Fabhotel Rainbow Guest House
3.0-stjärnigt boende
Hotell med centralt läge i Kolkata
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Fabhotel Rainbow Guest House





Fabhotel Rainbow Guest House ligger mindre än 15 minuters bilfärd från New Market.
Populära bekvämligheter
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
Främsta bekvämligheter (5)
Främsta bekvämligheter (5)
- Städning varje dag
- Frukost tillgänglig
- Reception öppen dygnet runt
- Luftkonditionering
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
Det nuvarande priset är 138 kr
138 kr
inklusive skatter och avgifter
17 juli – 18 juli
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Deluxe-rum

Deluxe-rum
- 14 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 dubbelsäng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Siamton Inn - A Cygnett Collection
Park Street
Siamton Inn - A Cygnett Collection
Park Street
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.0 av 10, Väldigt bra, 159 recensioner
8,0
Väldigt bra
159 recensioner
Priset är 403 kr
403 kr
inklusive skatter och avgifter
7 juli – 8 juli

Hotel SG International
Taltala
Hotel SG International
Taltala
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Priset är 312 kr
312 kr
inklusive skatter och avgifter
5 juli – 6 juli

Kenilworth Hotel, Kolkata
Park Street
Kenilworth Hotel, Kolkata
Park Street
- Spa
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.8 av 10, Fantastiskt, 315 recensioner
8,8
Fantastiskt
315 recensioner
Priset är 957 kr
957 kr
inklusive skatter och avgifter
5 juli – 6 juli

Hotel Park Victoria
Taltala
Hotel Park Victoria
Taltala
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
6.4 av 10, 50 recensioner
6,4
50 recensioner
Priset är 185 kr
185 kr
inklusive skatter och avgifter
6 juli – 7 juli

Visitel - A Boutique Hotel
Salt Lake
Visitel - A Boutique Hotel
Salt Lake
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
7.6 av 10, Bra, 17 recensioner
7,6
Bra
17 recensioner
Priset är 402 kr
402 kr
inklusive skatter och avgifter
5 juli – 6 juli

Fabhotel Adhiraj Inn
Tollygunge
Fabhotel Adhiraj Inn
Tollygunge
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
6.0 av 10, 1 recension
6,0
1 recension
Priset är 215 kr
215 kr
inklusive skatter och avgifter
4 aug. – 5 aug.

Fabhotel Sayeeda International
Ballygunge
Fabhotel Sayeeda International
Ballygunge
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden

N S International
Taltala
N S International
Taltala
- Gratis frukost
- Spa
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
Priset är 255 kr
255 kr
inklusive skatter och avgifter
7 juli – 8 juli

Ashreen Guest House
Dharmatala
Ashreen Guest House
Dharmatala
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
8.8 av 10, Fantastiskt, 6 recensioner
8,8
Fantastiskt
6 recensioner
Priset är 287 kr
287 kr
inklusive skatter och avgifter
5 juli – 6 juli

Northin Hotel Kolkata Airport
Dum Dum
Northin Hotel Kolkata Airport
Dum Dum
- Pool
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.6 av 10, Fantastiskt, 24 recensioner
8,6
Fantastiskt
24 recensioner
Priset är 446 kr
446 kr
inklusive skatter och avgifter
17 juli – 18 juli
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

EC-102, Rajdanga Main Road, Sector- E, Kolkata, 700107
I närheten
- Acropolis shoppingcenter - 2 min till fots - 0.2 km
- Ruby Hospital - 12 min till fots - 1.0 km
- Victoria Memorial - 26 min med bil - 8.0 km
- New Market - 27 min med bil - 8.4 km
- New Town ekopark - 42 min med bil - 18.0 km
Ta sig runt
- Kolkata (CCU-Netaji Subhash Chandra Bose Intl.) - 50 min med bil
- Kolkata Jadabpur station - 4 min med bil
- Kolkata Lake Garden station - 8 min med bil
- Ruby Hospital - 13 minuters promenad
Restauranger
- Starbucks - 6 min till fots
- Ozora - 6 min till fots
- Hoppipola - 6 min till fots
- KFC - 5 min till fots
- Keventer Coffee World - 6 min till fots
Om boendet
Fabhotel Rainbow Guest House
- Fabhotel Rainbow Guest House ligger mindre än 15 minuters bilfärd från New Market.
Översikt
Hotellets storlek
- 16 rum
- 3 våningar
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 11.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Barn
- Inga spjälsängar (barnsängar)
Husdjur
- Inga djur eller assistanshundar tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
Parkering
- Ingen parkering på plats.
Övrig information
- Särskilda platser för rökning (böter kan ges)
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Kontinental frukost (tilläggsavgift) dagligen 08.00–10.00
- Gratis mottagning varje dag
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
Boendet och bekvämligheter
- 1 byggnad
- Byggdes 2025
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
- Arkitektur i traditionell stil
Tillgänglighetsanpassning
- Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
- Kakelgolv i allmänna utrymmen
- Kakelgolv på rum
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- 28-tums LCD-tv
- Kabel-tv
Vardagsbekvämligheter
- Luftkonditionering
- Takfläkt
Sov gott
- Sängtillbehör av högsta kvalitet
Fräscha upp dig
- Regndusch
- Endast dusch
- Handdukar
- Tandborstar och tandkräm (på begäran)
- Toalettpapper
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)
Mat och dryck
- Gratis flaskvatten
Övrigt
- Dagligen
- Värdeförvaringsskåp på rummet
Avgifter och policyer
Extra tillval
- Kontinental frukost erbjuds mot en tilläggsavgift på INR 300 för vuxna och INR 100 för barn (ungefärliga priser).
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och JCB International.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Fabhotel Rainbow Guest House?
Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.
Erbjuder Fabhotel Rainbow Guest House parkering?
Det finns tyvärr ingen parkering för Fabhotel Rainbow Guest House.
Vilka tider har Fabhotel Rainbow Guest House angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 11.00.
Hur är området vid Fabhotel Rainbow Guest House?
Fabhotel Rainbow Guest House ligger mitt i Kolkata, 6 minuters promenad från Acropolis shoppingcenter och 18 minuters promenad från Desun Hospital.