Local Hostel Manaus

Boendeklass: 1
Vandrarhem i Manaus med utomhuspool

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Manaus är Local Hostel Manaus ett utmärkt alternativ. Gäster har tillgång till en utomhuspool och dessutom serveras frukostbuffé dagligen.

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (3)

  • Utomhuspool
  • Frukost tillgänglig
  • Reception öppen dygnet runt
Det nuvarande priset är 362 kr
inklusive skatter och avgifter
22 sep. – 23 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 8 av 8 rum

Svit Superior - utsikt mot poolen

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 stor enkelsäng

Lyxsvit - utsikt mot poolen

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 1 dubbelsäng

Sovsal - flera sängar

  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 8 stora enkelsängar

Sovsal - sovsal (män och kvinnor)

  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 stor enkelsäng

Svit Superior

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 stora enkelsängar

Dubbelrum

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Sovsal - endast kvinnor

  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 stor enkelsäng

Dubbelrum - sovsal (män och kvinnor)

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
R. Dona Libânia, 215, Manaus, AM, 69010-250

I närheten

  • Teatro Amazonas - 3 min till fots - 0.3 km
  • Sao Sebastiao kyrka - 3 min till fots - 0.3 km
  • Manaus domstol - 5 min till fots - 0.4 km
  • Manaus hamn - 13 min till fots - 1.1 km
  • Adolpho Lisboa marknad - 15 min till fots - 1.3 km

Ta sig runt

  • Manaus (MAO-Eduardo Gomes Intl.) - 24 min med bil

Restauranger

  • ‪Farrapo - ‬2 min till fots
  • ‪Bar do Armando - ‬2 min till fots
  • ‪African House - ‬2 min till fots
  • ‪Restaurante Calçada Alta - ‬3 min till fots
  • ‪Ópera Restaurante - ‬4 min till fots

Om boendet

Local Hostel Manaus

  • När du planerar en resa till Manaus är Local Hostel Manaus ett utmärkt alternativ. Gäster har tillgång till en utomhuspool och dessutom serveras frukostbuffé dagligen.

Översikt

Hotellets storlek

    • 12 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.00.
    • Utcheckningstiden är kl. 14.00

Incheckningsinstruktioner

    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Barn

    • Föräldrar måste uppvisa barns födelseattest och id-kort med foto*

Husdjur

    • Husdjur bor gratis (endast katter och hundar)
    • Assistanshundar är välkomna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 50+ Mbps)

Parkering

    • Garage finns på plats.

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Frukostbuffé (tilläggsavgift) dagligen 07.00–09.30

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Boendet och bekvämligheter

  • Utomhuspool

Bekvämligheter på rummet

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 50+ Mbps)

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Frukostbuffé erbjuds mot en tilläggsavgift på BRL 25.00 per person (ungefärligt pris).

Barn- och extrasängar

  • Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andra föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.

Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.

Anläggningen har inga hissar.

Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.

Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.

Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.

Boendets registreringsnummer 19.426.109/0001-13

Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har Local Hostel Manaus någon pool?

Ja, det finns utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Local Hostel Manaus ?

Ja, katter och hundar får följa med utan kostnad.

Vilka tider har Local Hostel Manaus angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.00. Utcheckning senast 14.00.

Vad finns det att göra på Local Hostel Manaus och i närheten?

Local Hostel Manaus har utomhuspool.

Hur är området vid Local Hostel Manaus ?

Local Hostel Manaus ligger 4 minuters promenad från Teatro Amazonas och 13 minuters promenad från Manaus hamn.

Recensioner

9,0

Underbart