Roomshala Hotel Crown
Boendeklass: 2.5
Hotell med centralt läge i New Delhi, i anslutning till en tåg-/tunnelbanestation
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Roomshala Hotel Crown





Roomshala Hotel Crown ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Gurudwara Bangla Sahib och Jama Masjid. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Dessutom ligger både Chandni Chowk och India Gate, Delhi, Indien en kort biltur härifrån. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Rajendra Place tunnelbanestation tar det 6 minuter att gå och till Patel Nagar tunnelbanestation är det 7 minuter.
Recensioner
1010 av 10,
Enastående
Populära bekvämligheter
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
- Reception dygnet runt
Främsta bekvämligheter (6)
Främsta bekvämligheter (6)
- Städning varje dag
- Gratis transport till flygplatsen
- Reception öppen dygnet runt
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
- Tillgång till värdeskåp
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Privat badrum
- Separat sittutrymme
- Städning varje dag
- Tvättmöjligheter
- Kabel-tv
- Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 73 kr
73 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Deluxe dubbelrum - balkong

Deluxe dubbelrum - balkong
- 15 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Roomshala Karol Bagh - Opp Max Hospital
Karol Bagh
Roomshala Karol Bagh - Opp Max Hospital
Karol Bagh
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
Priset är 91 kr
91 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Villa GETAWAY
Rajouri-trädgården
Hotel Villa GETAWAY
Rajouri-trädgården
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
6.8 av 10, 5 recensioner
6,8
5 recensioner
Priset är 120 kr
120 kr
inklusive skatter och avgifter
30 sep. – 1 okt.

Hotel Glass Castle
Dwarka
Hotel Glass Castle
Dwarka
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Anslutande rum tillgängliga
- Luftkonditionering
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension
Priset är 99 kr
99 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

HOTEL SINGH CONTINENTAL
Karol Bagh
HOTEL SINGH CONTINENTAL
Karol Bagh
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
Priset är 301 kr
301 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Krishna Pride
Jaipur
Hotel Krishna Pride
Jaipur
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Priset är 119 kr
119 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Byland inn
Paharganj
Hotel Byland inn
Paharganj
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
Priset är 171 kr
171 kr
inklusive skatter och avgifter
28 sep. – 29 sep.

Roomshala Hotel Home Stay
Jangpura
Roomshala Hotel Home Stay
Jangpura
- Flygtransfer
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
4.0 av 10, 1 recension
4,0
1 recension
Priset är 129 kr
129 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

The Metrostay Delhi
New Delhi
The Metrostay Delhi
New Delhi
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Rökning förbjuden
8.4 av 10, Väldigt bra, 11 recensioner
8,4
Väldigt bra
11 recensioner
Priset är 171 kr
171 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Homestay - Hostel
Old Delhi
Homestay - Hostel
Old Delhi
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
8.0 av 10, Väldigt bra, 2 recensioner
8,0
Väldigt bra
2 recensioner
Priset är 248 kr
248 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Shri Sai Guest House - Opp Azadpur Main Mandi
Model Town
Shri Sai Guest House - Opp Azadpur Main Mandi
Model Town
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension
Priset är 95 kr
95 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

9/8 Balraj Khanna Marg, patel nagar, New Delhi, DL, 110008
I närheten
- Rajendra Place - 5 min till fots - 0.5 km
- BLK Super Speciality Hospital - 8 min till fots - 0.7 km
- Ajmal Khan Road - 5 min med bil - 1.8 km
- Chandni Chowk - 19 min med bil - 6.2 km
- India Gate, Delhi, Indien - 22 min med bil - 7.5 km
Ta sig runt
- Indira Gandhi International Airport (DEL) - 18 min med bil
- Ghaziabad (HDO-Hindon) - 48 min med bil
- New Delhi Patel Nagar station - 4 min med bil
- New Delhi Kirti Nagar station - 5 min med bil
- New Delhi Sarai Rohilla station - 5 min med bil
- Rajendra Place tunnelbanestation - 6 minuters promenad
- Patel Nagar tunnelbanestation - 7 minuters promenad
- Karol Bagh tunnelbanestation - 20 minuters promenad
- Gratis transfer till flygplatsen
Restauranger
- Papa John's Pizza - 3 min till fots
- Pinjore - 6 min till fots
- Naivedyam Patel Nagar - 3 min till fots
- Eggspectation - 1 min till fots
- Mughal Mahal Bar And Restaurant - 4 min till fots
Om boendet
Roomshala Hotel Crown
- Roomshala Hotel Crown ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Gurudwara Bangla Sahib och Jama Masjid. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Dessutom ligger både Chandni Chowk och India Gate, Delhi, Indien en kort biltur härifrån. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Rajendra Place tunnelbanestation tar det 6 minuter att gå och till Patel Nagar tunnelbanestation är det 7 minuter.
Översikt
Hotellets storlek
- 54 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 10.30. Checka in fram till: när som helst.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Barn
- Inga spjälsängar (barnsängar)
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
Parkering
- Gratis parkering erbjuds, med bevakning och under tak.
Transfers
- Kostnadsfri transport till flygplatsen (tillgänglig dygnet runt)
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
- Tvättmöjligheter
Boendet och bekvämligheter
- Tillgång till förvaringsskåp
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- 32-tums smart-tv
- Kabel-tv
Vardagsbekvämligheter
- Luftkonditionering och uppvärmning
- Fläkt
Sov gott
- Sängkläder tillhandahålls
Saker att uppskatta
- Balkong
- Separat sittutrymme
Fräscha upp dig
- Privat badrum
- Endast dusch
- Tvål
- Handdukar
- Toalettpapper
Håll dig uppkopplad
- Skrivbord
- Gratis wi-fi (med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
Övrigt
- Dagligen
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Roomshala Hotel Crown?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Roomshala Hotel Crown parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Erbjuder Roomshala Hotel Crown flygtransfer?
Ja, gratis flygtransfer finns tillgänglig.
Vilka tider har Roomshala Hotel Crown angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 10.30. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 12.00.
Har Roomshala Hotel Crown några privata utomhusområden?
Ja, varje rum har balkong.
Hur är området vid Roomshala Hotel Crown?
Roomshala Hotel Crown ligger i Patel Nagar, 6 minuters promenad från Rajendra Place tunnelbanestation och 5 minuters promenad från Rajendra Place.