9,0
Underbart
110 recensioner
Priset är 627 kr
627 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Veronica Guest House
Calangutestrandområdet
Veronica Guest House
Calangutestrandområdet
- Pool
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
7.8 av 10, Bra, 130 recensioner
7,8
Bra
130 recensioner
Priset är 142 kr
142 kr
inklusive skatter och avgifter
29 aug. – 30 aug.

Bloom Hotel – Calangute
Calangutestrandområdet
Bloom Hotel – Calangute
Calangutestrandområdet
- Pool
- Flygtransfer
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.2 av 10, Väldigt bra, 30 recensioner
8,2
Väldigt bra
30 recensioner
Priset är 204 kr
204 kr
inklusive skatter och avgifter
28 sep. – 29 sep.

Makarios boutique hotel
Calangutestrandområdet
Makarios boutique hotel
Calangutestrandområdet
- Pool
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering

Bay Boutique by Nebesa Suites
Calangutestrandområdet
Bay Boutique by Nebesa Suites
Calangutestrandområdet
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Priset är 359 kr
359 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Fabhotel Baga Tulip - 600m From Baga Beach
Bagastrandområdet
Fabhotel Baga Tulip - 600m From Baga Beach
Bagastrandområdet
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden
8.0 av 10, Väldigt bra, 1 recension
8,0
Väldigt bra
1 recension
Priset är 120 kr
120 kr
inklusive skatter och avgifter
29 aug. – 30 aug.

La Sea Vue Vacation Home Stay Goa
Candolim
La Sea Vue Vacation Home Stay Goa
Candolim
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
9.0 av 10, Underbart, 4 recensioner
9,0
Underbart
4 recensioner
Priset är 157 kr
157 kr
inklusive skatter och avgifter
29 aug. – 30 aug.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

300, m from, opp. to Sanish restaurant, Baga Beach, Goa, Calangute, Baga, GA, 403516
I närheten
- Titos Lane - 4 min till fots - 0.4 km
- Baga Beach - 6 min till fots - 0.5 km
- Casino Palms - 17 min till fots - 1.5 km
- Calangute Beach - 20 min till fots - 1.7 km
- Calangute Market - 4 min med bil - 1.8 km
Ta sig runt
- North Goa Airport (GOX), Goa, Indien - 47 min med bil
- Dabolim flygplats (GOI) - 67 min med bil
- Vasco da Gama Dabolim station - 39 min med bil
- Cansaulim station - 39 min med bil
- Cansaulim Verna station - 39 min med bil
Restauranger
- Tito's
- Café Coffee Day - 1 min till fots
- The Ronil Royale - 2 min till fots
- Roma Italian Restaurant - 5 min till fots
- Cape Town Cafe - 4 min till fots
Om boendet
Delma's Guest House
- Delma's Guest House ståtar med ett utmärkt läge, mindre än en kvarts promenad från Baga Beach och Calangute Beach. Här ingår bland annat wi-fi och parkering. Pensionatet ligger dessutom bara en kort bilfärd från Candolim-stranden.
Översikt
Hotellets storlek
- 6 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 14.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Husdjur bor gratis (endast katter och hundar)
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- 32-tums platt-tv
- Kabel-tv
Vardagsbekvämligheter
- Klimatreglerad luftkonditionering
- Takfläkt
Fräscha upp dig
- Privat badrum
- Endast dusch
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)
Övrigt
- Dagligen
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kontanter.
Boendets registreringsnummer ABCD56789012345
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Delma's Guest House?
Ja, katter och hundar får följa med utan kostnad.
Erbjuder Delma's Guest House parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har Delma's Guest House angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 14.00.
Finns det kasino i anslutning till Delma's Guest House?
Nej, detta pensionat har inget kasino, men både Casino Palms (11 minuter bort till fots) och Casino Royale (13 minuter bort med bil) ligger i närheten.
Hur är området vid Delma's Guest House?
Delma's Guest House ligger 9 minuters promenad från Baga Beach och 14 minuters promenad från Calangute Beach.