ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house
Boendeklass: 3
Pensionat i Hohenems
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house





ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house är ett utmärkt val för din vistelse i Hohenems. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Dessutom har gäster tillgång till en terrass och en trädgård.
Recensioner
7,87,8 av 10,
Bra
Populära bekvämligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
Främsta bekvämligheter (6)
Främsta bekvämligheter (6)
- Städning på begäran
- Terrass
- Trädgård
- Tvättmöjligheter
- Picknickområde
- Kolgrillar
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Tv
- Trädgård
- Terrass
- Tvättmöjligheter
- Kolgrill(ar)
- Avgiftsfri parkering
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Hus - 4 sovrum - utsikt mot bergen

Hus - 4 sovrum - utsikt mot bergen
- Utsikt mot bergen
- 149 kvadratmeter
- 4 sovrum
- 12 sovplatser
- 3 queensize-sängar, 3 enkelsängar, 1 kingsize-säng, 1 stor enkelsäng och 1 bäddsoffa (kingsize)
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Village by Maier - kontaktloser Check-in
Hohenems
Village by Maier - kontaktloser Check-in
Hohenems
- Kök
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.4 av 10, Väldigt bra, 234 recensioner
8,4
Väldigt bra
234 recensioner
Priset är 1 027 kr
1 027 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Motel by Maier Feldkirch - kontaktloser Check-in
Feldkirch
Motel by Maier Feldkirch - kontaktloser Check-in
Feldkirch
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
7.2 av 10, Bra, 85 recensioner
7,2
Bra
85 recensioner
Priset är 858 kr
858 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Hotel Garni Bären
Feldkirch
Hotel Garni Bären
Feldkirch
- Spa
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
8.6 av 10, Fantastiskt, 495 recensioner
8,6
Fantastiskt
495 recensioner
Priset är 1 151 kr
1 151 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.

TILL Naturhotel Self-Check-In
Satteins
TILL Naturhotel Self-Check-In
Satteins
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Anslutande rum tillgängliga
- Luftkonditionering
9.6 av 10, Enastående, 56 recensioner
9,6
Enastående
56 recensioner
Priset är 1 110 kr
1 110 kr
inklusive skatter och avgifter
20 sep. – 21 sep.

Motel Keckeis Inn
Sulz
Motel Keckeis Inn
Sulz
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
9.4 av 10, Enastående, 142 recensioner
9,4
Enastående
142 recensioner
Priset är 1 105 kr
1 105 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

JUFA Hotel Laterns - Klangholzhus
Laterns
JUFA Hotel Laterns - Klangholzhus
Laterns
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Bar
9.4 av 10, Enastående, 127 recensioner
9,4
Enastående
127 recensioner
Priset är 1 157 kr
1 157 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.

ibis Styles Klagenfurt am Woerthersee
Klagenfurt am Woerthersee
ibis Styles Klagenfurt am Woerthersee
Klagenfurt am Woerthersee
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.4 av 10, Enastående, 253 recensioner
9,4
Enastående
253 recensioner
Priset är 1 211 kr
1 211 kr
inklusive skatter och avgifter
6 sep. – 7 sep.

Garner Hotel Klagenfurt Moser Verdino by IHG
Klagenfurt am Woerthersee
Garner Hotel Klagenfurt Moser Verdino by IHG
Klagenfurt am Woerthersee
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.4 av 10, Enastående, 490 recensioner
9,4
Enastående
490 recensioner
Priset är 1 145 kr
1 145 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

FIRMAMENT Hotel
Rankweil
FIRMAMENT Hotel
Rankweil
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
9.2 av 10, Underbart, 110 recensioner
9,2
Underbart
110 recensioner
Priset är 1 270 kr
1 270 kr
inklusive skatter och avgifter
9 sep. – 10 sep.

sMATT3
Lingenau
sMATT3
Lingenau
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.8 av 10, Fantastiskt, 41 recensioner
8,8
Fantastiskt
41 recensioner
Priset är 1 859 kr
1 859 kr
inklusive skatter och avgifter
26 aug. – 27 aug.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Eisplatzstraße 11, Hohenems, Vorarlberg, 6845
I närheten
- Markus Sittikus-salen - 12 min till fots - 1.1 km
- Judiska museet - 14 min till fots - 1.2 km
- Hohenems palats - 15 min till fots - 1.3 km
- Stoffels sågverksmuseum - 18 min till fots - 1.6 km
- Damuels-Mellau-Fashina skidresort - 39 min med bil - 35.1 km
Ta sig runt
- Altenrhein (ACH-St. Gallen - Altenrhein) - 29 min med bil
- Friedrichshafen (FDH-Friedrichshafen - Bodensee) - 61 min med bil
- Hohenems station - 6 minuters promenad
- Götzis station - 8 min med bil
- Klaus station - 9 min med bil
Restauranger
- Postgarage Cafe&Bar - 10 min med bil
- Tivoli Dornbirn - 9 min med bil
- BP - 17 min till fots
- Manga Messepark - 7 min med bil
- Burger King - 7 min med bil
Om boendet
ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house
- ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house är ett utmärkt val för din vistelse i Hohenems. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Dessutom har gäster tillgång till en terrass och en trädgård.
Översikt
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
- Snabb incheckning tillgänglig
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
Incheckningsinstruktioner
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning inom 48 timmar före ankomst – privat ingång.
- Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan kr ävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Husdjur tillåts*
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
Parkering
- Gratis parkering utan tak erbjuds.
Övrig information
- Särskilda platser för rökning (böter kan ges)
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Kolgrillar
Tjänster
- Tvättmöjligheter
Boendet och bekvämligheter
- Trädgård
- Picknickområde
- Terrass
- Utomhusmöbler
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- Tv
- Satellit-tv
Vardagsbekvämligheter
- Strykjärn/strykbräda (på begäran)
- Tvättmaskin
- Insektsnät för fönster
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
Mat och dryck
- Matleveranstjänst
Övrigt
- På begäran
- Guideböcker/rekommendationer
- Kartor över lokalområdet
- Restaurangguide
Avgifter och policyer
Husdjur
- Husdjur är tillåtna mot en avgift på EUR 35 per husdjur, per vistelse.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house?
Ja, husdjur är välkomna. En avgift tas ut på EUR 35 per husdjur per vistelse.
Erbjuder ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 10.00. Expressincheckning erbjuds.
Finns det kasino i anslutning till ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house?
Nej, detta pensionat har inget kasino, men både Casino Bregenz (15 min. bort med bil) och Casino Schaanwald Liechtenstein (22 min. bort med bil) ligger i närheten.
Vad finns det att göra på ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house och i närheten?
ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house har picknickområde och trädgård.
Hur är området vid ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house?
ArmoniaHomes Helene Hohenems 4 BDR house iligger 6 minuters promenad från Hohenems station och 13 minuters promenad från Markus Sittikus-salen.